Захід «Мистецтво жити разом»

У грудні 1992 року  Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня – Міжнародним днем людей з інвалідністю. Це день боротьби людей із вадами здоров’я за свої права. Тяжко назвати цей день святом. Страшно і болісно говорити про нелегке життя людей з обмеженими фізичними можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу та непохитну віру у життя.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитись над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у цей день, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч із нами живуть особливі люди. З особливими потребами, і вони потребують нашої допомоги і уваги.

Чітких рецептів для душевного спокою і життя без болю ніхто не дасть. І не тільки пігулками та мікстурами їх можна лікувати, часом привітне і лагідне слово краще заспокоює та втішає, додає надії та оптимізму, моральної підтримки та впевненості в своїх силах.

З ініціативи Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  та за підтримки Переяслав-Хмельницького районного інклюзивно-ресурсного центру 3 грудня 2019 року відбувся захід для дітей із особливими потребами.

Зустріч відбулася у Переяслав-Хмельницькому районному інклюзивно-ресурсному центрі, який знаходиться в приміщенні Циблівської ЗОШ (І-ІІІ ст.)

У заході взяла участь заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Анна Скляренко. Під час свого звернення до дітей та їхніх батьків вона наголосила на важливості отримання можливостей для нормальної соціалізації, розвитку своїх сильних якостей і талантів та подальшій інтеграції у суспільство дітей із особливими потребами.

Цього року до проведення заходу долучилися ГО «Інститут підтримки громадських ініціатив» Центр психологічної творчості «Діалог» в особі керівника Світлани Коломієць. Нею була проведена робота із батьками з метою психологічного розвантаження та корекції емоційних станів.

Долучилася до проведення заходу керівник КУ КОР «Київський обласний інформаційно-ресурсний методичний центр «Родина» Ангеліна Жуковська. Вона провела з дітьми майстер-клас із розфарбовування пряників.

Творчу роботу з дітьми у стилі «монотипія» провела майстриня Наталія Барабаш.

Вчитель-реабілітолог Переяслав-Хмельницького інклюзивно-ресурсного центру Володимир Лесик провів заняття з дітьми.

За  спільним чаювання із солодощами батьки мали можливість поспілкуватися між собою, обмінятися досвідом, отримати відповіді. Діти у свою чергу навипередки демонстрували вироби зроблені своїми руками.

По закінченню заходу кожний учасник отримав у подарунок яскраву чашку.

Інф. Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді