До уваги бухгалтерів та підприємців! Внесено зміни до форми податкової декларації з ПДВ

Броварська ОДПІ інформує платників що 01 червня 2018 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23 березня 2018 року № 381 «Про затвердження змін до наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21»,  яким внесено зміни до форми податкової декларації з ПДВ та Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.
Зокрема в новій редакції викладені додатки 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість» (далі - додаток 1), 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» (далі - додаток 5) і 9 «Розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними в статті 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів» (далі - додаток 9) до форми податкової декларації з ПДВ.
Зміни щодо додатка 1.
Форму додатка 1 доповнено новими таблицями 1.1. та 1.2: таблиця 1.1 заповнюється у разі коригування податкових зобов’язань у зв’язку із збільшенням суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) на дату подання декларації;
у таблиці 1.2 зазначаються відомості про коригування податкових зобов’язань у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН, крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 додатку 1.
Зміни щодо додатка 5.
Форму додатка 5 також доповнено новими таблицями 1.1. та 1.2: у разі формування суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1;
відомості про суми ПДВ, вказані в податкових накладних, складених з 01 липня 2015 року та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання податкової декларації з ПДВ, включені до суми податкових зобов’язань за минулі звітні (податкові) періоди, зазначаються у таблиці 1.2, крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подається така декларація, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені у таблиці 1.1 додатку 5.
Водночас відомості до таблиць 1.2 додатків 1 та 5 до податкової декларації з ПДВ заповнюються платниками одноразово (для платників, які обрали місячний звітний (податковий) період, - червень 2018 року та платників, які обрали квартальний звітний (податковий) період, - ІІ квартал 2018 року).
Зміни щодо додатка 9.
У таблиці 1 додатку 9 зазначається обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за операціями, визначеними пунктом 161.3 статті 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих у ЄРПН.
Додатки 1, 5 та 9 до податкової декларації з ПДВ подаються платниками, які обрали місячний або квартальний звітні (податкові) періоди, за новими формами з 01 липня 2018 року.
Зі зміненою редакцією тексту наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Броварська ОДПІ