Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

На допомогу захисникам Батьківщини!«Право на утримання того з подружжя, з ким проживає дитина інвалід» (згідно статті 88 Сімейного кодексу України)

Відповідно до статті 88 Сімейного Кодексу України для одержання утримання від другого з подружжя у зв’зку  з тим, що з ним проживає дитина-інвалід, недостатньо для того, щоб ця дитина була інвалідом.
 
    Необхідно, щоб:
 
а) дитина була інвалідом, що повинно бути доказаним письмовими документами, зокрема висновком ЛТЕК;
 
б) дитина потребувала постійного стороннього догляду, що також повинно бути доведено висновками лікарів, медичної комісії;
 
в) дитина проживала з одним з подружжя і опіка та догляд над дитиною інвалідом була постійною з боку цього батька (матері). Ці обставини можуть бути доведені письмовими доказами (реєстрацією місця проживання, актами, довідками, тощо), показаннями свідків. Сам факт проживання з дитиною -інвалідом не є беззаперечним фактом опікування над нею (наприклад, дитина хворіє на цукровий діабет, вона є інвалідом, але сама ходить в школу, займається в спортивній секції);
 
г) другий з подружжя міг надати утримання. Якщо добре ознайомиться з аліментами обов’язками, наприклад батька дитини, то він зобов’язаний платити дружині аліменти до шести років дитини (стаття 84 СК), платити аліменти дружині, яка здійснює постійні догляд за дитиною-інвалідом (стаття 88 СК) і паралельно платити аліменти на дитину ( стаття 180-181СК); нести додаткові витрати на дитину, яка хворіє та інше (це ті ж аліменти стаття185 СК)
 
   Крім того, він може мати іншу сім’ю, де також є дружина, яка потребує його допомоги, діти, престарілі батьки, якими необхідно за законом надавати утримання.
    У зв’язку з цим визначаючи розмір аліментів на утримання (у частці від заробітку (доходу) і (або) у твердій грошовій сумі) на утримання подружжя, яке здійснює постійний сторонній догляд за дитиною-інвалідом, суд повинен враховувати можливість другого  з подружжя надати таку допомогу.
    При цьому слід мати на увазі і те, що аліменти стягується за виконавчими листами у розмірі не більше 50% від заробітку (доходу).
    Не має права вимагати утримання один із подружжя від другого подружжя, якщо дитина - інвалід проживає і виховується в повній сім’ї, оскільки батьки мають рівні права у вихованні і утримання дітей. Вимоги статті 88 СК передбачені тільки для тих випадків, коли батьки дитини-інваліда проживають окремо.