Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

На допомогу захисникам Батьківщини!Проведення виїзного прийому громадян

12 червня 2018 року головним спеціалістом Яготинського відділу обслуговування громадян Переяслав-Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Андрусенко Ярославою проведено виїзний прийом громадян  в Жоравській сільській раді Яготинського району.
На прийом з питань пенсійного забезпечення звернулось 3 особи. Всі питання розглянуто та надано вичерпні відповіді.

 

ОГОЛОШЕННЯ

Переяслав-Хмельницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє:
 
- 14 червня 2018 року о 09-00 відбудеться виїзний прийом громадян в Черевківській сільській раді  Згурівського району;
 
- 15 червня 2018 року 09-00 відбудеться виїзний прийом громадян в Лецьківській сільської раді Переяслав- Хмельницького району.
 

Проведення зустрічі в трудовому колективі

7 червня 2018 року начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Переяслав – Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Оксана Самійленко провела зустріч у трудовому колективі ПАТ  КБ «ПриватБанк».
Присутнім на зустрічі було роз’яснено переваги реєстрації застрахованих осіб  на веб – порталі Пенсійного фонду, де кожна застрахована особа має змогу побачити в своєму «особистому кабінеті» дані з системи персоніфікованого обліку.
Серед питань, які розглядались на зустрічі, також були: основні положення  проекту Закону України «Про внесення  змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій», легалізація заробітної плати та  популяризація передплати відомчого видання Фонду – газети «Пенсійний кур’єр».
По закінченню зустрічі присутні отримали буклети в рамках проведення правопросвітницького проекту «Я маю право!» та інформаційні матеріали щодо змін у пенсійному забезпеченні..
 

виплати чітко за графіком

Переяслав-Хмельницьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області розпочало фінансування виплати пенсій червня 2018 року по місту Переяславу-Хмельницькому, Переяслав-Хмельницькому, Яготинському, Згурівському районах і станом на 01.06.2018 року профінансовано 4,9 % пенсій від місячної потреби. У грошовому еквіваленті це становить 3 692,8 тис. грн. Поштові відділення забезпечені коштами по 5 червня повністю, 6 червня частково.

Участь у семінарі

25 травня 2018 року в Переяслав – Хмельницькій міській раді відбувся семінар з керівниками міста, установ та організацій, фізичними та юридичними особами на тему: «Дотримання законодавства про працю, створення належних робочих місць з гідними умовами праці та її оплати». В семінарі взяла участь в.о. начальника  Переяслав – Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Тетяна Бугай. Вона виступила з короткою доповіддю щодо проведення роботи по виявленню ознак праці виявлених працівників та порушення законодавства про працю, оформлення стажу при виході на пенсію.
В ході дискусії обговорювались питання неухильного дотримання вимог трудового законодавства суб’єктами господарювання, оплати праці найманих працівників.

Зустріч в клубі «пам'ять серця»

На запрошення голови Переяслав – Хмельницького відділення громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» Нелі Ковальської, 24 травня 2018 року начальник Переяслав – Хмельницького відділу обслуговування громадян Ніна Бурчик та головний спеціаліст організаційно – інформаційної роботи Лариса Коваленко провели зустріч з членами клубу «Пам'ять серця», який працює в рамках реалізації міжнародного проекту «Служба медико – соціальної допомоги, організація зустрічей та дозвілля жертв націонал – соціалізму у Переяславі – Хмельницькому».
В невимушеній, теплій атмосфері члени клубу цікавились питаннями пенсійного забезпечення учасників бойових дій, розміром прожиткового мінімуму, обчисленням трудового стажу, перерахунку стажу працюючим пенсіонерам,  отриманням допомоги на поховання. Підіймалось питання отримання заробітних плат в «конвертах» та реєстрації громадян на веб – порталі Пенсійного фонду.
На всі питання присутні отримали вичерпні відповіді, а працівники Пенсійного фонду -   запрошення в подальшому приймати участь у подібних зустрічах.

Проведено заняття в школі «майбутнього пенсіонера»

24 травня 2018 року в Переяслав – Хмельницькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України  Київської області відбулась чергова зустріч з громадянами передпенсійного віку в рамках проекту “Школа майбутнього пенсіонера”.
Тема заняття: «Пенсії за особливі заслуги перед Україною».
Начальник Переяслав – Хмельницького відділу обслуговування громадян Ніна Бурчик розповіла присутнім, що Законом України «Про внесення змін до дея­ких законодавчих актів України щодо підвищенняпенсій» (далі — Закон 2148) спрощено порядок встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною. Зокрема, передбачено, що починаючи з 11 жовтня 2017 року пенсії за особливі заслу­ги перед Україною встановлюють територіальні органи Пенсійного фонду України. До 11 жовтня 2017 року особам, зазначеним у пунктах 2,6-8 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» (далі — Закон), пенсії встановлювали орган виконавчої влади у сфері пенсійного забезпечення, обласні, Київська міська державна адміністрації.
Для встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною особа подає до територіального управління Пенсійного фонду України заяву про встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною з належними документами.
Рішення про встановлення (перерахунок, відмову) пенсії за особливі заслуги перед Україною за заявами, які надходять після 11 жовтня 2017 року, приймають територіальні управління Пенсійного фонду України, зокрема щодо осіб, зазначених у пунктах 2,6-8 статті 1 Закону.
Законом 2148 також змінено термін вста­новлення пенсій за особливі заслуги. Пенсія за особливі заслуги встановлюється з дня звернення за встановленням пенсії або з дня набуття права на неї, якщо звернення за її встановленням відбулося не пізніше 12 місяців із дня набуття права. Днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважають день прийому заяви про вста­новлення пенсії за особливі заслуги з усіма належ­ними документами. Якщо заява про встановлення пенсії за особливі заслуги надсилається поштою і до неї додаються всі необхідні документи, днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважають дату, зазначену на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
У разі якщо до заяви додано не всі необхідні документи, територіальний орган Пенсійного фонду України повідомляє заявникові, які до­кументи він має подати додатково. Якщо такі документи буде подано не пізніше як через три місяці з дня повідомлення про необхідність їх подання, днем звернення за встановленням пенсії за особливі заслуги вважають день при­йому або відправлення заяви про встановлення такої пенсії.
Територіальний орган Пенсійного фонду України розглядає заяву про встановлення (пе­рерахунок) пенсії за особливі заслуги перед Україною та в 10-денний термін з дня її подання з усіма належними документами ухвалює рішення про встановлення (перерахунок) або відмову у встановленні (перерахунку) пенсії за особливі заслуги.

доплата до мінімального страхового внеску

Мінімальний страховий внесок – це сума ЄСВ, яка визначається розрахунковим шляхом як добуток МЗП та розміру ЄСВ (в основному 22%) (ст.1 закону про ЄСВ).

Нарахований за звітний період (місяць) ЄСВ до сплати не може бути меншим за розмір мінімального страхового внеску.

Таким чином, мінімальний страховий внесок з 1 січня 2018 року становить – 819,06 грн. (3723х22%)

Якщо нарахована заробітна плата найманих працівників менше мінімально встановленої плати на такий період, то роботодавець зобов"язаний донарахувати ЄСВ до мінімального страхового внеску.  

ВИПАДКИ, У ЯКИХ  ВИМОГА ЩОДО НАРАХУВАННЯ ЄСВ З МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ, А У ЯКИХ - НІ

ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ

НЕ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ

Якщо працівника прийнято з першого робочого дня та звільнено останнім робочим днем звітного місяця

До заробітної плати з джерела не за основним місцем роботи (базою нарахування ЄСВ є отриманий дохід  (прибуток)незалежно від його розміру)

Якщо працівник (за основним місцем роботи) працює на умовах неповного робочого часу

До заробітної плати (доходу) особи з інвалідністю, яка працює на підприємстві, в установі, організації, де застосовується ставка 8,41%

Якщо працівник частину місяця перебував у відпустці без збереження заробітної плати* (база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати)

До заробітної плати (доходів) осіб з інвалідністю всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариств УТОГ та УТОС, де застосовується ставка 5.3% 

Для працівників, які виконують на тому самому підприємстві, в установі, організації разом зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою) (оскільки це є основним місцем роботи)

До заробітної плати (доходу) підприємтсв та організацій осіб з інвалідністю, де застосовується ставка 5,5% (для працюючих осіб з івалідністю)

Для працівників (за основним місцем роботи), який відпрацював частину місяця, а іншу частину перебував на лікарняному, де загальна сума нарахованого доходу (сума зарплати за відпрацьований час та лікарняного) не перовищує розміру мінімальної зарплати

До працівників яким надано відпустки без збереження заробітної плати на період проведення АТО у відповідному населенному пункті з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення АТО 

Для працівника (за основним місцем роботи), який перебував на лікарняному повний місяць, у якому сума нарахованого лікарняного менша за мінімальний розмір зарплати, встановленої якщо працівник законом на місяць, який нараховується зарплата (дохід0

Якщо працівника прийнято не першого робочого дня та звільнено не останнім робочим днем звітного місяця

Якщо після розподілу лікарняного (суми допомоги по тимчасовій непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру

Якщо працівник повний місяць перебував у відпустці без збереження заробітної плати (база нархування ЄСВ відсутня)

Для працівників які перебували у щорічних відпустках (на дітей, чорнобильських), у разі якщо фактична база нарахування менша мінімальної зарплати

Для працівника (за основним місцем роботи), у якого початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці, ЄСВ у місяці початку лікарняного нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще  не є відомою (сума лікарняних буде визначено після надання листка непрацездатності

Якщо сума допомоги по вагітності та пологах (відноситься до місяців, за які її нараховано) у якомусь місяці менше**

У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи, за умови відпрацювання ним всіх робочих днів звітного місяця за графіком роботи

Якщо нараховуємо зарплату зовнішньому суміснику (не основне місце роботи), (ЄСВ нараховується на фактичний дохід)

Якщо працівник з інвалідністю працює у ФОП (ставка ЄСВ – 2 %)

Якщо працівник частину місяця перебував у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Якщо у працівника протягом місяця були прогули

Якщо працівник частину місяця хворів і не надав роботодавцю лікарняний

Якщо працівник частину місяця хворів, а допомогу по тимчасовій непрацездатності нараховано в розмірі 50% (60,70) середньої заробітної плати

  *крім відпустки без збереження заробітної плати на період проведення АТО

**якщо листок непрацездаптності у зв"язку з вагітністю та пологами відкрито у минулому році, а дата його закриття припадає на поточний календарний рік і періоди перебування на лікарняному по вагітності та пологах припадають на зміну розміру мінімальної зарплати (базу нарахування ЄСВ – суми допомоги по вагітності та пологах розраховано виходячи з розміру мінімальної зарплати, що діяв на дату нарахування таких сум), то у місяці, у якому змінено розмір мінімальної зарплати, необхідно здійснити донарахування ЄСВ, виходячи зі зміненого розміру мінімальної зарплати за місяці,за які нараховано суми допомоги по вагітності та пологах.