Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Будьте обережні під час грози


Гроза 
- атмосферне явище, при якому в потужних купчасто-дощових хмарах і між хмарами і землею виникають сильні електричні розряди - блискавки, що супроводжуються громом. Як правило, при грозі випадають інтенсивні зливи, нерідко град, і спостерігається посилення вітру, часто до шквалу.
   Блискавка - гігантський електричний іскровий розряд в атмосфері, що виявляється зазвичай яскравим спалахом світла і супроводжуючим її громом. Найчастіше блискавка виникає в купчасто-дощових хмарах, тоді вони називаються грозовими; іноді блискавки утворюються в шарувато-дощових хмарах. Середня довжина блискавки становить близько 2,5 км, хоча деякі розряди тягнуться в атмосфері на відстань до 20 км.
   Люди здавна боялися удару блискавок, і не випадково. За кількістю смертельних випадків вона поступається тільки повені. Тому завжди треба бути обережним під час грози, адже нічого не може бути важливіше Вашої власної безпеки.

   Уникайте відкритої місцевості.


   Як відомо, гроза зазвичай б'є в найвищу точку на своєму шляху . Самотня людина в полі - це і є та найвища точка. Ще страшніше опинитися в грозу на самотньому горбі! Якщо Ви з якоїсь причини залишилися в полі один на один з грозою, сховайтеся в будь-якому можливому поглибленні: канавці, улоговинці або найнижчому місці поля, сядьте навпочіпки і пригніть голову. Лежати на мокрій землі під час грози не рекомендується.

   Уникайте води

   Вода - відмінний провідник струму. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі 100 метрів. Нерідко вона б'є в береги. Тож не те що купатися, а навіть відпочивати біля води під час грози не рекомендується.
   Однак мокрий одяг на людині служить добру службу, і якщо блискавка його зачепить, у нього є більше шансів вижити.

Намагайтеся сховатися.
   Найбезпечніше під час грози знаходитися в приміщенні з громовідводом. Якщо гроза застала вас у місті, сховайтеся в магазин, під'їзд чи, на крайній випадок, перечекайте грозу під навісом біля стін будівель.
   Не страшно, якщо ви знаходитеся в автомобілі. Закрийте вікна, і стихія до вас не добереться.
   Ховаючись під деревами, не забувайте про те, що блискавка частіше за все потрапляє в найвищі з них (дуб, тополя, сосна). Так що чим менше деревце, під яким ви знайшли притулок, тим краще. А ховатися від грози в лісі не безпечно. Кора ураженого блискавкою дерева розлітається на десятки метрів навколо, може зачепити вас.

   Не метушіться

   Хоча дуже хочеться, від грози не потрібно бігти. Чим ширше ваш крок, тим небезпечніше для вас удар блискавки. Не варто так само пересуватися на велосипедах і мотоциклах.
   Найкраще, що Ви можете зробити, це стати непомітними для блискавки: присісти, злитися зі стіною, стати як можна менше.
   Остерігайтеся небезпечних предметів.
   Потрібно пам'ятати, що удар блискавки небезпечний не тільки тоді, коли гроза б'є безпосередньо в людину, але в предмети, що знаходяться поруч. Тому не варто торкатися до всього мокрого, залізного, електричного, тому що в такі речі блискавка б'є найчастіше:

  • не бажано перебувати біля багаття, тому що у нагрітого повітря провідність для блискавки більша;
  • вкрай нерозумно перечікувати грозу біля лінії електропередач. Електрика в будь-якому вигляді притягує блискавку. Навіть стоячи біля стіни з антеною ви ризикуєте накликати на себе удар з небес;
  • дуже небезпечно під час грози розмовляти по мобільному телефон.
  • Навіть розряджений, він є магнітом для блискавок. Найкраще під час грози мобільні телефони вимикати. Не бійтеся здатися смішним або пропустити важливий дзвінок. Подбайте про себе в першу чергу!
  • всі металеві деталі для блискавки привабливі. Годинники, ланцюжки і навіть розкрита над головою парасолька - потенційні жертви для наступного удару. Ми вже з'ясували, що під час грози безпечно трошки помокнути, так що не бійтеся, сховайте парасольку в сумку!

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи