Засідання комісії з питань ТЕБ та НС

17 вересня 2018 року під головуванням керівника апарату Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації, заступника голови комісії ТЕБ та НС Валерія Перчука  відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації.  Комісією були розглянуті  питання :
1. Про проведення тренування щодо реагування на надзвичайну ситуацію, що може виникнути при аварії на Київській ГЕС/ГАЕС у  Переяслав-Хмельницькому районі.
2. Про організацію заходів пожежної безпеки на території лісових масивів та насаджень у Переяслав-Хмельницькому районі.
3. Про звернення Богдана Олександра Миколайовича с.Хоцьки на урядову гарячу лінію щодо обстеження невідомої речовини.

Вирішили:
1.  Уточнити плани реагування на надзвичайні ситуації, плани взаємодії у разі потреби внести до них зміни.
2. 20.09.2018 року провести попереднє тренування щодо реагування на надзвичайну ситуацію Переяслав-Хмельницької районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області.
3. Зобов’язати всіх лісокористувачів Переяслав-Хмельницького району надати до Переяслав-Хмельницької РДА, через відділ з питань НС та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи адміністрації,  карти лісів, які знаходяться у їхньому користуванні в термін до 28.09.2018року.
4. Комісійно обстежити  територію ферми села Хоцьки, де була злита рідина невідомого походження,та скласти відповідні акти.
5. У разі виникнення надзвичайної ситуації головам сільських рад діяти згідно вимог Кодексу Цивільного Захисту Україїни.

Бережімо ліс від вогню!

Відомо, що улюбленим місцем відпочинку міських жителів є ліс. Проте, вирвавшись із міцних обіймів міста на волю, людина поводиться як варвар: нищить природу, засмічує довкілля, а найнебезпечніше – не дотримується правил пожежної безпеки, що інколи призводить до тяжких наслідків.

Тому, щоб не трапилось біди, запам’ятайте: у лісі не можна кидати в траву чи на землю недопалки, бавитись сірниками, користуватись  легкозаймистими горючими матеріалами.

Перш ніж розпалити багаття, необхідно вибрати відповідне місце біля річки або водойми, вирити неглибоку ямку і в ній розкласти вогнище. Місце для багаття можна також обкопати чи обкласти камінцями.

Пам’ятайте

– вогнище не повинно бути занадто великим: полум’я може пошкодити розташовані поблизу дерева та кущі;

– забороняється розкладати багаття під деревами та поблизу високої сухої трави, бо це може призвести до пожежі.

Але, якщо пожежа все-таки виникла, ви можете загасити її водою, засипати землею чи піском або збивати полум’я за допомогою широких гілок з листям. Якщо пожежа набуває значного розвитку, то необхідно повідомити Держлісгосп або зателефонувати в пожежно – рятувальну службу за тел. 101.