Суспільно корисні роботи – як вид відповідальності за несплату аліментів на утримання дитини

В приміщенні Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації 20.03.2018 року під головуванням виконуючого обов’язки голови Бобровніка Ю. В. відбулася робоча зустріч з сільськими головами району з участю начальника Переяслав-Хмельницького міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції Київської області Григорія Соколова та начальника Переяслав-Хмельницького міськрайонного відділу з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції підполковника внутрішньої служби Василя Паламарчука.
Серед основних питань, винесених на розгляд, було питання прийнятих змін до діючого законодавства з прийняттям Закону України ” Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів ”.
Начальником відділу пробації до відома присутніх представників органів місцевого самоврядування було доведено, що відповідно до прийнятих змін до діючого законодавства, зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушення, виконання адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої визначається органом місцевого самоврядування. Виконання зазначеного виду адміністративного стягнення покладено на уповноважені органи з питань пробації, у зв’язку з чим уповноваженим органам органам з питань пробації необхідно звернутися до органів місцевого самоврядування для погодження з ними або власниками підприємств видів суспільно корисних робіт і переліку об’єктів, на яких порушники відбуватимуть ці роботи, а також доведено присутнім які обов’язки уповноважених органів з питань пробації під час виконання постанов суду ( судді ) про застосування оплачуваних суспільно корисних робіт. Крім того начальником відділу пробації було наголошено на необхідності якомога швидшого прийняття рішень органами місцевого самоврядування переліку видів суспільно корисних робіт і переліку об’єктів, на яких порушники відбуватимуть ці роботи, відповідно до отриманих раніше повідомлень та надати їх до відділу пробації.
 Начальником Переяслав-Хмельницького міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції Київської області Соколовим Г. О. було доведено до відома присутніх статистичні дані по місту та району щодо осіб, які мають заборгованість зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання. Зі слів керівника виконавчої служби стало відомо, що із загальної чисельності осіб, які мають заборгованість зі сплати аліментів на території району проживає близько 90 порушників.
На прохання присутніх сільських голів виконавчою службою буде підготовлено вичерпну інформацію стосовно кількості порушників, які проживають на території кожного з сіл району, які вони отримають в разі звернення, але основними і не зовсім зрозумілими залишились питання оформлення порушників на оплатні роботи, наявність нормативних документів, які передбачають нарахування тієї чи іншої кількості коштів саме за певний об’єм виконаної роботи, оподаткування заробітку чи його відсутність та механізм перерахування коштів на рахунки виконавчої служби тощо.
Зазначені проблемні питання сторони зустрічі домовились вирішувати вже по мірі отримання на виконання постанов суду про призначення суспільно корисних робіт.