Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

На допомогу захисникам Батьківщини!Переяслав –Хмельницька ОДПІ інформує

Затверджено вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО для окремих сфер застосування
Переяслав-Хмельницька ОДПІ повідомляє, що Постановою  Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року №149 затверджено вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій, що застосовуються під час здійснення операцій:
- з купівлі-продажу іноземної валюти;
- з приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування.
Постановою визначено кількість функціональних блоків, з яких має складатися РРО, призначений для застосування при розрахунках у кожному з видів вказаних операцій.
Для реєстрації операцій з приймання та переказу готівкових коштів через платіжні комплекси застосовуються вбудовані електронні контрольно-касові реєстратори.
Нагадаємо, що Законом України від 06.07.1995 року №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено обов‘язкове застосування РРО під час здійснення:
- операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо такі операції виконуються не в касах уповноважених банків;
- операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування, за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.
 
 
Касовий чек має відображати акцизний податок
 
Переяслав-Хмельницька ОДПІ нагадує, що при реалізації підакцизних товарів у касовому чеку необхідно окремим рядком зазначати розмір ставки акцизного податку та загальну суму податку за всіма зазначеними в чеку товарами.
Підприємницям, які вже минулого року відображали в чеках “роздрібний акциз”, достатньо лише звірити форму за новими вимогами і за необхідності внести корективи.
Суб'єкти господарювання повинні стежити за оновленням Держреєстру РРО і перевіряти чи внесено до їхнього касового апарату нову версію програмного забезпечення. Якщо таке програмне забезпечення з'явилося в реєстрі необхідно негайно уточнити у своєму центрі сервісного обслуговування, чи є в ньому можливість виділяти акциз. Якщо так, то негайно надати касові апарати до сервісного центру для оновлення  внутрішнього програмного забезпечення.
Якщо це своєчасно не зробити, то через відсутність у чеку хоча б одного з обов'язкових реквізитів такий документ не прийматиметься як розрахунковий (п.3 розд І Положення №13). Адже з 11 березня набрав чинності наказ Мінфіну України від 21.01.2016 року №13 “Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)”. Згідно з Положенням реквізит “акцизний податок” став обов'язковим для фіскального касового чека на відповідні товари.
 
Право на щорічну «податкову відпустку» мають платники єдиного податку І та ІІ груп
 
Фахівці Переяслав-Хмельницької ОДПІ нагадують, що відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. 
Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. 
Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі. 
З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до податкової інспекції заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.
Варто пам’ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками ЄСВ. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки, або хвороби. 
Отже, єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати. 
 

Жителі Київщини подали 5,6 тисяч декларацій про отримані доходи у 2015 році

За наслідками минулого року 48 громадян задекларували отримані ними доходи на суму більше 1 млн. гривень.
Загальна задекларована сума доходів становить майже 614 млн. грн., в т.ч. громадянами – «мільйонерами» задекларовано 126,6 млн. гривень.
Станом на 1 квітня вже надійшло до бюджету 4,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Термін сплати задекларованих громадянами податкових зобов’язань в ході  кампанії декларування - до 01.08.2016 року.
Із загальної кількості поданих декларацій 11 громадян задекларували отримані доходи від операцій з інвестиційними активами майже на 1 млн. гривень.
Подали декларації 198 громадян, які здавали в найм нерухоме майно. Сума задекларованих доходів складає 19,2 млн. гривень.
Також 215 громадян задекларували доходи отримані у 2015 році від операцій з продажу об’єктів нерухомого майна. Задекларована сума доходу становить близько 2 млн. гривень.
Залучено до декларування більше 1205 громадян, які отримали доходи у вигляді спадщини та/чи дарування. Загальна сума задекларованих доходів становить більше  182 млн. гривень.
Задекларували отримані іноземні доходи 23 громадянина у сумі 12,2 млн. гривень.
Із загальної кількості поданих декларацій скористались правом на отримання податкової знижки 2586 громадян. Вже на сьогодні 1276 громадянам повернуто більше 2,5 млн. гривень.
ГУ ДФС у Київській області

На Київщині виявлено факт зловживання службовим становищем працівниками податкової інспекції

Співробітниками управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Київській області встановлено, що службовці не вжили передбачені Податковим кодексом України заходи щодо відпрацювання суб’єктів господарювання та не прийняли рішення щодо вчасного розірвання всіх чинних договорів про визнання електронних документів вказаних підприємств.
Внаслідок протиправних дій податківців, втрати Державного бюджету України склали близько 50 млн. гривень.
За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення (зловживання владою або службовим становищем).
ГУ ДФС у Київській області

На Київщині відкрито 6 кримінальних проваджень в сфері державних закупівель

З початку року, за ініціативою оперативних підрозділів ГУ ДФС у Київській області, перевірено 12 фактів отримання бюджетних коштів підприємствами – переможцями державних закупівель і по всіх  встановлені  порушення. Відкриті кримінальні провадження.
За результатами досудового розслідування кримінальних проваджень, по  матеріалах оперативних працівників, вже відшкодовано збитків на 5,3 млн. гривень.
ГУ ДФС у Київській області
 

 

 

Київська митниця ДФС щодо переваги співпраці з Євросоюзом

У І кварталі імпортерами отримано пільги зі плати ввізного мита на 192 млн. грн. та податку на додану вартість - 38 млн.грн. відповідно до автоматизованої системи митних оформлень «Інспектор», в рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським співтовариством, ратифікованої Законом України від 16 грудня 2014 № 1678-VII «Про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами».
Тільки впродовж трьох місяців підприємцями зекономлено 192 млн. грн. на звільненні від сплати митних платежів (зменшенні розміру мита) при імпорті товарів з країн Євросоюзу.
Зазначені кошти залишилися в розпорядженні підприємств і зможуть бути направлені на їх розвиток. Це, в свою чергу, в масштабах всієї країни дасть великий поштовх для розвитку виробництва, збільшенню кількості робочих місць і в майбутньому - збільшенню доходів цих же підприємств. «Недоотримані» сьогодні доходи державного бюджету вже завтра надійдуть в скарбницю держави як податки з доходів, що утворяться завдяки дії угоди з ЄС.
Крім того, податок на додану вартість,  який теж мав би бути сплаченим під час імпорту товарів з ЄС, обов’язково зменшить ціну товарів для споживача. Це теж позитивно вплине на добробут громадян і економічне становище нашої країни.
ГУ ДФС у Київській області