Відзначення Міжнародного дня інвалідів на Переяславщині

У грудні 1992 року  Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня – Міжнародним днем інвалідів. Це день боротьби людей із вадами здоров’я за свої права. Тяжко назвати цей день святом. Страшно і болісно говорити про нелегке життя людей з обмеженими фізичними можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу та непохитну віру у життя.
29 листопада  2017 року з ініціативи центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Переяслав-Хмельницької РДА в приміщенні Переяслав-Хмельницького районного будинку культури відбулася зустріч з нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів. До участі запрошені діти з особливими потребами та їхні батьки. Загалом у заході прийняло участь понад 60 осіб.
До присутніх звернулася заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА Любов Онопрієнко та повідомила про важливість таких заходів, які забезпечують спілкування дітей між собою, забезпечують розвиток творчого потенціалу та розвитку особистісних якостей та побажала витримки, здоров’я, оптимізму, можливості втілити в реальність плани та задуми.
Директор Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості  Любов Красова наголосила  про важливість зайнятості для кожного, що формує особистість та надає впевненість у власних силах.
         Діти шкільного та дошкільного віку були задіяні у цікавих майстер-класах. Так, Лідія Порало, керівник гуртка «Майстрик» будинку дитячої і юнацької творчості Переяслав-Хмельницької РДА допомагала у виготовленні оберегу для дому – «Домовичка», Людмила Погребна,керівник гуртка народної творчості будинку дитячої і юнацької творчості Переяслав-Хмельницької РДА допомагала виготовляти «Ляльку-мотанку», Євгенія Демченкокерівник гуртка «Натхнення» Переяслав-Хмельницької ЗОШ № 2, член спілки майстрів Переяславщини «Мистецтво життя», народна майстриня навчила виготовляти «Сніговичків».
Для батьків дітей із особливими потребами Ірина Бідюк, завідуюча психолого-медико-педагогічною консультацією відділу освіти Переяслав-Хмельницької РДА підготувала семінар з елементами тренінгу, щоб допомогти у вихованні та кращому розумінні своїх дітей.
Також для учасників зустрічі був організований солодкий стіл.
По закінченню заходу всі діти отримали подарунок на згадку.