Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

"Урядова гаряча лінія"

На допомогу захисникам Батьківщини! 

У Переяслав-Хмельницькій райдержадміністрації відбулося засідання дорадчого органу з питань сімей, що опинились у складних життєвих обставинах

2 жовтня 2017 року в приміщенні Переяслав-Хмельницької районної адміністрації під головуванням заступника голови Любові Онопрієнко відбулося засідання дорадчогооргану з питань сімей, що опинились у складних життєвих обставинах. У заході взяли участь: заступник начальника Переяслав-Хмельницького управління соціального захисту населення адміністрації Світлана Осіпова, начальник служби у справах дітей та сім’ї адміністрації Світлана Бутник, головний лікар КЗ «Переяслав-Хмельницький ЦПМСД» Наталія Царенок, директор Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Елла Смаль, директор Переяслав-Хмельницького районного соціального гуртожитку Світлана Шевченко.
На засіданні розглянуто питання двох молодих сімей, що потребують надання соціальних послуг з метою попередження соціального сирітства та формування відповідального ставлення до батьківства. Прийнято рішення одну молоду маму влаштувати на тимчасове проживання в Переяслав-Хмельницький районний соціальний гуртожиток. Ще одній молодій сім'ї, в якій виховується дитина до року, вирішили продовжити термін проживання в Переяслав-Хмельницькому районному соціальному гуртожитку до кінця опалювального періоду.
 
  

Внутрішньо-переміщені особи. Адаптація, потреби та ресурси

27 жовтня 2017 р. в рамках реалізації п.1.13 обласної комплексної Програми підтримки сім’ї та забезпечення прав дітей «Назустріч дітям» до 2017 року, затвердженої рішенням Київської обласної ради від 28.11.2013р.
№ 725-35-VI (зі змінами), з метою підвищення кваліфікації спеціалістів по роботі з внутрішньо-переміщеними особами, за сприяння Міністерства соціальної політики України відбувся комплексний обласний захід «Внутрішньо-переміщені особи. Адаптація, потреби та ресурси».
 Круглий стіл з елементами тренінгу відбувся у приміщенні Київської обласної бібліотеки. До участі були запрошені представники центрів соціальних служб та служб у справах дітей та сім'ї. Від Переяслав-Хмельницької РДА були делеговані начальник служби у справах дітей та сім'ї Світлана Бутник та директор центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Елла Смаль.
Захід відкрила Олександра Маругова – радник Міністерства Соціальної політики з питань ВПО в м. Києві та Київській області. Під час виступу детально зупинилася  на реалізації завдань Програми «Радник з питань внутрішньо переміщених осіб».
 В рамках проведення круглого столу були обговорені юридичні аспекти у роботі з ВПО та ефективної співпраці з Управлінням соціального захисту населення. Юридичні консультації були надані Дмитром Коростильовим – радником  Міністерства Соціальної політики з питань ВПО національного рівня.
Представники Благодійного фонду «Карітас» м. Київ презентували «Організацію дитячого простору» та роботу з дітьми ВПО.
По завершенню учасникам заходу була презентована соціальна гра «Переселенська блуканина», яка входить до Програми «Радник з питань ВПО». Кожному учаснику тренінгу така настільна гра була надана у подарунок.
 

   Засідання дорадчого органу

24 жовтня 2017 з ініціативи Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено засідання дорадчого органу з питань координаційної діяльності суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. Головувала заступник голови Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації – Любов Онопрієнко. В засіданні прийняли участь представники: Переяслав-Хмельницького РЦСССДМ та служби у справах дітей та сім’ї Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації.
В процесі засідання розглянуто питання про ситуації, що склалися у шести сім’ях жителів району. Чотири сім’ї взято під соціальний супровід, для однієї сім’ї продовжено термін проживання в районному соціальному гуртожитку. З рештою сімей вирішено продовжити роботу.

   
 

Відбувся тренінг: «Послуга сімейного патронату: пошук та первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі»

17-18 жовтня 2017 року за ініціативи Київського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та МБО «Партнерство «Кожній дитині в Україні» в м. Баришівка відбувся тренінг «Послуга сімейного патронату: пошук та первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі».

До участі у тренінгу були запрошені представники центрів соціальних служб та служб у справах дітей та сім'ї. Переяслав-Хмельницький район представляли: начальник служби у справах дітей та сім'ї Світлана Бутник та директор центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Елла Смаль.

Тренінг проводили Наталія Боровко – залучений тренер МБО «Партнерство «Кожній дитині в Україні» та Ольга Павлова – психолог Київського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Під час тренінгу були надані методичні рекомендації щодо пошуку та відбору кандидатів у патронатні вихователі. Детально опрацьовані питання інформування громадськості про послуги патронату та пошук кандидатів у патронатні вихователі, проведення інформаційно-рекламних кампаній, інформування та консультування осіб, які зацікавилися послугою патронату та виявили бажання стати патронатними вихователями. Психологічні аспекти співбесіди із кандидатами у патронатні вихователі, відвідування сім'ї та складання акту обстеження, здійснення оцінки потреб дитини та сім'ї.

 

Відбулася супервізія у селах Велика Каратуль та Циблі

28 вересня 2017 року з ініціативи Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
До участі долучилися представники служби у справах дітей та сім'ї Переяслав-Хмельницької РДА, представники сільських рад, селищні депутати, представники навчальних закладів та селищних ФАПів та представники поліції.
Мета супервізії – профілактична та виховна робота із сім’ями стосовно формування відповідального ставлення до батьківства, попередження правопорушень та популяризації  здорового способу життя. Під час заходу була проведена профілактична бесіда щодо попередження негативних звичок та асоціальних дій. 
По завершенню зустрічі сім’ям надані методичні поради щодо подолання складних життєвих обставин. Прийнято рішення взяти дані родини на контроль.

«Послуга патронату в системі захисту дітей та підтримки сімей з дітьми в громаді»

21 вересня 2017 року за головуванням заступника голови адміністрації Любові Онопрієнко проведено нараду на тему: «Послуга патронату в системі захисту дітей та підтримки сімей з дітьми в громаді».  Участь в нараді взяли служба у справах дітей та сім’ї, управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, представник проекту МБО «Партнерство «Кожній дитині», центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, патронатна родина.
На нараді були розглянуті питання щодо продовження надання послуги патронату та тимчасове влаштованим під патронат дітей, виплати соціальної допомоги: яким він має бути, його роль, права, обов’язки, формат роботи в процесі надання послуг дитині і її сім’ї та обговорення категорій дітей, які можуть потребувати тимчасового влаштування під патронат.

   

   

Тренінг «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього»

20 вересня 2017 фахівці із соціальної роботи Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді взяли участь у тренінгу «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього», який був організований в рамках проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».
Учасники заходу отримали знання щодо управління власними доходами та витратами, користування банківськими картками. Розглянули види та умови депозитів. Також, слухачі тренінгу ознайомились із законодавством щодо попередження фінансового шахрайства, прав споживачів фінансових послуг. Присутні почули  цікаву та важливу інформацію щодо пенсійного забезпечення і його видів.