З початку 2018 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у минулому році

Броварська ОДПІ інформує, що з 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2017 року, яка триватиме до 1 травня 2018 року.
Нагадуємо, що обов’язок щодо подання річної Декларації про майновий стан і доходи виникає у громадян, якщо вони у 2017 році отримували:
окремі доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2017 року не утримувався податок на доходи фізичних осіб;
доходи від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
іноземні доходи;
інші доходи, декларування яких передбачено чинним законодавством.
Такі громадяни зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня 2018 року річну податкову Декларацію про майновий стан та доходи за наслідками 2017 року, а також нарахувати та сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18% до 1 серпня 2018 року та військовий збір за ставкою 1,5%.
Одночасно інформуємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2017 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2018 року.
За вибором платника податків декларація подається за місцем його податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.
Звертаємо увагу, що Декларація подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556.  Платник податку має право звернутися до відповідного контролюючого органу з проханням надати консультативну допомогу з питань щодо заповнення його річної податкової декларації, а контролюючий орган зобов’язаний надати безоплатні послуги за таким зверненням. Бланки податкових декларацій надаються громадянам безкоштовно.
Броварська ОДПІ