"Урядова гаряча лінія"

Тиждень права

23.03.2017 року головним державним виконавцем Переяслав-Хмельницького міськрайонного відділу державної виконавчої служби Рашевою Наталією Ігорівною у 8-А класі Переяслав-Хмельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 було проведено урок та представлено презентацію на тему «Популяризація реформ, які проводяться Міністерством юстиції України».
Дітям було роз’яснено нові реформи, що проводяться Міністерством юстиції України в галузі права на сьогоднішній день.
По-перше, це «Шлюб за добу»: Мета проекту – зробити одруження максимально зручним та комфортним. Проект передбачає відхід від старих бюрократичних радянських норм, які діють донині і примушують українців, подавши заяву, чекати щонайменше 30 днів.
По-друге, «Надання безоплатної правової допомоги населенню»: Наразі по всій країні діє 549 точок доступу до правової допомоги. Отримати консультацію тут можуть усі громадяни. А соціально незахищені українці мають право на безкоштовного адвоката для представництва у суді.
По-третє, «Онлайн будинок юстиції»: за допомогою цього проекту послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану, а також реєстрації та ліквідації фізичної особи-підприємця зможуть скористатися всі українці. Для цього достатньо зайти на сайт сервісу http://online.minjust.gov.ua.
Проведена реформа пенітенціарної системи, що вдалося зробити:
-          привести в систему нових людей, та  оновити керівництво на центральному рівні;
-          здійснити об’єднання обласних управлінь у 6 Міжрегіональних управлінь, яке суттєво б зменшило бюрократичний апарат та зробило б систему прозорішою;
-          започаткувати створення нових відносин із затриманими та ув’язненими: створення системи пробації, автоматизація документообороту, зменшення впливу тюремної субкультури, покращення умов утримання ув’язнених.
Здійснена реформа в системі реєстрації: за допомогою цього законодавства, розробленого Міністерством юстиції України та прийнятого Парламентом, став можливим сучасний та дієвий механізм адміністративного оскарження дій реєстраторів через Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.
Проведена реформа державної виконавчої служби: з метою підвищення ефективності діяльності органів та осіб, які здійснюють примусове виконання рішень Радою по судовій реформі при Президентові України за активної участі Міністерства юстиції було розроблено Закони «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» та «Про виконавче провадження».
Програма «Свідоцтво про народження в пологовому будинку»: Завдяки цьому проекту, щодо отримання свідоцтв у пологовому будинку, запровадженого Міністерством юстиції України, українські батьки після народження дитини більше не будуть змушені стояти в чергах до органів реєстрації актів цивільного стану.