ДО УВАГИ ОСІБ, ПЕРЕМІЩЕНИХ З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ЗОНИ АТО ТА СІМ»ЯМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ, ЯКІ БЕРУТЬ УЧАСТЬ В АНТИТЕРОРИСТИЧНІЙ ОПЕРАЦІЇ ТА ЇХ СІМ`ЯМ

На законодавчому рівні Конституцією України у ст. 59 передбачено: «Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом така допомога надається безоплатно».
Зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги визначені в  ухваленому 2 червня 2011 року Верховною Радою України Законі України «Про безоплатну правову допомогу» (далі - Закон).
Відповідно до Закону право на правову допомогу мають громадяни України, іноземці, особи без громадянства, у тому числі біженці та шукачі притулку.
Законом визначається два види правової допомоги, що надається безоплатно. Зокрема: первинна правова допомога
щодо надання правової інформації,
консультацій з роз’яснення правових питань
складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру)
надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги
  вторинна правова допомога,
яка передбачає захист від обвинувачення,
         здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами
          складення документів процесуального характеру.
Надавати первинну допомогу зобов’язані органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи приватного права та спеціалізовані установи, які створюються органами місцевого самоврядування. При  місцевих органах виконавчої влади створені і діють громадські приймальні.
Вторинну допомогу з 01 січня 2013 року надають утворені Міністерством юстиції Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвокати на постійній основі за контрактом та адвокати на тимчасовій основі на підставі договору.
З метою реалізації Закону працівниками Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції та його структурними підрозділами: Реєстраційною службою (реєстрація речових прав на нерухоме майно, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, легалізації, актів цивільного стану громадян) та відділом державної виконавчої служби, за участю інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування: управління праці та соціального захисту населення, пенсійного фонду, управління держземагенства, нотаріусів та адвокатів запроваджено ряд виїзних прийомів по місту та селам Переяслав-Хмельницького району з метою надання безоплатної правової допомоги вищезазначеним громадянам. З Графіками виїздів можна ознайомитись  на сторінці управління юстиції веб-сайту Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації, в приміщенні управління юстиції за адресою м. Переяслав-Хмельницький, вул. Оболонна 2В та за телефоном 7-11-98 та 7-11-86.