"Урядова гаряча лінія"

На базі Переяслав-Хмельницького районного соціального гуртожитку відбулася зустріч групи взаємопідтримки прийомних батьків та сімей, в яких батьки зазнали досвіду виховання в державних закладах

Сім’я завжди буде основою життя людини, джерелом її щастя. Батьки щасливі дітьми, діти щасливі батьками – такий природний взаємозв’язок.

Все, що є в нашому характері, все, що ми беремо з собою в своє доросле і самостійне життя, – закладено в нас перш за все в сім’ї, в години сімейного спілкування, сімейного дозвілля. Звичайно, світ людини формують і школа, і вулиця, і театр, і книга... Але саме сім’я є тим первинним середовищем, де проходить становлення особистості, де ми дістаємо перші відомості про багатообразність і складність оточуючого нас світу, про добро і зло, де формуються наші звички і вміння, наші погляди і життєві плани, потреби і здібності.

Нам, цілком благополучним людям, важко уявити, що відчуває маленька дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І майже безпорадна дитина залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це повинна уособлювати родина, якої у крихітки тепер немає…

9 грудня 2015 року на базі Переяслав-Хмельницького районного соціального гуртожитку відбулася зустріч групи взаємопідтримки прийомних батьків та сімей, в яких батьки зазнали досвіду виховання в державних закладах. Даний захід було організовано та проведено з метою попередження соціального сирітства, відмов від новонароджених та пропаганди здорового способу життя.

Директор та спеціалісти Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді підготували для учасників зустрічі презентацію про створення прийомних сімей, їх розвиток та життя діток, взятих на виховання. Під час виступів прийомних мам запрошені змогли почути і про подолання важких випробувань, з якими стикнулися родини, і про перші успіхи у вихованні та розвитку своєї малечі, і саме головне те, що саме в родині прививаються усі якості особистості, які згодом становитимуть сутність дитини.

Дуже важливими стали поради прийомних батьків молодим родинам, які в силу складних життєвих обставин проживають в районному соціальному гуртожитку та виховують вже власних діток. Також прийомні батьки поділились досвідом участі в соціальному кооперативі по розведенню кроликів.

Повірити в себе, зрозуміти себе, навчитися позитивно ставитись до себе та інших людей - такі якості постаралися розкрити в учасниках свята волонтери клубу «Матері і дитини» ГО Грін Крос Україна - студенти місцевого педагогічного університету на чолі зі своїм педагогом Смірновою О.О. під час проведення творчого майстер-класу з виготовлення прикрас із тканини.

Тож, основна мета зустрічі була досягнута. Як прийомні родини, так і мешканці соціального гуртожитку ще раз відчули що вони потрібні, що в них вірять, їх підтримують. А це означає, що діти, які виховуються в цих сім'ях обов’язково будуть щасливими.

Пурденко І.Г., начальник відділу соціальної роботи
Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб
для сім'ї, дітей та молоді