Державна виконавча служба інформує

Одним з основних пріоритетів роботи відділу державної виконавчої служби Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції у Київській області є забезпечення належного виконання виконавчих документів про стягнення аліментів.

Основною метою реалізації цього пріоритету є забезпечення прав та інтересів дитини.

Стан проблеми, на вирішення якої спрямована реалізація пріоритету.

Станом на 01.12.2013 на виконанні у відділі державної виконавчої служби Переяслав-Хмельницького щодо виконання рішень про стягнення аліментів потребує подальшого вдосконалення, міськрайонного управління юстиції Київської області перебувало 907 виконавчих документів про стягнення аліментів.

Таким чином робота для забезпечення інтересів всіх дітей, яким держава, через відповідні рішення суду, гарантує захист.

З метою реалізації пріоритету відділом ДВС Переяслав-Хмельницького МРУЮ вживаються всі необхідні заходи згідно чинного законодавства:

- забезпечення своєчасного, повного і неупередженого виконання рішень у порядку, встановленому законодавством;

- підвищення рівня примусового виконання рішень про стягнення аліментів, для забезпечення повного захисту інтересів дітей;

- методичного врегулювання питання притягнення осіб, які ухиляються від сплати аліментів до визначеної законом відповідальності;

-  організації інформаційно-роз’яснювальної роботи, здійснення виступів в засобах масової інформації та доведення до відома населення змісту заходів, що проводяться державною виконавчою службою.

Станом на 23.12.2013 року державними виконавцями відділу державної виконавчої служби Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції до Переяслав-Хмельницького МВ ГУ МВС України в Київській області направлено 55 подань про притягнення до кримінальної відповідальності боржників, котрі понад 6 місяців злісно ухиляються від сплати аліментів за статтею 164 Кримінального Кодексу України. З них задоволено 25 подань, відмовлено – 4, на розгляді залишилось – 26. До Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду подано 7 подань про розшук боржника, з яких задоволено 5 подань, та про обмеження у праві виїзду боржника за межі України направлено 31 подання.