"Урядова гаряча лінія"

Торгівля людьми – ганебне явище ХХІ століття

Боротьба з торгівлею людьми визнана одним з пріоритетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту права людини.

Торгівля людьми є не лише сучасною формою рабства, яке порушує права людини, а й тяжкою формою насильства, що спричиняє ризик для її здоров’я. Жодна країна світу не може убезпечити себе від торгівлі людьми, і Україна не є виключенням.

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, соціальні, педагогічні, так і психологічні причини.

Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави в напрямку протидії торгівлі людьми – криміналізацією злочину в національному законодавстві – прийняття та виконання Комплексної програми протидії торгівлі людьми, проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення, особливо зараз, коли Україна опинилася у військовому конфлікті в результаті чого відбувається хвиля внутрішньої міграції громадян, які пересуваються з окупованої території та районів ведення антитерористичної операції в інші регіони України, у тому числі і до Переяслав-Хмельницького району. А тому існує ризик збільшення випадків торгівлі людьми.
Одними  з найбільш вразливих  груп населення, які можуть стати жертвами торгівлі людьми, є люди, які виїжджають за кордон для працевлаштування, а також діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти, які не мають  умов для виховання та навчання в сім’ї, діти з особливими потребами, які перебувають у відповідних інтернат них закладах, належних до сфери управління органів виконавчої влади: освіти і науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення.
Відомі випадки, коли українських дітей примушували перевозити і продавати наркотики в Молдові та Росії. Купівля-продаж дітей здійснюється і для усиновлення в комерційних цілях(оформлене відповідними юридичним актом входження неповнолітньої особи до сім’ї  на формальних правах сина (дочки) без наміру реального встановлення сімейних відносин виключно для подальшого використання особи з  будь-якою корисливою метою);  трансплантації органів, втягнення в збройні конфлікти тощо.
Одним із шляхів вивезення українських громадян за кордон є туристичні поїздки. На відміну від суб’єктів господарювання, які працевлаштовують, туристичні фірми офіційно оформлюють туристичні візи, які дають змогу легально виїхати у країну, але не працевлаштуватися в законний спосіб. Тому забезпечення українських громадян працею за кордоном за таких умов становить низку істотних ризиків. Відповідальність за долі таких осіб туристичні агенції не несуть.
У кожного з вас в житті своя стежка, свій шлях до мети. І щоб із вами не трапилася біда, яка ставить людину в залежність від обставин, ви повинні добре знати – рабство в третьому тисячолітті існує і сучасний прояв цього – це торгівля людьми.
 «Торгівля людьми» означає вербування, перевезення, передачу, приховування, заволодіння людьми із застосуванням насильства або під загрозою насильства, шляхом викрадення, шахрайства, примусу або зловживання владою чи уразливістю становища або шляхом підкупу у вигляді платежів, щоб отримати згоду особи, яка має контроль над іншою.
У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш брутальних та масових порушень прав і свобод людини. Глобалізація в світовому масштабі, зростаюча взаємопов’язаність держав, нерівномірність соціально-економічного розвитку окремих регіонів світу спричинили небачене до цього часу поширення наприкінці XX ст. такого ганебного і антигуманного явища як торгівля людьми.

Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.

З метою попередження поширення випадків торгівлі людьми та активізації на місцевому рівні інформаційної роботи про ризики потрапляння населення у ситуацію торгівлі людьми та можливості отримання допомоги постраждалими служба у справах дітей  та сім’ї Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації згідно Закону України «Про протидію торгівлі людьми»   надає інформацію про:

Служби та центри, які надають послуги дітям та особам, які постраждали від торгівлі людьми на території обслуговування

Назва установи, закладу, служби та організації

Керівник

Адреса, контактний телефон,

Вид послуг

Переяслав-Хмельницький ВП ГУНП України в Київській області

Петренко

Олег

Григорович

м. Переяслав-Хмельницький вул.Магдебурського права, 25-А

Приймає,

розглядає заяви та повідомлення щодо випадків торгівлі людьми, здійснює оперативні та слідчі дії відповідно до законодавства України

Служба у справах дітей та сім’ї

Переяслав-Хмельницької РДА

Бутник

Світлана

Миколаївна

м. Перяслав-Хм.

вул.Богдана-Хм.

53 каб.№36

т. 50019

Встановлює  статус особи яка постраждала від торгівлі людьми.

Здійснює заходи щодо захисту прав дитини

Районний центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді

Переяслав-Хмельницької РДА

Смаль

Елла

Анатоліївна

м.ПереяславХм.

вул.Шевченка,3

т.53663/58819

Забезпечує надання особі необхідних послуг, зокрема юридичних, психологічних, сприяє отриманню соціальних виплат, працевлаштуванню тощо.

Київський обласний Центр соціально-психологічної реабілітації дітей

« Переяслав »

Гарага

Олексіївна

с.Циблі

Переяслав-Хм.

район

вул.Шевченка,52а

тел. /факс

Забезпечує надання дитині необхідних послуг, зокрема юридичних, психологічних,

медичних, медико-консультативних та інше.

Начальник ССДС                                                                       С.М.Бутник