Відбулася координаційна зустріч фахівців системи охорони здоров’я та представників ромської громади з питань сприяння реалізації Стратегії інтеграції ромів у контексті надання медичної допомоги

28-29 березня 2019 року відбулася координаційна зустріч фахівців системи охорони здоров’я та представників ромської громади з питань сприяння реалізації Стратегії інтеграції ромів у контексті надання медичної допомоги.
До участі були запрошені представники Ради Європи, Міністерства охорони здоров’я, фахівці системи охорони здоров’я, ромські соціально-медичні представники та працівники соціальної сфери.
Мета заходу – обговорення питання сприяння реалізації Ромської Стратегії в контексті медичної реформи та вироблення алгоритмів взаємодії між фахівцями системи охорони здоров’я, ромськими соціально-медичними представниками та представниками соціальної сфери.
У координаційній нараді взяла участь директор Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Елла Смаль.
Із  вступною промовою до учасників заходу звернувся голова Ради Європи в Україні Мортен Енберг та головний спеціаліст з питань надання медичних послуг населенню Департаменту впровадження реформ Міністерства охорони здоров’я  України Михайло Комаров.
У ході зібрання піднімалися питання щодо проблем з якими стикаються працівники сфери охорони здоров’я під час роботи з ромськими родинами:  профілактика, лікування туберкульозу та розуміння необхідності у лікуванні; вироблення алгоритму взаємодії ромських представників та фахівців системи охорони здоров’я.
По завершенню зустрічі присутні отримали сертифікат про участь у координаційній зустрічі та навчальний посібник «Підготовка посередників для роботи з ромськими громадами».