Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

"Урядова гаряча лінія"

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!На базі Переяслав-Хмельницького центру зв'язку та управління ДСНС України відбулися навчання

На базі Переяслав-Хмельницького центру зв'язку та управління ДСНС  України відбулися навчання Переяслав-Хмельницької районної ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ Київської області на тему «Ліквідація пожежі та евакуація дітей з навчального закладу».

В навчанні взяли участь  особовий склад  Переяслав-Хмельницького центру зв'язку та управління ДСНС  України, Переяслав-Хмельницького РС ГУ ДСНС України в Київській області, посадові особи цивільного захисту Переяслав-Хмельницького району та командний склад об’єктових формувань Національного авіаційного університету.

      
 
     

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

25 квітня 2017 року під керівництвом керівника апарату райдержадміністрації Валерія Перчука відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Переяслав-Хмельницькій райдержадміністрації.

В ході засідання комісії розглянуто ряд важливих питань, зокрема щодо погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації у 2016 році, пов’язаної з реєстрацією спалахів гострих кишкових та інших інфекційних захворювань та санітарно–епідеміологічної ситуації в Переяслав-Хмельницькому районі у І кварталі 2017 року; забезпеченість медичних закладів до роботи в умовах епідеміологічних ускладнень на гострі кишкові, інші інфекції та наявність необхідної кількості обладнання, медикаментів, дезінфікуючих засобів.

Із згаданих вище питань доповіли лікар Бориспільського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» Микола Носаченко та головний лікар комунального закладу Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницька центральна районна лікарня» Володимир Якименко.

Питання порядку денного були детально розглянуті та після обговорення прийнято відповідні протокольні рішення.

   

        

Навчання посадових осіб, які організовують здійснення заходів щодо реалізації державної політики у сфері цивільного захисту Переяслав-Хмельницького району

В залі засідань Переяслав–Хмельницької районної державної адміністрації  відбулося навчання посадових осіб, які організовують здійснення заходів щодо реалізації державної політики у сфері цивільного захисту Переяслав–Хмельницького району.

В навчанні взяли участь голова Переяслав–Хмельницької районної державної адміністрації - керівник Переяслав–Хмельницької ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області Андрій Пряхін, керівник апарату адміністрації - голова комісії з питань евакуації Валерій Перчук, посадові особи райдержадміністрації, керівники підприємств, установ та організацій, працівники ПНО, працівники середніх ДНЗ, керівники спеціалізованих служб.

Навчання проводили начальник обласних курсів удосконалення керівних кадрів цивільного захисту навчально–методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Київській області Вадим Драпей, завідувач навчально– консультаційного пункту ЦЗ та БЖД Михайло Олефір та викладач курсів Віктор Романенко.

   

    

У Переяслав-Хмельницькому районі проведено пожежно-тактичні навчання

У Переяслав – Хмельницькому районі на території філії ТОВ СП «НІБУЛОН» відбулися пожежно - тактичні навчання, метою яких є відпрацювання особливостей ведення оперативних дій по гасінню пожеж, вивчення оперативно-тактичної характеристики об’єкту та навчання обслуговуючого персоналу діям до та після прибуття пожежних підрозділів.

Ліквідація умовної пожежі відбувалася відповідно до плану тактичних навчань.

Настанови, розпорядження  керівників гасіння пожежі, дії працівників підприємства та особового складу пожежно-рятувальних підрозділів були злагоджені та відповідали задуму навчання.

  

      

       


        Голова райдержадміністрації Андрій Пряхін провів розширене засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

14 березня 2017 року під керівництвом голови Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Андрія Пряхіна відбулося розширене засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації. В роботі комісії взяли участь сільські голови, керівники установ, організацій та структурних підрозділів райдержадміністрації.
В ході засідання комісії розглянуто ряд важливих питань, зокрема про стан виконання заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежами в природних екосистемах Переяслав-Хмельницького району (лісах, торфовищах, полезахисних смугах, сміттєзвалищах), про попередження пожеж, загибелі та травмування людей на них в Переяслав-Хмельницькому районі у 2017 році, про стан створення підрозділів місцевої пожежної охорони  в Переяслав-Хмельницькому районі, про заходи по підготовці та пропуску льодоходу, повені та паводків на річках і меліоративних системах Трубізького міжрайонного управління водного господарства, про затвердження  плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру в Переяслав-Хмельницькому районі на 2017 рік, плану заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Переяслав-Хмельницького району на 2017 рік, алгоритму дій Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації в разі виявлення небезпечної (невідомої ) хімічної  речовини, хімічних відходів.
Із згаданих вище питань доповіли начальник Переяслав-Хмельницького РС ГУ ДСНС України у Київській області Сергій Лисенко, начальник Переяслав-Хмельницької дільниці Трубізького міжрайонного управління водного господарства Микола Бондаренко, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Олександр Гопанчук.
Усі питання порядку денного були детально розглянуті та після обговорення одноголосно прийнято відповідні рішення.
 
   

Небезпека від крижаних бурульок

Нинішня зима мінлива – сильні морози чергуються з нетривалою відлигою. Такі температурні перепади – найсприятливіші умови для утворення крижаних бурульок.

Танучи, крижані бурульки можуть ламатися та падати. Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків.

ДОТРИМУЙТЕСЬ ОСНОВНИХ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ, А САМЕ:

v проходячи повз будинки чи біля високих дерев, необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів;

- не ходити під дахом будівель, а також під балконами;

- не слід заходити за межі встановлених огорож;

-  якщо ви самостійно збиваєте  навислі бурульки з вікон верхніх поверхів – бережіться випадання з вікон;

- батькам та вчителям треба розповісти дітям про всю небезпеку падіння крижаної загрози;

- власникам автотранспорту не слід припарковувати свої машини біля будинків.

 

Пам’ятайте, що ваша особиста безпека залежить

насамперед від вас самих!
“Увага! Небезпечний ЛІД!”

Нескладні Правила на льоду, які вбережуть пересічних громадан та любителів зимової рибалки від неприємностей

Пересуватися на кризі треба по вже протоптаним стежкам або слідам на льоду. Якщо їх немає, маршрут свого руху необхідно продумати заздалегідь ще на березі.

– Якщо товщина льоду менше 5-7 сантиметрів, то виходити на нього небезпечно. Надійний лід має синій або зеленуватий відтінок.

– Заходити на лід і виходити з нього безпечніше в місцях, де мілина, бажано, щоб ці місця не були укриті снігом, що може приховувати різні тріщини і розломи. Пересуватися по льоду краще протоптаними стежками.

– На самоті по тонкому льоду рибалити ризиковано. Але якщо вийшли на лід компанією – розосередьтеся, та не збирайтеся в одному місці. Якщо йдете по льоду групою – то йдіть поодинці з інтервалом мінімум в 5 метрів. При виході на лід обов’язково захопіть з собою мотузку довжиною близько 10-15 метрів.

– Обходьте місця зі швидкою течією. Місця, де в річку впадають струмки, де скидають відпрацьовану теплу воду. Не наближайтеся до тріщин, проталин, вмерзлих в лід гілок, водоростям, осоки …

– Якщо Ви використовуєте на рибалці намети, то тільки призначені для зимової риболовлі, вони своєю конструкцією відрізняються від звичайних «літніх». У зимових наметах краще вихід, більше простору для огляду.

– Верхній зимовий одяг, бажано, щоб був на блискавці, а рюкзак і ящик з снастями одягайте тільки на одне плече, щоб у разі необхідності від них можливо було б швидко звільнитися.

– У підозрілих місцях перевіряйте товщину льоду пішнею. Але бийте їй не у себе під ногами, а трохи убік. Якщо лід пробивається з одного удару, то негайно повертайтеся назад.

– Лід проламується миттєво зазвичай при «останньому» льоду. Перед проломом першого льоду відбувається деяке просідання і характерне потріскування. Якщо Ви помітили або почули подібні ознаки, то негайно залишити цю небезпечну ділянку. Повертатися краще по своїх же кроках.

Особливу увагу приділяйте місцям потенційної небезпеки:

– лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або підприємства);

– тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;

– обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу – під снігом лід завжди тонший;

– тонкий лід і там, де б’ють джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку;

– особливо обережно спускайтеся з берега; лід може нещільно з’єднуватися із берегом, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи підошви взуття від льоду.

Якщо провалилися на кризі

Широко розкиньте руки щоб опертися на краї льодового пролому та щоб не зануритися з головою. Дійте рішуче та не лякайтеся – тисячі людей провалювалися і змогли врятуватися.

Намагайтеся не обламувати краї ополонки, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми (або перевернувшись – спиною) і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосуватися і діяти так, щоб тіло займало якнайбільшу площу опори на кризі.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться від ополонки, а потім повзіть в той бік, звідки Ви прийшли і де міцність льоду перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод спонукатимуть Вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а вже там – не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплому приміщенні, де розітріться, переодягніться в сухий одяг та випийте гарячого чаю.

Якщо у Вашій присутності на льоду провалилася людина, негайно сповістіть їй, що йдете на допомогу (цим Ви трохи заспокоїте її). Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і вже на них підповзайте до ополонки. Наближайтесь до пролому тільки підповзаючи та широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опинитесь і Ви. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати зв’язані разом ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра до пролому.

Надання допомоги людині, яка провалилася під лід!

При наданні допомоги людині, які провалилася під лід, не можна рухатися до неї на повний зріст, тому що існує небезпека самому потрапити в біду. До потерпілого потрібно наближатися лежачи, розкинувши руки й ноги.

Для надання допомоги можна використовувати підручні дошки, драбину, жердини та ін. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених з одного боку мотузкою за щось на березі чи за край криги, рятувальник повільно просувається до потерпілого на відстань, яка дозволяє йому подати мотузку, пояс чи багор. Потім, особа яка надає допомогу, відповзає назад і поступово витягує на лід потерпілого.

При наданні допомоги в місцях, де є промоїни чи битий лід, використовуються спеціальні засоби – рятувальні шлюпки на полозках, на яких наближаються до потерпілого за допомогою кішки та багра.

Якщо для надання допомоги немає нічого, тоді 2-3 особи лягають на лід ланцюжком, наближаються до потерпілого, тримаючи один одного за ноги, а перший з них подає потерпілому ремінь, одяг тощо.

До медична допомога людині, яка провалилася під лід і врятована, повинна бути направлена на запобігання подальшого переохолодження.