Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

"Урядова гаряча лінія"

На допомогу захисникам Батьківщини!ПРОВЕДЕННЯ СЕМІНАРУ З БУХГАЛТЕРАМИ УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ

21 – 22 вересня 2017 року заступник начальника управління Любов Максимець та начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Переяслав – Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Оксана Самійленко провели семінари з бухгалтерами установ та організацій. Семінари пройшли в залах засідань Переяслав – Хмельницької районної державної адміністрації та Яготинської міської ради. В роботі семінарів взяли участь понад 70 бухгалтерів підприємств та організацій.
Метою проведення семінарів є налагодження тісної, плідної співпраці з бухгалтерами установ, підприємств, організацій.    Серед питань, які розглядалися на семінарах, були:
- основні положення пенсійної реформи 2017 року;
- легалізація трудових відносин та детінізація заробітної плати;
- порядок реєстрації та послуги ВЕБ – порталу Пенсійного фонду;
- правила заповнення таблиць місячного звіту по єдиному соціальному внеску, виправлення помилок;
- популяризація відомчих видань Пенсійного фонду.
Оксана Самійленко за допомогою проектора показала присутнім, як зареєструватись на WEB – порталі Пенсійного фонду.
Працівники управління відповіли також на численні запитання присутніх.

ВИПЛАТИ ЧІТКО ЗА ГРАФІКОМ

Переяслав-Хмельницьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області здійснює фінансування виплати пенсій поточного місяця по місту Переяславу-Хмельницькому, Переяслав-Хмельницькому, Яготинському, Згурівському районах і станом на 22.09.2017 року профінансовано 95,2 % пенсій від місячної потреби. У грошовому еквіваленті це становить 58506,4 тис. грн. Банківські установи забезпечені коштами по 24 вересня включно. Поштові відділення забезпечені коштами по 25 число включно.
 

 

ПРОВЕДЕНО ЗАНЯТТЯ В «ШКОЛІ МАЙБУТНЬОГО ПЕНСІОНЕРА»

19 вересня 2017 року в Переяслав – Хмельницькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України  Київської області відбулась зустріч з громадянами передпенсійного віку в рамках проекту “Школа майбутнього пенсіонера”.
Тема заняття: «Перелік необхідних документів, які подаються при призначенні пенсії за віком».
Начальник Переяслав – Хмельницького відділу обслуговування громадян Ніна Бурчик розповіла присутнім, що особа, яка звертається за пенсією, повинна пред'явити паспорт (або інший документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання (реєстрації) та вік).
До заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи:
- довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного коду;
- трудова книжка або інші документи про стаж;
- довідка про заробітну плату за період страхового стажу до 01 липня         2000 року, (за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв), а починаючи з 01 липня 2000 року – індивідуальні відомості про застраховану особу, що видаються відділом персоніфікованого обліку за формою;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- копія свідоцтва про укладення шлюбу (за зміни прізвища);
- паспорт;
- диплом про освіту;
- довідка з податкових органів (для підприємців);
- заява на виплату пенсії через банківську установу (майбутній пенсіонер зазначає, яким чином бажає отримувати пенсію: банківська установа чи пошта);
- дві кольорові фотокартки розміром 4 х 6 для пенсійного посвідчення;
- документи, які надають особливий статус (посвідчення ветерана війни, чорнобильське посвідчення і т.д.).

ПРОВЕДЕННЯ ВИЇЗНОГО ПРИЙОМУ ТА ЗУСТРІЧІ В ТРУДОВОМУ КОЛЕКТИВІ

20 вересня 2017 року в селі Єрковці  відбувся виїзний прийом громадян, який  провела начальник Переяслав – Хмельницького відділу  обслуговування громадян Переяслав – Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області  Ніна Бурчик.
На прийом по питаннях пенсійного забезпечення (збільшення розміру пенсії,  перерахунку пенсії з 01.10.2017) звернулось 6 громадян. Всі питання розглянуто та надано вичерпні відповіді.
Цього ж дня заступник начальника управління  Любов Максимець, начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Оксана Самійленко провели зустріч у трудовому колективі фермерського господарства «Геркулес», на якій роз’яснили присутнім переваги реєстрації застрахованих осіб на веб – порталі Пенсійного фонду. Серед питань, які розглядалися на зустрічі, також були: основні положення  проекту Закону України «Про внесення  змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій», легалізація заробітної плати та популяризація передплати відомчого видання Фонду – газети «Пенсійний кур’єр».
По закінченню зустрічі всі присутні отримали буклети та інформаційні матеріали щодо легалізації заробітної плати та змін у пенсійному забезпеченні.

   
 

ЗУСТРІЧ У ТРУДОВОМУ КОЛЕКТИВІ

19 вересня 2017 року  заступник начальника Переяслав – Хмельницького об’єднаного  управління Пенсійного фонду України  Любов Максимець,  начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Оксана Самійленко та  начальник Переяслав – Хмельницького відділу обслуговування громадян Ніна Бурчик провели зустріч у трудовому колективі Переяслав – Хмельницького ліцею «Патріот»
Присутнім на зустрічі було роз’яснено переваги реєстрації застрахованих осіб  на веб – порталі Пенсійного фонду, де кожна застрахована особа має змогу побачити в своєму «особистому кабінеті»дані з системи персоніфікованого обліку.
Серед питань, які розглядались на зустрічі, також були: основні засади пенсійної реформи, основні положення  проекту Закону України «Про внесення  змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій», легалізація заробітної плати та  популяризація передплати відомчого видання Фонду – газети «Пенсійний кур’єр».
Працівники  управління відповіли на численні запитання присутніх. Також було розповсюджено  буклети та інформаційні матеріали щодо легалізації заробітної плати.
 
 

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ТА ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ КОЖНОГО

Одним із пріоритетних напрямків державної політики є детінізація заробітної плати. Негативні наслідки неукладання трудових відносин, виплати «заробітної плати в конвертах» відчувають як самі  працівники, так і члени територіальних громад та суспільство в цілому.
 Використання найманої праці без оформлення трудових відносин  призводить до позбавлення працівника:
- гарантованого розміру заробітної плати;
- права на матеріальне забезпечення в  старості;
- права на оплачувану відпустку, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами;    
- права на оплату лікарняного;
- права на достроковий вихід на пенсію, якщо ви працюєте в шкідливих умовах    
   праці;
-   права на скорочений робочий день, тиждень, якщо ви працюєте в шкідливих
    умовах праці;
- права на допомогу по безробіттю;
- права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й
   професійних захворювань.
     Сьогодні існує багато випадків, коли працівники отримують офіційну зарплату на рівні або меншу за мінімальну, а решту зарплати – «у конверті». Це явна ознака прихованої зайнятості, коли людей оформлюють на роботу погодинно, проставляють їм у табелі робочого часу 2 або 4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день. Відповідно й показують зарплату за 2 або 4 години, а решту платять «у конвертах». У результаті людина втрачає велику частку майбутньої пенсії.
На сьогоднішній день автоматизована система персоніфікованого обліку надає 
можливість кожному працюючому особисто в управлінні Пенсійного фонду України одержати інформацію щодо його нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. Тоді, при  виявленні порушення трудових прав, працівник зможе своєчасно звернутися з позовом  до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.

УЧАСТЬ У СВЯТКОВИХ ЗАХОДАХ ДО ДНЯ МІСТА

15 - 16 вересня 2017 року працівники Переяслав – Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України приймали участь у святкових заходах, приурочених до Дня міста, які проходили на центральній площі. Адже Переяслав цього року святкує ювілей - виповнюється 1110 років з часу першої літописної згадки про нього.
З нагоди свята міський голова нагородив  Почесною грамотою та цінним подарунком заступника начальника Переяслав – Хмельницького відділу обслуговування громадян Наталію Заболотню.
Цими вихідними День міста святкував також Яготин. Грамотою міського голови та цінним подарунком була нагороджена начальник відділу персоналу та організаційно – інформаційної роботи  Переяслав – Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного фонду Тетяна Орел.
Було також проведено флешмоб – акцію на тему: « Зарплата в конверті – втрачена пенсія». Метою проведення акції є звернення громадськості на проблему легалізації заробітної плати та офіційного працевлаштування.

 

ЗВІТ ПО ЄДИНОМУ СОЦІАЛЬНОМУ ВНЕСКУ ЗА НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ. ДОДАТКОВА БАЗА НАРАХУВАННЯ

Особливівипадкизастосуваннявимогищодо сплатиєдиноговнескузмінімальноїзарплати:
  • • Сума єдиного внеску розраховується з фактично на­рахованої у поточному місяці заробітної плати незалежно від її розміру (у разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи);
  • • При оподаткуванні доходів внутрішніх сумісників; осіб, які отримують винагороди за договорами ЦПХ (до уваги береться загальна сума оподатковуваного доходу);
  • • якщо відпустка припадає на майбутній місяць і сума відпускних нараховується не за повний місяць та після відпустки працівникові нараховуватиметься заробітна плата, то в поточному місяці єдиний внесок нараховується на суму фактичної оплати відпустки за майбутній період, оскільки загальна сума доходу ще не відома. Якщо у на­ступному місяці загальний дохід (заробітна плата та сума відпускних) за місяць менше мінімальної зарплати, єдиний внесок розраховуватиметься виходячи з мінімальної за­робітної плати;
  • • якщо у працівника початок та закінчення лікарня­ного припадають на різні місяці, єдиний внесок у місяці початку лікарняного нараховується за фактично відпра­цьований час, оскільки загальна сума доходу ще не відо­ма (суму лікарняних буде визначено після надання листка непрацездатності). Якщо після розподілу лікарняного у на­ступному місяці загальний дохід за місяць становить мен­ше мінімального розміру, єдиний внесок нараховується виходячи з мінімальної заробітної плати.
  • • На суму допомоги по вагітності та пологах за останні місяць, якщо ця її частина менше мінімальної зарплати, у місяці нарахування допомоги єдиний внесок нараховуєть­ся на фактичну суму допомоги, адже остаточний дохід за останній місяць ще не відомий.
 
Норма частини п'ятої ст. 8 Закону про ЄСВ непоширю­єтьсяназаробітнуплатуінваліда, працевлаштованого заосновниммісцемроботинапідприємстві, дезасто­совуєтьсяставка 8,41%, 5,5% або 5,3%. Длязазначе­нихпрацівниківсумаєдиноговнескурозраховується зфактичнонарахованоїзаробітноїплатинезалежно відїїрозміру.
Якщо у працівника в поточному місяці не­має заробітку, єдиний внесок не нараховується, оскільки відсутня база нарахування.
Коригування додаткової бази нарахування в табли­ці 6 звіту за формою № Д4 потрібно показувати у разі, якщо помилку допущено в місцях починаючи з травня 2015 р. До цього місяця форма № Д4 не припускала пока­зувати додаткову базу і нарахований на неї єдиний внесок в таблиці 6. Тому виправлення додаткової бази нараху­вання до травня 2015 р. показуємо тільки в таблиці1. Таке можливо, якщо помилково визначено/не визначено суму додаткової бази нарахування. В такому разі визначаємо додаткову базу нарахування за минулий звітний період та донараховуємо єдиний внесок. Коригування відображає­мо в таблицях 1 і 6 звіту за формою № Д4.
 
Якщоузвітномумісяцівиникаєпотребанараховуватиєдинийвнесокздодатковоїбазинарахування, щодопрацівникавтаблиці 6 звітузаформоюД4 за­повнюватимутьсядварядки:
упершомурядкувказуєтьсяфактичнабазанараху­ванняєдиноговнеску;
удругомурядкувказуєтьсясумадодатковоїбазина­рахування - різницяміжфактичноюбазоюнарахування єдиноговнескуірозміроммінімально/заробітноїплати.
 
Наприклад, якщо працівник частину місяця у люто­му був у відпустці без збереження заробітної плати, то у звітності за лютий буде заповнено дварядки: основна заробітнаплатаідодатковабазанарахування. Якщо ж працівник у лютому частину місяця хворів, то за цей місяць буде заповнено рядок з інформацією про основну заробітну плату, а суму додаткової бази нарахування буде відображено у наступному місяці.
Сума додаткової бази нарахування відображається в таблиці 6 з кодом категорії застрахованої особи, що й основна база нарахування.
Алеякщойдеться, наприклад, продонарахування лишезлікарняних -«29», допомогиповагітностітапо­логах - «42»тощо. Рештареквізитівзаповнюєтьсятак:
реквізит 10 - завжди код типу нарахування «13»;
реквізит 11 - місяць і рік, за який визначаємо суму додаткової бази нарахування;
реквізит 15 - не заповнюється, якщо дані вказано в рядку з основною базою оподаткування;
реквізит 19 - сума додаткової бази нарахування;
реквізит 21 - сума єдиного внеску, нарахована на суму додаткової бази нарахування;
реквізит 22 - відмітка «1»(«так»).
Інші реквізити в цьому рядку -13, 14, 16, 17, 18, 20 - не заповнюються.
У таблиці 1 звіту за формою № Д4 сума додаткової бази нарахування відображається врядку 2.5 «Додат­кова база нарахування єдиного внеску (22,0%)», а сума нарахованого на неї єдиного внеску - урядку 3.5 «На суми різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованої заробітної плати роботодав­цями (22,0%)».
Дорядка 1 «Загальна сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, усього» сума додаткової бази на­рахування не включається, оскільки не нараховується на користь працівників.
Відображеннясумнарахованоївиключнозаробітноїплати
 
Кодтипунарахування 13 застосовуєтьсятількивзвітномумісяцізазвітнийперіод. Уразідонарахуваннясумдомінімальноїзаробітноїплатизаминулийперіоддонарахуваннявідображаєтьсязкодомтипу нарахування 2.
Втаблиці 1 обов'язковозазначитизмістпомилки (донарахуваннясумдомінімальноїзаробітноїплати).