Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги

Соціальні послуги - це комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи окремих громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя.
Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» та постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. N 558, фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначається компенсація. Компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються працездатним особам, які не працюють та непрацюючим пенсіонерам, котрі постійно надають соціальні послуги.
Мають право на отримання соціальних послуг особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, пенсіонери та хворі, які не здатні до самообслуговування й потребують постійного стороннього догляду за умови, що вони не обслуговуються соціальними службами.
Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:
- 15 відсотків - фізичним особам за надання соціальних послуг інвалідам I групи;
           -10 відсотків - фізичним особам за надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю II групи та дітям з інвалідністю;
          - 7 відсотків  - фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю III групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії.
Якщо соціальні послуги надає фізична особа пенсійного віку, компенсація призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Компенсація не призначається:
- фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким відшкодовуються витрати на надання послуг по догляду відповідно до Законів України «Про загальнообов’язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», «Психіатричну допомогу», «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства  та дітям з інвалідністю»;
- особам , які надають соціальні послуги на платній основі;
- самозайнятим особам;
- особам, які проходять альтернативну(невійськову службу);
- особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня, крім роботи вдома.
Компенсація призначається і виплачується управлінням соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяви разом з документами.
Непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги подаються такі документи:
 - заява про згоду надавати соціальні послуги;
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров’я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;
- копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки — письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів;
- заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб — платників податків (з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних»).
Особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною) подаються такі документи:
- заява про необхідність надання соціальних послуг;
          - паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (надається інвалідом);
- висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування.
Законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг подаються такі документи:
- заява про необхідність надання соціальних послуг;
 - копія свідоцтва про народження дитини;
- висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.
Компенсація призначається на час встановлення групи інвалідності або на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.
 
Начальник  управління  соціального
захисту населення                                                                                Н.Ясинчук

Засідання комісії Переяслав–Хмельницької районної державної адміністрації з питань призначення державних соціальних допомог, надання населенню пільг, житлових субсидій та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам комісії з питань житлових субсидій

16 жовтня 2018 року було проведено засідання комісії Переяслав–Хмельницької районної державної адміністрації з питань призначення державних соціальних допомог, надання населенню пільг, житлових субсидій та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, під головуванням заступника голови адміністрації Анни Сергіївни Скляренко, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848 « Про спрощення порядку надання житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами), було розглянуто питання про надання житлової субсидії, а саме:
 - про надання житлової субсидії сім’ям в складі яких є зареєстровані члени сім’ї, але фактично за даною адресою не проживають  – 8 сім’ям;
- про надання житлової субсидії внутрішньопереміщеним особам – 1 сім’я ;
- про надання житлової субсидії на понаднормову площу житла – 9 сім’ям;
-  про припинення раніше призначеної житлової субсидії громадянам, які звернулися за заявою – 3 сім’ям;
 
 - про продовження прийняття заяв щодо отримання невикористаної житлової субсидії до 1 листопада 2018 року – 3 особам.
На засіданні комісії також розглянуто та погоджено :
 
- 3 заяви про призначення щомісячної допомоги для покриття витрат на         проживання внутрішньо переміщеним особам ;
 
- 2 заяви про призначення (відновлення) виплати  пенсії (згідно п.8 і 9 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016р.№365), з них одна відмова , у зв’язку з відсутністю особи за фактичним місцем проживання.
 
- 1 заява про призначення( відновлення) щомісячної страхової виплати (згідно п.12 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам).
 
- 1 заява на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
 

Проведено чергове спільне засідання робочих груп з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та легалізації виплати заробітної плати

11 жовтня 2018 року в Переяслав-Хмельницькій районній державній адміністрації відбулося спільне засідання робочих груп з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та  легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення під керівництвом керівника апарату Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Валерія Перчука, за участю заступника голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Анни Скляренко, представників Пенсійного фонду, податкової, центру зайнятості, управління соціального захисту населення та підрозділів районної державної адміністрації.
На засідання робочих груп виносилося питання дотримання законодавства про оплату праці, нарахування  заробітної плати в розмірів не менше мінімального та наказу Пенсійного фонду України «Про заходи щодо організації роботи по обміну інформації про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю».
З метою вжиття дієвих заходів на засідання були запрошені керівники підприємств, які нарахували середньомісячну заробітну плату найманим працівникам у розмірі нижче законодавчо встановленого мінімуму.
Винесені наступні рекомендації:
- по дотриманню законодавства про оплату праці, нарахування  заробітної плати в розмірів не менше мінімального керівникам – боржникам надати письмові пояснення з підтверджуючими документами;
- Переяслав–Хмельницькому об’єднаному управлінню Пенсійного фонду України Київської області направити даним керівникам листи з роз’ясненнями по дотриманню вимог частини п’ятої Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
- Переяслав–Хмельницькому об’єднаному управлінню Пенсійного фонду України Київської області та Бориспільському відділенню ДФС у Київській області надати відділу економічного розвитку, торгівлі та з питань власності Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації інформацію по чисельності працівників в розрізі підприємств району.
 
 

Виїзний семінар

10 жовтня 2018 року в приміщенні Узинської об’єднаної територіальної громади (Білоцерківський район, м. Узин, відбувся виїзний семінар з порядком денним: «Про основні завдання та напрямки соціальних послуг населенню об’єднаних територіальних громад та поглиблення співпраці з управлінням соціального захисту населення».
Участь взяли начальник управління соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Ясинчук Надія Юхимівна та директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Іванченко Микола Миколайович.
Основна увага приділялася наданню соціальних послуг громадянам похилого віку, інвалідам, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги та соціального захисту в цілому.

   

Засідання комісії Переяслав–Хмельницької районної державної адміністрації з питань призначення державних соціальних допомог, надання населенню пільг, житлових субсидій та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

09 жовтня 2018 року проведено засідання комісії Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації з питань призначення державних соціальних допомог, надання населенню пільг, житлових субсидій та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, під головуванням заступника голови адміністрації Анни Скляренко, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848 « Про спрощення порядку надання житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово–комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами), було розглянуто питання про надання житлової субсидії, а саме:
 - про надання житлової субсидії сім’ям в складі яких є зареєстровані члени сім’ї, але фактично за даною адресою не проживають  – 9 сім’ям;
- про надання житлової субсидії сім’ям на підставі договору найму  (оренди) житла – 4 сім’ям;
- про надання житлової субсидії на понаднормову площу житла – 18 сім’ям;
- про припинення раніше призначеної житлової субсидії громадянам, у разі переїзду в інше житлове приміщення (будинок) – 1 сім'ї ;
-  про припинення раніше призначеної житлової субсидії громадянам, які звернулися за заявою – 7 сім’ям;
 
 - про продовження прийняття заяв щодо отримання невикористаної житлової субсидії до 1 листопада 2018 року – 9 особам
На засіданні комісії також розглянуто та погоджено :
 
- 7 заяв про призначення щомісячної допомоги для покриття витрат на         проживання внутрішньо переміщеним особам ;
 
- 3 заяви про призначення (відновлення) виплати  пенсії (згідно п.8 і 9 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016р.№365), з них одна відмова , у зв’язку з відсутністю особи за фактичним місцем проживання.
 
- 2 заяви на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

 

Засідання комісії Переяслав–Хмельницької районної державної адміністрації з питань призначення державних соціальних допомог

02 жовтня 2018 року проведено засідання комісії Переяслав–Хмельницької районної державної адміністрації з питань призначення державних соціальних допомог, надання населенню пільг, житлових субсидій та соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, під головуванням заступника голови адміністрації Анни Сергіївни Скляренко, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848 « Про спрощення порядку надання житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово–комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами). Розглянуто питання про надання житлової субсидії, а саме:
- про надання житлової субсидії сім’ям в складі яких є зареєстровані члени сім’ї, але фактично за даною адресою не проживають  – 7 сім’ям;
- про надання житлової субсидії сім’ям на підставі договору найму  (оренди) житла – 3 сім’ям;
- про надання житлової субсидії на понаднормову площу житла – 5 сім’ям;
- про припинення раніше призначеної житлової субсидії громадянам, у разі переїзду в інше житлове приміщення (будинок) – 1 сім'ї ;
-  про припинення раніше призначеної житлової субсидії громадянам, які звернулися за заявою – 11 сім’ям;
 
 - про продовження прийняття заяв щодо отримання невикористаної житлової субсидії до 1 листопада 2018 року – 14 особам.
На засіданні розглянуто та погоджено 2 заяви про призначення щомісячної допомоги для покриття витрат на проживання, 1 заява про призначення щомісячної страхової виплати, 3 заяви про відновлення виплати  пенсії (згідно п.8 і 9 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016р.№365).
 

Перші 6 «Пакунків малюка» надійшли до управління соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації

28 вересня 2018 року заступник голови районної державної адміністрації Анна Скляренко разом із начальником відділу призначення державних допомог управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмилою Клюйко вручили 5 жінкам, які нещодавно народили дітей, «Пакунки малюка”.
Анна Сергіївна привітала родини з важливою подією та зазначила, що відповідно до рішення Кабміну тепер передбачена така допомога, яка неодмінно стане у нагоді кожній сім’ї.
«Пакунки малюка» містять усе найнеобхідніше для малюків у перші місяці їхнього життя: від підгузків до одягу. Загалом – 25 найменувань:
- одяг різного розміру, згідно з сіткою від 0 до 3 місяців та від 3 до 6 місяців: шкарпетки, шапочки, боді;
- бавовняні пелюшки і такі, що не пропускають вологу;
- підгузки;
- дві ковдри великого розміру (тепла і більш легка), які дитина зможе використовувати до 3 років;
- матрац;
- сама коробка, яка може бути використана як люлька для малюка;
- спеціальний термометр для немовлят із гнучким носиком, який попереджає травмування;
- термометр для води;
- пустушка;
- гігієнічні набори для немовля і молодої мами;
- інформаційні буклети для молодих батьків про те, як правильно годувати малюків, як дивитися за дитиною, що дитині потрібно у перші найбільш вразливі місяці життя тощо.