Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

На допомогу захисникам Батьківщини!Символіка

 

 

ОПИС ВЕЛИКОГО ГЕРБА ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ ТА ПОЯСНЕННЯ ГЕРАЛЬДИЧНИХ ЗНАКІВ – СИМВОЛІВ

 

У червоному полі срібна фортеця з надбрамною церквою, увінчаною золотим куполом із хрестом та двома нижчими бічними баштами із гостроверхими золотими дахами, увінчаними флюгерами. Права башта виростає з-за фортечного валу, ліва башта виростає із зубчастого муру, який стоїть перед церквою і фортечним валом. На зачиненій брамі трикутний щит: у червоному полі золотий князівський знак Всеволода Ярославовича.

Гербовий щит увінчаний срібною квіткою калини і обрамлений бронзовим вінком із пшеничного колосся та гілок сосни, вільхи, дуба і липи.

Основним елементом символіки району є фортеця, яка символізує Переяславське князівство як могутній форпост Русі.

Емблема є узагальненим образом давньоруського града, але за основу зображення взято реконструкцію Єпископських воріт з надбрамною Федорівською церквою – парадним в’їздом до Переяславського дитинця.

На фортечній брамі зображений щит із особистим князівським знаком засновника Переяславського князівства Всеволода Ярославовича.

Вінок навколо щита з гілок сосни, вільхи, дуба й липи оповідає про найхарактернішу рослинність району; пшеничне колосся вказує на розвинене в районі хліборобство.

Срібна квітка калини, що увінчує герб, символізує Київську область, до складу якої входить район.

Затверджений 28.12.2001р. Дороблений 2005р. 
Автор: О.Кохан.

 

 

ОПИС ПРАПОРА ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ

 

 

Прямокутне полотнище складається з трьох вертикальних смуг - білої, червоної і білої у співвідношенні 1:4:1; у центрі полотнища зображена біла фортеця з надбрамною церквою, увінчаною жовтим куполом із хрестом, та двома нижчими бічними баштами із гостроверхими жовтими дахами, увінчаними флюгерами; права башта виростає з-за фортечного валу, ліва башта виростає із зубчастого муру, який стоїть перед церквою і фортечним валом; на зачиненій брамі трикутний червоний щит із жовтим князівським знаком Всеволода Ярославича; висота фортеці дорівнює 2/3 висоти полотнища. Співвідношення сторін полотнища 2:3.

Прапор району за кольорами й малюнком повторює герб, а дві вертикальні білі смуги символізують головні річки району Дніпро та його притоку Трубіж.

Затверджений 28.12.2001р. 
Автор: О.Кохан.