Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Доручення № 28-1

 

 

голова

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ

ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

Д О Р У Ч Е Н Н Я

 

 

за підсумками розгляду на засіданні оперативного штабу

допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали

участь в антитерористичній операції, та їх сім'ям

  

Відповідно до Законів України „Про місцеві державні адміністрації”, „Про військовий обов'язок і військову службу”, „Про соціальний і правовий статус військовослужбовців та членів їх сімей”, Указів Президента України від 14 січня 2015 року № 15 „Про часткову мобілізацію”, затвердженого Законом України від 15 січня 2015 року № 113-VIII „Про затвердження Указу Президента України „Про часткову мобілізацію”, від 18  березня 2015 року       № 150 „Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції”, листа Адміністрації Президента України від
30 квітня 2015 року № 03-01/820:

 

Райдержадміністраціям, міськвиконкомам

(міст обласного значення)

 

1. Надати інформацію щодо залучення активних учасників антитерористичної операції на державну службу, в межах чинного законодавства, до роботи на посадах радників голів районних державних адміністрацій з питань координації забезпечення надання пільг та реалізації прав учасників антитерористичної операції.

 

2. Надати інформацію щодо утворення та функціонування при районних державних адміністраціях громадських рад ветеранів антитерористичної операції.

Протягом семи робочих днів.

 

3. В межах компетенції вжити заходів щодо створення належної матеріально-технічної бази для лікування, реабілітації та оздоровлення військовослужбовців та інших осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, а також учасників бойових дій та інвалідів війни (створення реабілітаційних центрів)

 

4. Покращити якість роботи телефонних „гарячих ліній” для надання консультативної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, забезпечити надання їм відповідних послуг за принципом „єдиного вікна”, а також соціальних та медичних послуг з виїздом до місць проживання осіб, демобілізованих з військової служби, сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

 

5. Продовжити діяльність та здійснювати контроль щодо надання учасникам антитерористичної операції медичних послуг у районних/міських закладах охорони здоров'я за принципом „єдиного вікна”.

 

6. Вжити заходи, в межах компетенції, щодо збереження робочих місць за мобілізованими, які не мають можливості вчасно повернутися протягом встановленого законом строку для здійснення ними трудових обов'язків за основним місцем роботи.

 

7. Продовжити здійснювати в межах компетенції контроль за дотриманням роботодавцями прав та соціальних гарантій військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період, та у разі виявлення порушень вживати відповідних заходів.

 

8. Забезпечити відвідування представниками місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції згідно із затвердженим графіком.

 

9. Розглянути можливість надання пільг демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції, та їх сім'ям у здійсненні оплати за користування житлом та комунальні послуги.

 

Постійно.

 

10. На базі „єдиного вікна” забезпечити надання організаційно-правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь у антитерористичній операції, та їх сім'ям з питань надання пільг, нарахування та виплати соціальних допомоги, субсидій, забезпечення інвалідів автомобілями, технічними засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, можливістю професійної та соціальної реабілітації.

 

Постійно, доки не мине потреба.

 

Службі у справах дітей та сім'ї облдержадміністрації

 

11. Продовжувати надання у встановленому порядку одноразової адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції, особам демобілізованим з військової служби, які брали участь в антитерористичній операції.

 

12. Продовжувати у встановленому порядку здійснення оздоровлення та відпочинку у санаторно-курортних закладах демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції.

 

Постійно.

 

Управлінню інформації та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації, райдержадміністраціям, міськвиконкомам

(міст обласного значення)

 

13. Забезпечувати висвітлення у засобах масової інформації звіту щодо роботи (функціонування):

„гарячих ліній” та „єдиного вікна” з надання організаційно-правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь у антитерористичній операції, та їх сім'ям з питань надання пільг, нарахування та виплати соціальних допомог, субсидій, забезпечення інвалідів автомобілями, технічними засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, заходами професійної та соціальної реабілітації в місцевих державних адміністраціях;

„єдиного вікна” у місцевих закладах охорони здоров'я.

 

Постійно.

 

14. Розмістити інформацію про засідання оперативного штабу допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції, та їх сім'ям за участю громадських організацій та забезпечити висвітлення цього доручення у засобах масової інформації.

 

Протягом семи робочих днів.

 

Київському обласному військовому комісаріату

 

15. Направити особові справи учасників антитерористичної операції, які сформовані для отримання ними статусу учасника бойових дій, до відомчих комісій або міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.

 

16. Направляти демобілізованих військовослужбовців для проходження медичного огляду до військово-лікарських комісій.

 

Постійно.

 

17. Розмістити у військових комісаріатах „Інформаційну дошку для учасника АТО” для демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції, з інформацією про передбачені соціальні пільги для учасників бойових дій, номери телефонів „гарячих ліній”.

 

Протягом семи робочих днів.

 

Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації

 

18. Забезпечити виконання медичної дорожньої карти щодо надання медичного забезпечення демобілізованим учасникам антитерористичної операції.

 

19. Забезпечити розміщення в медичних закладах інформаційних табличок про позачергове обслуговування учасників антитерористичної операції та осіб,  демобілізованих з військової служби.

 

Постійно, доки

не мине потреба.

 

20. Забезпечувати санаторно-курортне лікування демобілізованим учасникам антитерористичної операції.

 

Постійно.

 

Райдержадміністраціям, міськвиконкомам

(міст обласного значення), департаменту освіти і науки облдержадміністрації

 

21. Залучати учасників антитерористичної операції до проведення у навчальних закладах освіти заходів з військово-патріотичного виховання учнів, організації зустрічей з трудовими колективами підприємств, установ та організацій.

 

Постійно.

 

22. Контроль за виконанням цього доручення покласти на заступників голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків.

 

 

 

                                                                             (підпис)                 В.М.Шандра

18 червня 2015 року

№ 28-1