"Урядова гаряча лінія"

Права дитини у сучасному суспільстві

24.02.2017 року начальником Переяслав-Хмельницького міськрайонного відділу державної виконавчої служби Соколовим  Григорієм Олексійовичем та головним державним виконавцем Переяслав-Хмельницького міськрайонного відділу державної виконавчої служби Білодід Іриною Юріївною у 4-В класі Переяслав-Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 було проведено урок та представлено презентацію на тему «Права дитини у сучасному суспільстві» (права переселенців, тимчасово переміщених, біженців).

Дітям було роз’яснено, що права людини – це можливості, які окреслюють простір вільної від втручання держави діяльності людини. Права людини записані у Конституції.

Цікаво знати, що усі права дітей записані у Конвенції ООН про права дитини.

Передусім, Конвенція - це угода.

Текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти років. Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами. В ній записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Конвенція була прийнята та відкрита для підписання та приєднання резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу.

Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства.

Роз’яснено, що Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини в перший же рік своєї незалежності (1991 р.). В нашій країні не існує спеціального законодавства для неповнолітніх, і їх права виділені окремими статтями Сімейного, Цивільного, Кримінального та Кримінально Процесуального кодексів України, а також регулюються окремими законами, такими як закони «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про попередження насильства в сім’ї». Різні державні інституції та міністерства покликані відповідати за дотримання прав дитини в Україні. Багато зусиль також докладають громадські організації, які працюють на терені захисту прав дитини, щоб кожна дитина почувала себе захищеним законом повноцінним членом суспільства. Конвенція ООН про права дитини містить 54 статті.

Дитячий фонд ООН, ЮНІСЕФ (United Nations International Children's Fund, UNICEF), спецілізована структура ООН створена 11 грудня 1946 року. Мета фонду - поліпшення стану здоров'я, харчуваня, умов існування дітей.Фонд надає допомогу дітям бідних держав.

Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) відкрив своє представництво у Києві у 1997 році. З того часу він працює над покращенням життя дітей та сімей на всій території України.

Програми ЮНІСЕФ впроваджуються у Києві, АР Крим, Одесі, Донецьку, Львові, Херсоні, Сумах, Івано-Франківську, Черкасах, Житомирі, Хмельницькому, Чернігові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Миколаєві.

Учням у ігровій формі, з показом слайдів було роз’яснено їхні основні права, згідно Конституції України:

Кожна дитина має невід’ємне право на життя.

Кожна дитина має право на піклування та турботу.

Кожна дитина має право на достатнє харчування та дах над головою. Про це повинні піклуватися батьки дитини, якщо ж їх нема, то опікуни, держава.

Кожна дитина має право на розваги та дозвілля.

Кожна дитина має право на освіту.

Кожна дитина має право на медичну допомогу.

Кожна дитина має право на особисте приватне життя.

Кожна дитина має право висловлювати свою особисту точку зору.

Зустріч була цікавою та пройшла в теплій, дружній атмосфері.