Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

На допомогу захисникам Батьківщини! 

Виїзд у сім'ї, що перебувають у складних життєвих обставинах

07 листопада 2019 року фахівцями Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно із головним спеціалістом служби у справах дітей та сім'ї Переяслав-Хмельницької РДА Олегом Юрченком здійснено спільний виїзд у сім'ї, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Під час виїзду було охоплено 2 багатодітні сім’ї  із с. Пологи-Вергуни.

Фахівцями  центру було здійснено оцінку потреб дітей та сімей. Родинам надано допомогу у вигляді постільної білизни, дитячого харчування, дитячого одягу, підгузок та посуду.

Також надано консультацію щодо оформлення державних допомог. Надано рекомендації щодо цільового використання державних коштів, формування власного бюджету, відповідального ставлення до батьківства та дотримання санітарно-гігієнічних норм помешкання.

Проведена профілактична робота з батьками щодо шкідливих звичок.

Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Співпраця із ГО «Інститут підтримки громадських ініціатив»

Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах є одним з пріоритетних напрямів діяльності Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Переяслав-Хмельницького районного соціального гуртожитку.

У своїй повсякденні роботі фахівці Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно із фахівцями Переяслав-Хмельницького районного соціального гуртожитку оцінюють проблему у родинах та знаходять варіанти для її вирішення.

Так сталося, що мама двох неповнолітніх дітей, яка вже два місяці проживає у соціальному гуртожитку, потребувала кваліфікованої психологічної допомоги. Основна мета психологічної допомоги полягає в тому, що відчуття безпорадності повинне змінитися відчуттям відповідальності за власну поведінку і своє сімейне життя.

Тож прийнято рішення звернутися до  ГО «Інститут підтримки громадських ініціатив»,  яку очолює Світлана Коломієць.

Із родиноюобговоренні проблеми та надані поради із розв’язання соціальних та психологічних проблем. Надані рекомендації щодо попередження емоційного вигорання та підвищення самооцінки.  

Дякуємо ГО «Інститут підтримки громадських ініціатив» в особі Світлани Коломієць за надану допомогу та висловлюємо надію на подальшу співпрацю.

Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Участь у тренінгу

28-29 жовтня 2019 року за підтримки UNFPA (Фонду ООН у галузі народонаселення) та Міністерства соціальної політики України відбувся тренінг «Посилення ефективності міжсекторального реагування та взаємодії у сфері запобігання та протидії домашнього насильства та насильства за ознаками статі»

До участі у заході були запрошені представники Служб у справах дітей та сім'ї Київської області, представники Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, представники департаменту охорони здоров’я  КОДА, представники ГУНП в Київській області та громадські організації.

У заході взяла участь директор Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Елла Смаль.

                Під час проведення тренінгу були розглянуті такі питання:

-         поняття домашнього насильства та насильства за ознаками статі;

-         огляд змін у законодавстві з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознаками статі;

-         координація взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання насильству на національному, релігійному та місцевому рівнях;

-         координація надання комплексної допомоги у випадку насильства;

-         міжнародні стандарти та рекомендації щодо ефективного реагування та запобігання насильству за ознаками статі;

-         елементи між секторального реагування на домашнє насильство та насильство за ознаками статі на місцевому рівні;

Працюючи в групах учасники тренінгу розробляли план дій щодо посилення міжсекторального реагування та координації на регіональному та  місцевому рівні.

Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних
служб для сім'ї, дітей та молоді

Участь у семінарі-тренінгу “Практичні аспекти надання послуг патронату в Київській області»

17 жовтня 2019 року в дитячому оздоровчому таборі «Дніпро» (смт. Козин, Київська область) відбувся семінар-тренінг «Практичні аспекти надання послуг патронату в Київській області.
Учасниками заходу були патронатні вихователі Київської області, директори районних, міських центрів соціальних служб для сім'ї , дітей та молоді, начальники служб у справах дітей та сім'ї, представники управлінь соціального захисту населення.
Переяслав-Хмельницький район представляли начальник служби у справах дітей та сім'ї Світлана Бутник, головний спеціаліст служби у справах дітей та сім'ї Олег Юрченко, директор центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Елла Смаль, головний спеціаліст відділу призначення субсидій та допомог управління соціального захисту населення Тетяна Райковська та патронатний вихователь Наталія Дудко.
Під час семінару-тренінгу були обговорені проблемні питання:
-         призначення і оплати послуг патронатним вихователям та виплати соціальної допомоги на утримання дитини/дітей в сім'ї патронатних вихователів;
-         ведення випадку сім'ї дитини/дітей, яка тимчасово проживає в сім'ї патронатного вихователя;
-         алгоритму влаштування та виведення дитини/дітей з сім'ї патронатного вихователя та документальний супровід послуги патронату.
По завершенню семінару всі учасники отримали роздаткові матеріали.
 
Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
 
 

Виїзд у сім'ї, що перебувають у складних життєвих обставинах

16 жовтня 2019 року фахівцями Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно із заступником голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Анною Скляренко та начальником служби у справах дітей та сім'ї Світланою Бутник здійснено спільний виїзд у сім'ї, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Під час виїзду було охоплено 5 сімей із с. Пологи Вергуни та с. Пологи Чобітьки.

Фахівцями  центру було здійснено оцінку потреб дітей та сімей багатодітної родини у зв’язку із переїздом. Одній родині надано консультацію щодо стягнення аліментів на дітей. Також надано рекомендації щодо цільового використання державних допомог, формування власного бюджету, відповідального ставлення до батьківства та дотримання санітарно-гігієнічних норм помешкання. Проведена профілактична робота з батьками щодо шкідливих звичок.

Заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Анна Скляренко особисто цікавилася проблемами з якими стикаються багатодітні та малозабезпечені родини нашого району.

Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру
соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

  

Здійснено виїзд у сім'ї, що перебувають у складних життєвих обставинах

08 жовтня 2019 року фахівцями Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзд у сім'ї, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Під час виїзду було проінспектовано 6 родин із с. Гланишів, Вовчків та Пристроми. Батькам надано рекомендації щодо цільового використання державних допомог, формування власного бюджету, відповідального ставлення до батьківства, дотримання санітарно-гігієнічних норм помешкання, а також готовність до опалювального сезону.

Одній багатодітній родині повідомили про можливості відпочинку дитини під час зимових канікул за кордоном та надано перелік необхідних документів.

Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

  

Виїзд в сім'ї, що опинились у складних життєвих обставинах

2 жовтня 2019 року працівниками Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Іриною Пурденко, Мариною Пурденко та Ларисою Бобровник здійснено виїзд в сім'ї, що опинились у складних життєвих обставинах, а також у прийомні родини.

Під час виїзду охоплено 7 сімей, перевірено умови проживання, рівень успішності, забезпечення харчування дітей та належного догляду. Батькам надано рекомендації щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм в будинку, розвитку навичок відповідального ставлення до батьківства, попередження потрапляння дітей в інтернатні заклади, профілактики вживання алкогольних напоїв. Також, проведені бесіди щодо особливостей виховання дітей в підлітковому віці.

Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

  

Участь у регіональному круглому столі «Заходи зміцнення довіри між органами влади та організаціями громадського суспільства»

19 вересня 2019 року Офіс Координатора проектів БОСЄ в Україні спільно з Офісом Президента України та Міністерством молоді та спорту України у рамках проекту «Зміцнення спроможності Уряду України та організацій громадського суспільства ефективно співпрацювати» провели одноденні регіональні обговорення за круглим столом щодо заходів зміцнення довіри між урядом та громадським суспільством.

Мета заходу – презентувати та започаткувати публічний діалог щодо рекомендацій стандартів якості та належного врядування для організацій громадянського суспільства на основі існуючих  міжнародних практик.

Учасниками заходу були представники органів влади та експерти громадянського суспільства, які займаються організаційним розвитком організацій та формуванням внутрішньої політики.

У засіданні круглого столу взяла участь директор Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Елла Смаль.

Під час проведення заходу піднімалися питання Етичного Кодексу для організацій громадянського суспільства (ОГС), розбудова системи якісного управління ОГС, розбудова системи комунікацій та інформації ОГС.

По завершенню заходу всі присутні отримали тематичні роздаткові матеріали.

Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді