Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Споживання газу на Київщині впало майже на 14%

Загальний обсяг споживання газу в Київській області в I кварталі цього року склав 814,9 млн. куб. м., що майже на 14% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Внаслідок стрімкого падіння споживання газу ПАТ «Київоблгаз» недоотримує заплановану тарифну виручку, за рахунок якої ремонтують і модернізують газові мережі.

НКРЕКП затвердила тариф для ПАТ «Київоблгаз» з розрахунку, що прогнозований річний обсяг розподілу газу складе 2,05 млрд куб. м. Втім, результати I кварталу поточного року засвідчили стрімке падіння обсягів споживання, що може призвести до недоотримання тарифної виручки та збитків для ПАТ «Київоблгаз».

«Значне подорожчання вартості газу може призвести до ще більшого падіння обсягів споживання», - прогнозує голова правління «Київоблгазу» Володимир Машталірук, - «це означає, що діючі тарифи не покриватимуть витрат компанії для забезпечення стабільної та безаварійної роботи газових мереж Київської області».

Зменшення тарифних надходжень разом з істотним підвищенням цін на матеріали та обладнання призводить до нестачі у компанії ресурсів, необхідних для стабільного забезпечення споживачів газом. Адже тарифна виручка є головним джерелом для ремонту і модернізації газових мереж області, а також виплат заробітної плати працівникам газової компанії. Брак коштів призводить до гальмування виконання інвестиційної програми підприємства, зриву капітальних ремонтів газових мереж, що загрожує безпеці.

Скажімо, протягом минулого року аварійна служба ПАТ «Київоблгаз» реагувала на виклики споживачів понад 66 тисяч раз, ліквідовуючи загрози аварії. Така інтенсивність роботи потребує чималого фінансування, без якого може виникнути загроза безпеці постачання газу в регіоні.

За І квартал 2015 року в Київській області найбільше впало споживання газу серед бюджетних установ та організацій – на 31%. Побутові споживачі використали газу майже на 15% менше, підприємства комунальної теплоенергетики – на 14%, інша  промисловість – на 8,5%.