Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

На допомогу захисникам Батьківщини!ДІВИЧКИ

Дівички́ — село в Україні, Переяслав-Хмельницького району Київської області. Населення становить 2091 осіб.

Село постраждало внаслідок геноциду українського народу, проведеного окупаційним урядом СССР 1932-1933 та 1946-1947.
Село розташоване на лівому березі Дніпра, за 18 км від районного центру та за 70 км від Києва. За 3 км від села проходить автомагістраль Київ — Дніпропетровськ.

Історія

З історичних документів відомо, що село існувало вже наприкінці 17 століття.

Поблизу села знайдено рештки поселень доби неоліту (V — III тисячоліття до н. е.), міді-бронзи (ІІІ — початку І тисячоліття до н. е.), ранньослов'янської черняхівської культури, а також кургани скіфських часів (VI — III ст. до н. е.).

У с. Дівички розміщена військова частина та військовий полігон на 515 га землі. У військовому містечку розташовано навчальний артилерійський полк.

На території села знаходиться держлісфонд Стовп'язького лісництва, де росте понад 10 видів різних порід дерев.

У селі працює три сільськогосподарські підприємства ТОВ «Дніпро і Ко», ТОВ «Гарант», ТОВ «Ніка». У селі збереглося й успішно працює споживче товариство, крім цього діє два стаціонарні магазини, кафе-бар, приймальний пункт молока від населення, працює відділ зв'язку, філіал Ощадбанку, працюють два ФАП. На сьогодні в селі діє загальноосвітня школа з поглибленим вивченням іноземних мов.

На території села прокладено 12 км водопроводу, 21 км доріг з твердим покриттям, газифіковано 270 дворів.

З істричних документів відомо, що село існувало наприкінці XVII століття. В 1930 році був створений колгосп ім. Воровського. На той час в селі було 386 дворів, де проживало 1560 мешканців. Загальна кількість убитих голодом – 200 чоловік, з них встановлено поіменно 173 . Місце поховання жертв Голодомору – сільське кладовище, де у 2000 році з ініціативи мешканців села встановлено дерев’яний хрест в пам’ять про загиблих від Голодомору 1932-1933 років.