Поради рибалкам

Не збирайтеся великими групами на одному місці, не стрибайте і не бігайте на льоду.
Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, навіть якщо риба там добре клює.
Завжди беріть з собою міцну мотузку (12 – 15 м).

Тримайте поруч з лункою дошки або
Тримайте поруч з лункою дошки або велику гілку (палицю).
Не пробивайте поряд багато лунок. Бажано, щоб відстані між ополонками були 5-6 м.
Категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої чи  наркотичні або психотропні речовини.

Що робити, якщо ви провалилися у холодну воду
Не піддавайтесь паніці, зберігайте самовладання, не кричіть, якщо поряд нікого немає – ви тільки даремно витратите сили, не робіть різких рухів, стабілізуйте подих, уникайте занурення з головою.
Розкиньте руки в боки й постарайтеся зачепитися за край льоду, надавши тілу горизонтального положення до напрямку течії.
Спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід.
Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега.

Правила безпеки під час риболовлі

Якщо у вас на очах під лід  провалилася людина, то:

Крикніть, що ви йдете на допомогу – це заспокоїть постраждалого і надасть йому сили.
Без потреби не ризикуйте.
Подумайте, чи зможете впоратись самотужки, чи краще покликати на допомогу ще кого-небудь.
Якщо поряд нікого немає, то дійте продумано й обережно.

Простягніть  постраждалому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу, хокейну ключку або киньте вірьовку, зв’язані паски тощо.
Витягніть потерпілого, попросіть його працювати ногами, не дозволяйте підійматись на ноги – нехай він повзе вслід за вами до берега.

Після того, як витягнете потерпілого у безпечне місце, викличте швидку допомогу.

Надайте першу допомогу, необхідну при охолодженні:
Найкращий спосіб зігріти людину – зняти з неї мокрий одяг, віджати й знову надягти на врятованого.
Якщо є поліетиленова плівка, вкутайте постраждалого, постарайтеся швидко добратися до теплого приміщення.
За можливості, прикладіть до тіла теплий предмет (гарячу грілку, пляшки із теплою водою), напоїть постраждалого гарячим чаєм.
У жодному разі не давайте потерпілому алкоголь – у подібних випадках це може призвести до летального кінця.
Пам`ятайте! Про випадок на льоду необхідно негайно повідомити за телефоном «101»

Як безпечно користуватися пічним опаленням та електричними обігрівачами

1)    Перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі – не рідше одного разу на три місяці;
2)    відстань від печі до меблів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7м, а від топкових отворів – не менше 1,25м;
3)    біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5*0,7м;
4)    усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;
5)    печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм;
6)    золу і шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

Пам`ятка для населення
Як безпечно користуватися пічним опаленням та електричними обігрівачами

При користуванні печами ЗАБОРОНЕНО:

-      розпалювати їх легкозаймистими та горючими рідинами;
-      використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі;
-      сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
-      зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;
-      розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
-      проводити розпалення печей дровами, довжина яких перевищує розміри топки;
-      здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;
-      виносити та викидати гаряче вугілля не ближче, ніж за  15 метрів від будівель;
-      зберігати не загашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці;
-      використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;
-      влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби;
-      прокладати димоходи (борови) опалювальних печей по горючих основах;
-      закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;
-      топити печі під час проведення у приміщеннях масових заходів;
-      доручати розпалювання печі та нагляд за нею дітям.
Основні рекомендації щодо безпечного користування приладами електроопалення:
1) не слід застосовувати для обігріву приміщень не сертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;
2)  електрообігрівач не можна ставити біля завісок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0,25м;
3)небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів;
4) не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а  також на шляхах евакуації людей;
5) перед увімкненням обігрівального пристрою переконайтесь у його справності;
6) не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
7) слід обмежити доступ маленьких дітей до нагрівальних приладів;
8) забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів;
9) не слід пропускати провід від обігрівача під килимом – це може призвести до його перегрівання та перетирання, що тягне за собою небезпечні наслідки;
10) треба регулярно очищати нагрівачі від пилу й сміття, адже сторонні предмети можуть несподівано спалахнути;
11) виходячи з приміщення, не можна залишати увімкненими електрообігрівальні пристрої.