ДЕКАДА ЗАЙНЯТОСТІ

За ініціативи Міністерства соціальної політики та Державної служби зайнятості у період з 01.12.2015 по 10.12.2015 проводилась Всеукраїнська декада зайнятості для учасників АТО та осіб з інвалідністю.

Метою проведення декади було:

-інформування якомога більшої чисельності учасників АТО щодо можливостей їх соціальної та професійної реабілітації;
-прискорення працевлаштування учасників АТО та осіб з інвалідністю;
-привернення уваги широкого кола громадськості до вирішення проблем на ринку праці учасників АТО та осіб з інвалідністю шляхом.

Так в Переяслав-Хмельницькому міськрайонному центрі зайнятості 02 грудня 2015 року за ініціативи Київського обласного центру зайнятості відбулось засідання круглого столу на тему: «Шляхи конструктивної взаємодії між сторонами соціального діалогу щодо психологічної, професійної та трудової реабілітації осіб з інвалідністю та учасників АТО» в засіданні взяли участь представники Київського обласного центру зайнятості, районної державної адміністрації, міської ради, управління соціального захисту населення міської ради та райдержадміністрації, представники громадських організацій, інваліди та учасники АТО. Мета акції забезпечення соціального захисту осіб з інвалідністю та учасників АТО, надання їм всебічної допомоги щодо психологічної та професійної реабілітації, соціальної адаптації, пошуку роботи та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, посилення взаємодії влади та громадського суспільства.

Також за участі представників Київського обласного центру зайнятості та Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості відбувся семінар для демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, який проводився в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни. Представники служби зайнятості надали інформацію про послуги служби зайнятості та надали відповіді на питання, які цікавили учасників семінару.

Питання професійної та трудової реабілітації людей з інвалідністю та учасників АТО потребує особливої уваги держави і громадськості. Переяслав-Хмельницький міськрайонний центр зайнятості,  використовуючи сучасні технології, постійно удосконалює  методи пошуку роботи, з метою  повернення до активної трудової діяльності всіх, хто її шукає, в тому числі мало захищених категорій осіб. Центром зайнятості проводились ряд заходів: День відкритих дверей центру зайнятості до міжнародного Дня інвалідів, семінари з роботодавцями на теми: «Організація та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру у тому числі для інвалідів, «Презентація послуг що надаються ЦЗ у тому числі щодо вирішення питання працевлаштування інвалідів», презентація курсів навчання, профорієнтаційний та інформаційний семінари для учасників АТО, профорієнтаційний урок для учнівської молоді.

Працівники ЦЗ ознайомлювали з інформацією про стан ринку праці регіону, про комплекс соціальних послуг для сприяння працевлаштування та професійної реабілітації даних категорій громадян.

Під час проведення заходів акцент ставився на приверненні широкого кола громадськості до вирішення проблем працевлаштування осіб з інвалідністю та учасників АТО. Основним завданням служби зайнятості є забезпечення умов для реалізації права громадян на працю, сприяння зайнятості населення та запобігання масовому безробіттю. Підтримка осіб з інвалідністю та учасників АТО.

Директор центру зайнятості                                                                                                           Л.Красова