Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля»

25 листопада 2017 року у Переяслав-Хмельницькому районі стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції  25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини. Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля.
    Службою у справах дітей та сім’ї Переяслав-Хмельницької РДА була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалась з розміщення інформації «Батькам про права дитини», «Як захищені права дітей в Україні?». Серед навчальних закладів району проведено анкетування учнів, де головним питанням було: «Поширення та форми насильства в школі». Учні шкіл залюбки приєдналися до участі в Міжнародній акції «16 днів проти насилля». Було проведено низку тематичних виховних заходів, конкурсів малюнків, психологічних тренінгів.
    Відбулися зустрічі із працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівниками ювенальної превенції  та дільничними офіцерами Переяслав-Хмельницького відділу поліції ГУНП в Київській області на яких проводились лекції «На захисті дитини від насильства стоїть закон», «Адміністративна та кримінальна відповідальність за вчинення сімейного насильства». До роботи були залучені  батьки, які відповідально віднеслись до акції.
    Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.