"Урядова гаряча лінія"

У Переяслав-Хмельницькому міськрайонному центрі зайнятості «Ярмарок професій»

Одним із найсерйозніших кроків у житті кожної людини є вибір професії. Вдалий вибір професії – одна з головних складових людського щастя, усвідомлення своєї потрібності в суспільстві, задоволення від реалізації таланту та професійної майстерності. Велике значення має і питання вибору навчального закладу. Коли позаду сумніви та вагання у виборі професійного шляху, важливо визначити в якому навчальному закладі можна отримати бажану професію, який з них забезпечить успішність в навчанні та майбутній професійній діяльності.

15 березня 2017 року фахівцями Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості спільно з навчальними закладами різних рівнів акредитації та відділами освіти Переяслав-Хмельницької міської ради та райдержадміністрації  в приміщенні Переяслав-Хмельницького міськрайонного центру зайнятості організували та провели традиційний ярмарок професій для учнів випускних класів загальноосвітніх шкіл міста та району. До заходу також були залучені представники Пенсійного фонду, молодіжних служб та ЗМІ.

Основною метою даного заходу є надання допомоги учням-випускникам загальноосвітніх шкіл у професійному самовизначенні, орієнтації їх на актуальні на ринку праці професії, шляхи їх набуття, права молоді при вступі в навчальні заклади і при влаштуванні на роботу; інформування про послуги служби зайнятості, права та соціальні гарантії молоді.

Понад 300 майбутніх випускників шкіл міста та району відвідали цьогорічний ярмарок професій. Листівки, буклети, довідники, папки з описами професій – це неповний перелік інформаційно-довідкових матеріалів, якими могли скористатися учасники ярмарку.

Для презентації своїх навчальних закладів на «Ярмарок професій» прибули представники: Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди; Оптико-механічного коледжу Київського національного університету ім. Т. Шевченка;  Європейського університету; Чорнобильського медичного коледжу; Інституту спецзв’язку та захисту інформації КПІ; Коледжу інформаційних технологій та землевпорядкування НАУ; Національного Авіаційного університету; Національного транспортного університету; Київського механіко-технологічного коледжу ДВНЗ.

Учасники Ярмарку професій мали змогу поінформувати майбутніх абітурієнтів про умови вступу, перелік спеціальностей та організацію навчання.

Школярі були задоволені такою зустріччю, дізнались багато корисного, переконалися, що, обираючи професію, необхідно обов’язково врахувати свої нахили, здібності, особисті та громадські інтереси, зрозуміли, що значення професії у житті людини залежить не стільки від характеру роботи, скільки від того, як до неї ставиться сама людина а саме, що їй підказує її душа, наскільки професія відповідає її запитам і можливостям.

Під час проведення профорієнтаційного заходу майбутні абітурієнти мали змогу поспілкуватися із представниками навчальних закладів та студентами,   отримати  кваліфіковані відповіді на запитання, а також пройти профдіагностичне тестування. В рамках проведення «Ярмарку професій» відбувся профорієнтаційний захід «Крок у професійне майбутнє», під час якого було розглянуто основну формулу вибору професії «Хочу – Можу – Треба» та використано профорієнтаційні методики які допоможуть дізнатись про власні  професійні схильності.

За словами учасників «Ярмарку професій», проведений захід допоміг їм краще зорієнтуватись у власному професійному виборі, розширив їхній світогляд та уявлення про діяльність та послуги служби зайнятості.