Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

"Урядова гаряча лінія"

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!



ПРАВОВА ДОПОМОГА!!!!!!!!!

ПРАВОВА ДОПОМОГА МЕШКАНЦЯМ КИЇВЩИНИ

Відповіді на запитання підготовлено Обласною робочою групою з питань надання правової допомоги учасникам АТО під керівництвом заступника голови Київської обласної державної адміністрації Дмитра Христюка.

 1. Що може стати причиною відключення споживачів від електромережі? У який термін здійснюється відновлення електропостачання споживача? 

Чим це питання регулюється?

ЛистНаціональної комісії з регулювання ринку електроенергетики від 22 січня 2014 року № 442/26/47-14

В якому разі можуть вимкнути елекропостачання

 

Згідно з пунктом 27 Правил користування електричною енергією для населення у разі несплати за спожиту електричну енергію протягом 10 днів після терміну, зазначеного у договорі чи платіжному документі, та неотримання енергопостачальником повідомлення про оплату на 20 день споживачу надсилається попередження про відключення електрики.

У разі несплати за спожиту електроенергію на 30-й день після отримання споживачем попередження енергопостачальник має право відключити споживача від мережі

Коли забороняється відключення електропостачання

Забороняється відключення перед вихідними та святковими днями.

 

Коли Енергопостачальник має право відключити споживача від електричної мережі→

 

Після отримання ним від оператора поштової довідки ф. 20 із зазначеною в ній причиною повернення. Згідно з пунктом 20 Правил розрахунковим періодом для встановлення розміру оплати спожитої електроенергії є календарний місяць.

Коли вноситься плата за спожиту електроенергію

Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електроенергію вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлений інший строк.

На підставі чого здійснюються розрахунки платіжок

Згідно з абзацем 1 пункту 19 розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за чинними тарифами (цінами) для населення на підставі показань приладів обліку.

Якщо електроенергією користувались менше днів ніж вказано у платіжці

У разі, якщо спожито в розрахунковому періоді 120 кВт / год, то слід оплатити спожиті ці кВт / год згідно з тарифом, визначеному в договорі, незалежно від кількості днів використання електроенергії у розрахунковому періоді.


2. Порядок зміни цільового призначення земельної ділянки?

 

Чим регулюється→

Закон України «Про державний земельний кадастр»,Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо заборони зміни цільового призначення земельної ділянки у випадку її невідповідності детальному плану території та/або плану зонування території.

З 21.03.2013 р. втратила чинність Постанова Кабінету міністрів, якою було раніше затверджено Порядок зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб.

Крок 1. Оформлення заяви власника на зміну цільового призначення→

З 2013 р. дозвіл на зміну цільового призначення земельної ділянки вже не потрібен. Для першого кроку необхідна нотаріально засвідчена заява на зміну цільового призначення земельної ділянки, підписана власником. Саме ця заява і буде підставою для розробки проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення землі на наступному кроці.

Крок 2. Розробка та погодження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки →

Для розробки проекту землеустрою про зміну цільового призначення необхідно звернутися в землевпорядну організацію, яка має у своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників, та укласти відповідний договір на розробку землевпорядної документації (проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки).

Розробка проекту з усіма погодженнями займає в середньому від 1-го до декількох місяців часу, протягом яких необхідно отримати додаткові вихідні дані, розробити документацію (скласти картографічні матеріали, креслення та ін.)

Розроблений проект зміни цільового призначення необхідно погодити в наступних організаціях:

  • місцеве управління Держземагентства;
  • місцевий відділ архітектури та містобудування;
  • інші організації (органи лісгоспу, водгоспу, охорони культурної спадщини, екології тощо) в окремих індивідуальних випадках.

 

Крок 3. Затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки→

Після отримання позитивних висновків за результатами погодження, проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки передається на затвердження до органу місцевого самоврядування (селищної, сільської, міської ради народних депутатів). Орган місцевого самоврядування на черговій сесії приймає рішення про затвердження чи щодо відмови у затвердженні проекту землеустрою. Відмова у затверджені проекту землеустрою може бути оскаржена в судовому порядку. Тут варто також вказати, що затвердження проекту по земельній ділянці, яка знаходитися за межами населеного пункту, здійснюється районною державною адміністрацією, а не місцевою радою, в формі розпорядження про затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки.

 

Крок 4. Отримання витягу з кадастру (ДЗК) зі зміненим цільовим призначенням→

Після затвердження, подаємо проект щодо зміни цільового призначення земельної ділянки державному кадастровому реєстратору до місцевого управління Держземагентства з метою внесення відомостей про зміну цільового призначення до Державного земельного кадастру (ДЗК).

Додатково до проекту землеустрою необхідно надати державному кадастровому реєстратору обмінний файл у форматі XML, який містить певний перелік даних, що спрощують реєстратору внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

Плату за внесення до земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення земельної ділянки з 03.07.2014 р. скасовано.

 

Крок 5. Отримання свідоцтва про право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням→

 

Після отримання рішення про затвердження проекту зміни цільового призначення, звертаємось до місцевого управління Держреєстраційної служби з метою реєстрації права власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням. Протягом 14 днів після подання певного пакету документів реєстратор (вже не кадастровий) зобов’язаний видати відповідне свідоцтво про право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням.

 

 


Відповіді на питання підготувала головний спеціаліст відділу з питань оборонної роботи   управління з питань оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами, протидії та виявлення корупції КОДА Анна Смук.   

Додаткова інформація за тел.: 068-687-55-77.