"Урядова гаряча лінія"

Санаторно-курортне оздоровлення громадян з числа учасників антитерористичної операції

Згідно Закону України  "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"  на отримання пільги по санаторно-курортному оздоровленню мають право інваліди війни та учасники бойових дій із числа учасників антитерористичної операції.

Забезпечення путівками здійснюється в межах виділених коштів. Кошти виділяються пропорційно до кількості осіб, що перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Крім того, путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.

Згідно нового Порядку забезпечення учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, для отримання санаторно-курортного оздоровлення громадянин  повинен перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік громадянина, який переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції та надати такі документи:

заяву;

медичну довідку лікувальної установи за формою 070/о;

копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

копію паспорта громадянина України;

копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Строк перебування в санаторно-курортному закладі становить:

-         для учасників антитерористичної операції  (інваліди, УБД) становить 18 днів;

-         для учасників антитерористичної операції з числа інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) 35 днів.

Новий Порядок санаторно-курортного оздоровлення дає можливість громадянину самостійно обрати заклад санаторно-курортного лікування залежно від власних вподобань (відповідно до профілю захворювання) та пріоритетів (за умови наявності у даному закладі ліцензії на провадження медичної практики із санаторно-курортного лікування) та передбачає укладання трьохсторонньої угоди, яку підписує управління соціального захисту населення, санаторно-курортний заклад та громадянин.

Після підписання даної угоди, особа заїжджає до санаторно-курортного закладу на оздоровлення.

Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з санаторію потрібно не забути отримати акт виконаних робіт з надання послуг. Цей документ передається до органу соціального захисту і є підтвердженням отримання послуг, що є необхідним для проведення розрахунку зі санаторієм.

Оплата путівок здійснюється органом соціального захисту шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортному закладу за надані послуги відповідно до укладеного договору.

У разі дострокового вибуття із закладу орган соціального захисту населення проводить оплату за використану частину путівки в межах розміру компенсаційної виплати.

Гранична вартість путівки при виборі санаторію визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та погодженням з Мінфіном. У 2017 році розмір компенсаційної виплати санаторно-курортним закладам за оздоровлення учасників АТО становить:

-         5250,00 грн. для інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції;

-         6300,00 грн. учасникам бойових дій із числа учасників антитерористичної операції;

-         18217,00 грн. для інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції із спинальним профілем захворювання;

-         4691 грн. для особи, що супроводжує інваліда І групи.

Міністерством соціальної політики України виділено на Переяслав-Хмельницький район в сумі 56700,00 грн., для оздоровлення 9 учасників антитерористичної операції.

Станом на 01.11.2017 року управлінням соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації  укладено 8 договорів  із оздоровчими закладами на надання послуг із санаторно-курортного лікування учасників АТО та фактично оздоровлено 3 учасників антитерористичної операції. Відсутність скарг свідчить про те, що прийнятий Порядок в цілому відповідає потребам кожного громадянина.

Враховуючи зазначене, пропонуємо громадянам не зволікати з використанням свого права на санаторно-курортне лікування та звертатися до управління соціального захисту населення за своїм місцем проживання для отримання даної пільги.

За більш детальною інформацією, звертатися до управління соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації за адресою:

Київська область, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Богдана-Хмельницького, 95, поверх 3, каб. № 3.2,

т. (04567)5-28-34