Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

На допомогу захисникам Батьківщини!Нове в пенсійному забезпеченні.

 Закон України № 76 – VІІІ «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» передбачає зменшення відсотка від заробітної плати, що береться для обчислення пенсії, з 70 до 60 для таких категорій як державні службовці, прокурори, судді, народні депутати, службовці місцевого самоврядування. Порядок проведення перерахунку таких пенсій визначатиметься Кабінетом Міністрів України.
  Для науковців відсоток від заробітної плати, що береться для обчислення пенсії, зменшений з 80 до 60.
  Розмір пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання обчислюється для:
І групи – 60 %
ІІ групи – 50 %;
ІІІ групи – 40 % від заробітної плати наукового (науково – педагогічного) працівника.
  Пенсія в разі втрати годувальника обчислюється в таких розмірах:
на трьох і більше членів сім’ї – 60%;
на двох працездатних членів сім’ї – 50 %;
на одного непрацездатного члена сім’ї – 40 % пенсії наукового (науково – педагогічного) працівника.
  Для всіх цих категорій пенсіонерів також передбачене позбавлення права на одержання спеціальних пенсій, якщо були звільнені з роботи у зв’язку із засудженням за умисний злочин із використанням свого посадового становища або притягненням до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.
  Скасована норма щодо дострокового виходу на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку через звільнення осіб у зв’язку із скороченням штату або за станом здоров’я.
  Розміри мінімальної пенсії інвалідам-чорнобильцям, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю внаслідок аварії на ЧАЕС, розміри компенсацій сім’ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи встановлюються Кабінетом Міністрів України.
  Аналогічне право надане уряду і щодо визначення розміру підвищення до пенсії дітям війни.
 Крім цього, відповідно до Державного бюджету, урядом буде запроваджено спеціальний порядок проведення індексації розміру пенсії у 2015 році.
  З 01.01.2015 року оподаткуванню підлягають пенсії, розмір яких  перевищує три розміри мінімальної заробітної плати – 3654 грн. (1218 х3) в частині такого перевищення за ставкою 15 %.  Якщо база оподаткування (сума перевищення) перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, то ставка податку становить 20 % із суми, що перевищує цей розмір.

Любов Лаврик,

заступник начальника управління