До Міжнародного дня інвалідів

Щорічно 3 грудня відзначається Міжнародний день інвалідів, який  нагадує нам, що поруч живуть люди з обмеженими можливостями, які потребують особливої уваги і яким ми повинні допомогти відчути себе рівними серед здорових співгромадян.
Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.
З ініціативи Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та з метою розвитку творчих здібностей та лідерських якостей дітей з обмеженими функціональними можливостями, а також знайомство із роботою Переяслав-Хмельницького районного інклюзивно-ресурсного центру 3 грудня 2018 року відбувся захід для дітей із особливими потребами.
До проведення заходу були залучені не лише діти, а також і батьки. Зустріч відбулася у новоствореному Переяслав-Хмельницькому районному інклюзивно-ресурсному центрі, який знаходиться в приміщенні Циблівської ЗОШ (І-ІІІ ст.)

У заході взяла участь заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Анна Скляренко. Під час свого звернення до дітей та їхніх батьків вона наголосила на важливості отримання можливостей для нормальної соціалізації, розвитку своїх сильних сторін і талантів та подальшій інтеграції у суспільство дітей із особливими потребами.
Під час зустрічі діти приймали участь у майстер-класах з виготовлення «Чобітка Святого Миколая» (Аліна Слюсар, керівник студії образотворчого мистецтва при Переяслав-Хмельницькому РБК), «Закладки» та «Сувенірні коробочки» (Ніна Дідичук, педагог-організатор Циблівської ЗОШ (І-ІІІ ст.).
Директором Переяслав-Хмельницького районного інклюзивно-ресурсного центру Світланою Шульгою та практичним психологом Інною Черняєвою  була проведена робота з батьками дітей з особливими освітніми потребами. Світлана Шульга ознайомила присутніх із графіком та режимом роботи закладу, представила фахівців, які під час конкурсного випробування вибороли право працювати у новоствореному закладі. Інна Черняєва більш детально ознайомила присутніх щодо проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини. Батькам були запропоновані анкети щодо впровадження інклюзивної освіти в закладах району, проведений майстер-клас «Все в твоїх руках» та презентація «Оцінка знань і можливостей дітей з особливими освітніми потребами». Під час проведення заходу батьки та діти ознайомилися з оснащенням кабінетів ЛФК та психологічного розвантаження.
За  спільним чаювання із солодощами батьки мали можливість поспілкуватися між собою, обмінятися досвідом, отримати відповіді. Діти у свою чергу навипередки демонстрували вироби зроблені своїми руками.
По закінченню заходу від організаторів кожний присутній отримав солодкий подарунок, а також м’яку  іграшку від учнів Переяслав-Хмельницької ЗОШ №6.