Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

"Урядова гаряча лінія"

На допомогу захисникам Батьківщини!ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКА ОДПІ ІНФОРМУЄ

ПРИЙМАЛЬНЯ ОДПІ 

тел. (04594) 7-27-05

 

Переяслав –Хмельницька ОДПІ інформує

Затверджено вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО для окремих сфер застосування
Переяслав-Хмельницька ОДПІ повідомляє, що Постановою  Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року №149 затверджено вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій:
- з купівлі-продажу іноземної валюти;
- з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування.
Постановою визначено кількість функціональних блоків, з яких має складатися РРО, призначений для застосування при розрахунках у кожному з видів вказаних операцій.
Для реєстрації операцій з приймання та переказу готівкових коштів через платіжні комплекси застосовуються вбудовані електронні контрольно-касові реєстратори.
Нагадаємо, що Законом України від 06.07.1995 року №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено обов‘язкове застосування РРО під час здійснення:
- операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо такі операції виконуються не в касах уповноважених банків;
- операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування, за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.
 
 
Касовий чек має відображати акцизний податок
 
Переяслав-Хмельницька ОДПІ нагадує, що при реалізації підакцизних товарів у касовому чеку необхідно окремим рядком зазначати розмір ставки акцизного податку та загальну суму податку за всіма зазначеними в чеку товарами.
Підприємницям, які вже минулого року відображали в чеках “роздрібний акциз”, достатньо лише звірити форму за новими вимогами і за необхідності внести корективи.
Суб'єкти господарювання повинні стежити за оновленням Держреєстру РРО і перевіряти чи внесено до їхнього касового апарату нову версію програмного забезпечення. Якщо таке програмне забезпечення з'явилося в реєстрі необхідно негайно уточнити у своєму центрі сервісного обслуговування, чи є в ньому можливість виділяти акциз. Якщо так, то негайно надати касові апарати до сервісного центру для оновлення  внутрішнього програмного забезпечення.
Якщо це своєчасно не зробити, то через відсутність у чеку хоча б одного з обов'язкових реквізитів такий документ не прийматиметься як розрахунковий (п.3 розд І Положення №13). Адже з 11 березня набрав чинності наказ Мінфіну України від 21.01.2016 року №13 “Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)”. Згідно з Положенням реквізит “акцизний податок” став обов'язковим для фіскального касового чека на відповідні товари.
 
Право на щорічну «податкову відпустку» мають платники єдиного податку І та ІІ груп
 
Фахівці Переяслав-Хмельницької ОДПІ нагадують, що відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. 
Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. 
Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі. 
З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкової інспекції заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.
Варто пам’ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками ЄСВ. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки, або хвороби. 
Отже, єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати. 
 

Жителі Київщини подали 5,6 тисяч декларацій про отримані доходи у 2015 році

За наслідками минулого року 48 громадян задекларували отримані ними доходи на суму більше 1 млн. гривень.
Загальна задекларована сума доходів становить майже 614 млн. грн., в т.ч. громадянами – «мільйонерами» задекларовано 126,6 млн. гривень.
Станом на 1 квітня вже надійшло до бюджету 4,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Термін сплати задекларованих громадянами податкових зобов’язань в ході  кампанії декларування - до 01.08.2016 року.
Із загальної кількості поданих декларацій 11 громадян задекларували отримані доходи від операцій з інвестиційними активами майже на 1 млн. гривень.
Подали декларації 198 громадян, які здавали в найм нерухоме майно. Сума задекларованих доходів складає 19,2 млн. гривень.
Також 215 громадян задекларували доходи отримані у 2015 році від операцій з продажу об’єктів нерухомого майна. Задекларована сума доходу становить близько 2 млн. гривень.
Залучено до декларування більше 1205 громадян, які отримали доходи у вигляді спадщини та/чи дарування. Загальна сума задекларованих доходів становить більше  182 млн. гривень.
Задекларували отримані іноземні доходи 23 громадянина у сумі 12,2 млн. гривень.
Із загальної кількості поданих декларацій скористались правом на отримання податкової знижки 2586 громадян. Вже на сьогодні 1276 громадянам повернуто більше 2,5 млн. гривень.
ГУ ДФС у Київській області

На Київщині виявлено факт зловживання службовим становищем працівниками податкової інспекції

Співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Київській області встановлено, що службовці не вжили передбачені Податковим кодексом України заходи щодо відпрацювання суб’єктів господарювання та не прийняли рішення щодо вчасного розірвання всіх чинних договорів про визнання електронних документів вказаних підприємств.
Внаслідок протиправних дій податківців, втрати Державного бюджету України склали близько 50 млн. гривень.
За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення (зловживання владою або службовим становищем).
ГУ ДФС у Київській області

На Київщині відкрито 6 кримінальних проваджень в сфері державних закупівель

З початку року, за ініціативою оперативних підрозділів ГУ ДФС у Київській області, перевірено 12 фактів отримання бюджетних коштів підприємствами – переможцями державних закупівель і по всіх  встановлені  порушення. Відкриті кримінальні провадження.
За результатами досудового розслідування кримінальних проваджень, по  матеріалах оперативних працівників, вже відшкодовано збитків на 5,3 млн. гривень.
ГУ ДФС у Київській області
 

 

 

Київська митниця ДФС щодо переваги співпраці з Євросоюзом

У І кварталі імпортерами отримано пільги зі плати ввізного мита на 192 млн. грн. та податку на додану вартість - 38 млн.грн. відповідно до автоматизованої системи митних оформлень «Інспектор», в рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським співтовариством, ратифікованої Законом України від 16 грудня 2014 № 1678-VII «Про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами».
Тільки впродовж трьох місяців підприємцями зекономлено 192 млн. грн. на звільненні від сплати митних платежів (зменшенні розміру мита) при імпорті товарів з країн Євросоюзу.
Зазначені кошти залишилися в розпорядженні підприємств і зможуть бути направлені на їх розвиток. Це, в свою чергу, в масштабах всієї країни дасть великий поштовх для розвитку виробництва, збільшенню кількості робочих місць і в майбутньому - збільшенню доходів цих же підприємств. «Недоотримані» сьогодні доходи державного бюджету вже завтра надійдуть в скарбницю держави як податки з доходів, що утворяться завдяки дії угоди з ЄС.
Крім того, податок на додану вартість,  який теж мав би бути сплаченим під час імпорту товарів з ЄС, обов’язково зменшить ціну товарів для споживача. Це теж позитивно вплине на добробут громадян і економічне становище нашої країни.
ГУ ДФС у Київській області

 

На Київщині відбувся кущовий семінар для платників податків в приміщенні Бориспільської районної ради

Платники податків міст Бориспіль, Бровари, Переяслав-Хмельницький, Яготин та смт. Баришівка мали змогу почути від керівних працівників ГУ ДФС у Київській області про зміни внесені у податкове законодавство з 1 січня цього року та їх практичне застосування. Представники бізнесу довідалися про зміни в адмініструванні податку на додану вартість, новації в оподаткуванні податку на прибуток та єдиного соціального внеску. Почули роз’яснення по актуальним питання оподаткування. Фахівці закцентували увагу на кампанії декларування доходів громадян – 2016, новій декларації про майновий стан та доходи отримані у минулому році. Досить часу було приділено особливостям застосування реєстраторів розрахункових операцій та типовим помилкам при їх використанні.

Кущовий семінар проводився за участі представників Державного підприємства «Сервісно видавничий центр», які розповідали платникам про переваги передплати на єдине офіційне видання ДФС України – журнал “Вісник. Офіційно про податки”.

Платники податків отримали відповіді на свої запитання та друковану продукцію по темі семінару.

ГУ ДФС у Київській області

За порушення митних правил при переміщенні валюти та валютних цінностей в цьому році складено 69 протоколів

За порушення митних правил при переміщенні валюти та валютних цінностей в цьому році складено 69 протоколів.

В останньому випадку спроба незаконного ввезення на митну територію України значної партії валюти зафіксована працівниками Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль».

Наша співвітчизниця, яка належить до однієї з творчих професій, повертаючись на батьківщину з Казахстану, своїми діями обрала для проходження спрощену систему митного оформлення - «зелений коридор», тим самим заявивши, що переміщувані нею товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію. Обмеження по переміщенню валюти передбачають наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує еквівалент 10 000 євро.

Після перетину пасажиркою „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”, у пасажирки виявлено готівку, що переміщувалась без ознак приховування і знаходилась у двох валізах та в жіночій сумочці у сумі 29800 доларів США, 12500 євро, 15100 рублів РФ. Зі слів громадянки, валюта належить їй особисто і призначалась для особистих цілей і оплати за орендовану квартиру.

З виявленої суми громадянці, згідно з вітчизняним законодавством, пропущено 10000 євро. За протоколом про порушення митних правил вилучено 29800 доларів США, 2500 євро та 15100 рублів РФ до винесення судом рішення у справах.

Нормами податкового кодексу не передбачено щорічне подання заяви про застосування податкової соціальної пільги

Переяслав-Хмельницька ОДПІ повідомляє, що відповідно до пп. 169.2.1 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Згідно із пп. 169.2.2 п. 169.2 ст. 169 ПКУ платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця  застосування податкової  соціальної  пільги (далі - заява про застосування пільги).

Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування податкової соціальної пільги згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги.

Враховуючи вищевикладене, нормами ПКУ не передбачено щорічне подання заяви про застосування пільги. При цьому, якщо у платника податків виникає право на застосування податкової соціальної пільги з інших підстав ніж тих, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтверджуючими документами.

Переяслав-Хмельницька ОДПІ

Держава повертає частину коштів за сплату іпотечного кредиту

Переяслав-Хмельницька ОДПІ звертає увагу, що громадяни, які у минулому році користувалися іпотечним житловим кредитом в національній або іноземній валютах, мають право включити до податкової знижки частину суми фактично сплачених протягом звітного податкового року процентів за користування цим кредитом.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Порядок визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, з метою нарахування податкової знижки регулюється ст.175 Податкового кодексу України.

Нагадаємо, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Для отримання податкової знижки за наслідками 2015 року необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2016 року.

Переяслав-Хмельницька ОДПІ

 

Доходи від здавання в оренду нерухомого майна

Фахівці Переяслав-Хмельницької ОДПІ нагадують, що якщо протягом 2015 року платником податків отримано дохід від здавання в оренду нерухомого майна іншій фізичній особі, то такому платнику необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.

Відповідно до п.п.170.1.5 п.170.1 ст.170 Податкового кодексу України, якщо орендар є фізичною особою, що не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець. При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у встановлені для квартального звітного (податкового) періоду – 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

Оскільки податкове зобов’язання такого платника податку визначається за результатами звітного податкового року, а у платника податку відсутні документально підтверджені відомості щодо отриманого місячного оподатковуваного доходу, то при розрахунку податку на доходи фізичних осіб застосовуються ставки податку, визначені п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України до загального річного оподатковуваного доходу. Водночас податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у декларації відображаються без урахування податку, сплаченого протягом року за відповідний звітний період.

Окрім цього, відповідно до п.16¹ підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України з доходів, отриманих в Україні, сплачується військовий збір за ставкою 1,5%.

  

Приклад:

Протягом 2015 року платником податків отримано дохід від здавання в оренду житлового будинку іншій фізичній особі на загальну суму 60000 гривень.

Оскільки отриманий дохід перевищує 12180 грн, то ПДФО розраховуємо наступним чином:

((60000 грн – 12180 грн) × 20%) + (12180 грн × 15%) = 11391 гривень.

Розрахована сума податку на доходи фізичних осіб зазначається у графі 6 рядку 10.3 декларації.

Розрахована сума військового збору становить 60000 × 1,5% = 900 грн і зазначається у графі 7 рядку 10.3 декларації.

 

Переяслав-Хмельницька ОДПІ

Фізичні особи-підприємці та особи, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску

Фахівці Переяслав-Хмельницької ОДПІ повідомляють, що з 1 січня 2016 року встановлено єдиний розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на рівні 22% для всіх платників єдиного внеску, у тому числі для тих, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 10 Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) з 1 січня 2016 року платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, є:

- члени фермерського господарства, особистого селянського господарства (одночасно на пенсійне страхування, страхування на випадок безробіття, страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності);

- особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними пунктом 1 частини першої статті 4 Закону №2464, та не належать до платників єдиного внеску, визначених пунктами 4 та 5 частини першої статті 4 Закону №2464, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, – на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Відтак з 1 січня 2016 року фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, виключені із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску (абзац другий частини першої статті 10 Закону №2464 виключено).

Відповідно органи ДФС зобов’язані в односторонньому порядку достроково розірвати укладені з фізичними особами-підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Договір), строк дії яких закінчується у 2016 році, з обов’язковим повідомленням платника єдиного внеску про підстави дострокового розірвання такого договору.

Останнім звітним періодом (місяцем), за який фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, сплачують єдиний внесок у розмірі та в строки, передбачені Договором, є грудень 2015 року.

Водночас фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, з якими розірвано Договори, продовжують сплачувати єдиний внесок на рахунки, що були передбачені такими Договорами.

 

Переяслав-Хмельницька ОДПІ