Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Збір урожаю пізніх сільськогосподарських культур

Станом на 02 жовтня 2019 року в сільськогосподарських підприємствах Переяслав-Хмельницького району проходить збір урожаю пізніх сільськогосподарських культур та посів озимих зернових культур під урожай 2020 року.

Зібрано зернових та зернобобових культур на площі 24,8 тисяч гектарів, що становить 61%, валовий збір 133,7 тисяч тонн, урожайність 53,9 центнерів з гектара.

В тому числі зібрано пізніх зернових:

 - проса 178 гектарів, урожайність 25 центнерів з гектара, кукурудзи на зерно 12000 гектарів, урожайність від 65 до 100 центнерів з гектара.

Крім цього зібрано соняшник на площі 9800 гектарів, що становить 83%, урожайність 24 центнерів з гектара, сою на площі 5000 гектарів, що становить 92%, урожайність 21 центнер з гектара.

Розпочато збір цукрового буряка, урожайність більше 600 центнерів з гектара.

Підготовлено ґрунту під посів озимих культур урожаю 2020 року на площі 10 тис. га, що становить 100%.

Сільськогосподарські підприємства посіяли під урожай 2020 року озимий ріпак на площі 2000 гектарів, стан дуже поганий, із-за не достатку вологи практично посіви загинули.

У аграріїв викликає занепокоєння недостатність вологи у ґрунті для посіву озимих зернових культур, так за 8 місяці 2019 року при нормі опадів 378 мм фактично випало 270 мм, серпень місяць при нормі 54 мм випало 5,8 мм, вересень місяць теж майже без опадів, тому озимі зернові на даний продовжують сіяти, зокрема  посіяно 3500 гектарів озимої пшениці, що становить 40% до прогнозу, 200 гектарів жита.

Сільськогосподарські підприємстварайону продовжують розрахунок  з населенням за оренду земельних  часток(паїв), проведено розрахунок в межах  85% орендної плати за земельні частки (паї), а саме: готівкою, зерном та послугами.

Проведено зяблеву оранку на площі 20 тисяч гектарів.

 

УВАГА ДО ВІДОМА ЮРИДИЧНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА!

Аграріям необхідно обов’язкова слідкувати за площами посівів кукурудзи, яку висівають на великих площах.
У поточному році на території Київської області поширюється небезпечний шкідник посівів кукурудзи, який входить до переліку карантинних шкідників України.
Іноземний гість носить назву західний кукурудзяний жук (DiabroticavirgiferavirgiferaLeConte).
На сьогодні на полях ТОВ «Агротрейд Груп» село Стовпяги Переяслав-Хмельницького району виявлено за́хідного кукурудзя́ного жука, на площі 162 гектара та запроваджено карантин з 10 вересня 2019 року:
-         фізичним та юридичним особам забороняється вивезення з карантинної зони об’єктів регулювання без карантинних сертифікатів;
-         протягом наступних 3 років забороняється висівати кукурудзу на зараженому полі, де виявлено західного кукурудзяного жука.
 
Біологія за́хідного кукурудзя́ного жука
 
Личинки західного кукурудзяного жука живляться тільки корінням кукурудзи (приблизно 30 днів); пошкоджують спочатку з периферійної зони до стебла, що призводить до полягання кукурудзи у вигляді «гусячої шиї» і, відповідно, загибелі рослини.
Західний кукурудзяний жук схожий на колорадського, але менший. Доросла комаха (імаго) має розміри 2,2-6,8 мм. Тіло видовжене, жовтувато-коричневе. На надкрилах проходять 3 темні поздовжні смуги на жовтувато-зеленому фоні, які в самців можуть зливатися. Живляться жуки пилком, маточковими стовпчиками, незрілим зерном та листям кукурудзи, а також пилком інших рослин із родини гарбузових, бобових, злакових та складноцвітих. Пік яйцекладіння настає в середині липня і триває до кінця серпня. Зимує у стадії яйця. Витримують до температури -10С.
Личинки, які відроджуються з яєць, здатні у пошуках корму долати відстань до 50 см;у випадку щільності та сухості ґрунту, зростає кількість загиблих личинок. Живляться молоді личинки кореневими волосками та тканинами коренів рослин.
 
Шкодочинність за́хідного кукурудзя́ного жука
 Шкодять як личинки, так і жуки. Жуки пошкоджують волоть, стовпчики жіночих суцвіть, листя, іноді обгризають молоді качани. При живленні жука на генеративних органах зменшується кількість зерен в качані, а в результаті цього падає врожайність.
Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до значного зменшення кореневої маси та полягання рослин кукурудзи, за якого неможливий механізований збір урожаю. Жуки та личинки D. v. virgifera є переносниками збудників грибкових, бактеріальних, вірусних захворювань кукурудзи.
Пошкоджені рослини жовтіють, відстають в рості, в’януть, а молоді нерідко гинуть. Дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми «гусячої шиї». А повністю знищити рослину може двадцять личинок.
Найбільша шкoдoчиннicть зaxідного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна. При беззмінному вирощуванні кукурудзи щільність популяції цього шкідника значно зростає.
 
Заходи боротьби з за́хідним кукурудзя́ним жуком
 
Важливими заходами боротьби є наступні:
 
          – проведення ретельного огляду та фітосанітарної експертизи насіннєвого матеріалу і товарних партій кукурудзи, що ввозиться  з-за кордону;
         – дотримання сівозміни, що включає зернові, багаторічні трави, конюшину, люцерну, просапні культури –  висівати кукурудзу на одному і тому ж полі можна лише через 3 роки, не допускаючи монокультури кукурудзи;
         – глибока зяблева оранка – знищується основна частина зимуючого запасу шкідника, шляхом вимерзання яєць;
         – використання для посіву сортів та гібридів кукурудзи, що мають густу розвинену кореневу систему;
         – обробка рослин дозволеними до використання проти жуків фітофага інсектицидами;
         – внесення в ґрунт при сівбі гранульованих препаратів проти личинок шкідника;
          – щорічне обстеження посівів кукурудзи маршрутно-візуальним методом з використанням феромонних пасток (1 пастка на 5 га).
 
 

Відбулася нарада із сільгоспвиробниками

10 вересня 2019 року виконуючий обов’язки голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Андрій КОРКАЧ, голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро КАЧКАЛДА, заступник начальника управління-начальник відділу агропромислового розвитку управління економічного, агропромислового розвитку, архітектури та житлово-комунального господарства адміністрації Любов КУЗЬКОВА, керівники сільськогосподарських підприємств району, та керівники районних служб провели нараду по проведенню збору урожаю сільськогосподарських культур 2019 року по Переяслав-Хмельницького району.

Любов Кузькова ознайомила присутніх зі станом проведення польових робіт у районі.

Провідний спеціаліст відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки, державний інспектор Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області Олег Кутовець повідомив присутнім, що в районі виявлено карантинного шкідника (західного кукурудзяного жука) та запроваджується карантинний режим на території орендованих земель ТОВ «Агротрейд Груп» (село Стовп’яги Переяслав-Хмельницького району Київської  області). Також наголосив на тому, що потрібно проводити обстеження полів кукурудзи та вживати необхідні заходи щодо виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ карантинного шкідника.

Під час зібрання заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор ШЕРЕМЕТА, який був запрошений на нараду,

ознайомив присутніх з програмами підтримки сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств.

Сільськогосподарські товаровиробники району запропонували звернутися до СП ТОВ «Нібулон» філія «Переяславська» Переяслав-Хмельницького району Київської області по питанню надання квоти агровиробникам Переяслав - Хмельницького району щодо першочерговості здачі своєї продукції (зробити окрему чергу), та направити дане звернення до представників філії.

Крім цього піднімалися питання щодо проїзду великовагового транспорту по селах району, обмеження проїзду мосту через річку Броварка (с. Чирське) і детально обговорювалося присутніми питання децентралізації та реформу адміністративно-територіального устрою.

Нарада пройшла в діловому та конструктивному руслі, на всі питання були надані відповіді та прийняті відповідні рішення.

Інф. відділу агропромислового розвитку управління економічного, агропромислового розвитку, архітектури та житлово-комунального господарства адміністрації

  


  

Інформаційне повідомлення про фітосанітарний стан основних сільськогосподарських культур в агроценозах Київської області станом на 5 вересня 2019 року

У звітному періоді на Київщині домінувала антициклональна суха та жарка погода. 4 вересня відбулося зниження денної температури повітря до плюс 18-20°С.
Максимальна температура повітря вдень досягала плюс 29-31°С. Мінімальна температура повітря у найхолодніші ночі знижувалася до плюс 8-12°С.
Опади на територіїобласті були незначними і нерівномірними, відмічалися упродовж 1 дня.
Середня декадна відносна вологість повітря становила 34-81%.
Вітер переважав помірний швидкістю 2-6 м/с, максимальна швидкість його досягала 8-10 м/с.
Агрометеорологічні умови упродовж звітного періоду для достигання пізніх сільськогосподарських культур в області в цілому були задовільними. Однак, через значний дефіцит опадів на Київщині складалися малосприятливі умови для підготовки грунту під сівбу озимих зернових культур.
У нинішньому році передумови для підготовки грунту та сівби озимих культур склалися наступним чином: за період з 1 липня до 31 серпня на переважній частині території області опадів випало 25-44% норми, лише у Тетерівському районі та м. Київ їх кількість становила 75-84% норми. Внаслідок такого розподілу опадів, на кінець серпня запаси продуктивної вологи в орному шарі грунту на більшості площ області, призначених на сівбу озимих зернових культур, сформувалися в межах недостатніх, на багатьох полях верхній (0-10 см) шар грунту був зовсім сухий.
Враховуючи наявне недостатнє зволоження грунту, дефіцит ефективних опадів, який очікується за прогнозом Українського гідрометеорологічного центра у першій декаді вересня, у нинішньому році створюються малосприятні умови для сівби озимини в оптимальні строки.

            Озимий ріпак – посів, сходи, 1-2 листка
            Кукурудза –  воскова, повна стиглість
            Соя – збирання врожаю
            Соняшник – повна стиглість, збирання
            Цукровий буряк – ріст коренеплодів
            Картопля – збирання врожаю
            Сад – дозрівання плодів

          Шкідники і хвороби зернових,
зернобобових культур та багаторічних трав
 
Повсюди на сходах падалиці після збирання озимої пшениці, на злакових бур’янах спостерігається розвиток фітофагів зернового ентомокомлексу. На 100 п.с. ураховується 10-12 цикадок, 6-8 імаго шведських мух. Продовжується відродження гусениць озимої совки, комахи виявляються за чисельності 0,5 екз. на кв.м. Розвиток та щільність шкідника стримують погодні умови та пересихання верхнього шару грунту.
Гусениці стеблового (кукурудзяного) метелика закінчують свій розвиток та живлення у посівах кукурудзи, комахи переміщуються до нижньої частини стебел рослин, де будуть зимувати. Заселеність рослин фітофагом складає 2-12%, пошкоджено качанів – 1-5%, середня чисельність гусениць – 1-2 екз. на рослину.    
Триває подальший повільний розвиток на кукурудзі пухирчастої сажки, гельмінтоспоріозу, іржі. Пухирчаста сажка на 20-100% обстежених площ культури охопила від 1 до 10% рослин, максимальне ураження – 18% рослин – у П-Хмельницькому районі, 0,2 тис. га. Гельмінтоспоріозом хворіє 8% рослин у слабкому ступені на 30-50% обстежених площ. Іржа поширилася на 1-2% рослин за слабкого ступеня.
 
Шкідники і хвороби технічних культур
 
Обстеженням цукрових буряків виявляється 1-2% рослин, пошкоджених у слабкому ступені гусеницями совки-гамми за чисельності 2 екз. на рослину. Бурякова коренева попелиця заселила та живитьсяна 2% коренеплодів окремими вогнищами площею 0,5-1 кв.м. Із хвороб триває у слабкому ступені розвиток церкоспорозу за ураження 5-12% рослин, пероноспорозу – 2% рослин, фомоз поширивсяна 3-9% рослин.
На рослинах соняшнику внаслідок дозрівання та посухої погоди відбувається масове відмирання листя, тому діяльність фітофагів майже призупинилася і не впливає на стан посівів, а розвиток хвороб проходить слабко.Ураженість рослин фомозом коливається в межах від 1 до 42% рослин на 25-100% обстежених площ, розвиток хвороби 1-5%. На септоріоз хворіє6-10% рослин. Відмічено перший прояв симптомів білої гнилі, уражено 0,5% кошиків.
Триває заселення посівів озимого ріпаку хрестоцвітими блішками. Фітофаги виявляються на всіх обстежених сходах за заселення 4-10% рослин за чисельності 1-6 екз. на рослину. Спостерігається літ імаго ріпакового пильщика, на 100 п.с. відловлюється 2-5 екз. Розвитку хвороб не зафіксовано.
 
Шкідники і хвороби картоплі та овочів
 
Рослинам капусти продовжують завдавати шкоди гусениці капустяної совки, якими пошкоджено до 12% рослин. Заселеність капусти гусеницями капустяної молі складає 4% рослин. Живлення хрестоцвітих блішок спостерігається на 40% рослин за чисельності 6-15 імаго на рослину. Виявлено ураження 0,5% рослин слизовим бактеріозом.  
 
Шкідники та хвороби плодового саду
 
У плодових садах триває розвиток та живлення яблуневої, грушевої плодожерок. Заселеність яблуневих дерев складає 30-70%, на яких ураховується 3-10% пошкоджених плодів. Розвиток моніліозу (плодової гнилі) відмічений на 1% плодів яблунь.

Багатоїдні шкідники
 
Відбувається подальший літ метеликів листогризучих та підгризаючих совок. На світлопасткуза ніч відловлювалося 1-2 метелика капустяної совки та совки-гамми. Метеликів озимої совки ураховується 1-2 екз., окличної совки – 12-42екз. На світлопастку за ніч попадає 3-8 імаго лучного метелика.
Обстеженням сходів падалиці озимої пшениці виявляються поодинокі нори мишоподібних гризунів. Обстеженням стерні після збирання зернових колосових нори мишей та полівок виявляються на 50% обстежених площ за щільності 1-3 жилі нори на 1 га

У В А Г А!!! ДО ВІДОМА ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ!!!Постанова Кабінету Міністрів України
від 07 лютого 2018 року № 106 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств "
 
Часткова компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію
(далі - часткова компенсація вартості насіння)
 
Через уповноважений банк
компенсується 80% вартості насіння (без ПДВ),
але не більше 80 000 гривень
на однефермерське господарство або СОК
 
Для отримання часткової компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції категорій базове, сертифіковане необхідно:
Крок 1.  придбати насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва у суб’єктів насінництва, зазначених в Державному реєстрі суб'єктів насінництва та розсадництва або у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію.
З реєстрами можна ознайомитись на офіційному сайті Мінагрополітики в розділі РЕЄСТРИ АПК  http://minagro.gov.ua/uk/ministry?tid_hierachy=1384
 
Крок 2.   сформувати пакет підтверджуючих документів, які включають:

- копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи), або копія статуту сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу та списку його членів;

-відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою (стосовно сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу - для кожного члена кооперативу);

-копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 000 000 гривень; фермерським господарствам, зареєстрованим у поточному році, – копія фінансового звіту за останній квартал; сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу – баланс і звіт про фінансові результати за останній звітний період за встановленою формою або виписка з банку про рух коштів на поточному рахунку (для СОК, зареєстрованих у поточному році);

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, - у паперовій або електронній формі;

-згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною уповноваженим банком;

- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство;  не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань)

 

Крок 3. подати до уповноваженого банку заявку, підтверджуючі документи та наступні копії:

сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння;

сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння;

платіжного доручення про оплату за насіння;

накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння;

акта про висів придбаного насіння.

 

У разі закупівлі насіння у фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб, не включених до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, одержувачі додатково до зазначених документів подають уповноваженому банку оригінали документів на якість насіння, визначені ДСТУ 4138-2002 Насіння сільськогосподарських культур, а саме:
атестат на насіння - на базове насіння;
свідоцтво на насіння - на сертифіковане насіння;
свідоцтво на гібридне насіння - на насіння першого покоління гібридів.
 
Крок 4.  отримати кошти на рахунок в уповноваженому банку
 
Документи для отримання часткової компенсації уповноваженими банками подаються до Мінагрополітики двічі на рік
до 10 липня та 01 грудня поточного року.
 
 
Фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів
Компенсується 70 відсотків вартості придбаного обладнання та техніки вітчизняного виробництва  без урахування сум податку на додану вартість,  але не більше ніж 3 000 000 гривень на один сільськогосподарський обслуговуючий кооператив
 
Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив (далі – кооператив) молочарського, м’ясного,  плодово-ягідного, овочевого напрямів діяльності, а також із заготівлі та переробки продукції бджільництва, дикорослих ягід, грибів і рослин. 
Крок 1. вибрати постачальника техніки чи обладнання, згідно з Переліком вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету, з яким можна ознайомитись на сайті Мінагрополітики http://minagro.gov.ua/uk/support_apk?nid=24338
Крок 2. сплатити 100 % вартості обладнання та техніки  і ПДВ
Крок 3. отримує обладнання/та техніку з підтвердними документами щодо його передачі
Крок 4. до 1 листопада подає до регіональної комісії з питань надання фінансової підтримки сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам, утвореної структурним підрозділом облдержадміністрації, що забезпечує виконання функцій з питань агропромислового розвитку (м.Київ, вул.Велика Васильківська, 13/1, к.306, тел. (044) 234-45-87) в паперовому вигляді заявку та такі підтвердні документи:
копію статуту кооперативу та список його членів, дійсний на дату подання заявки;
витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (для кооперативу та фермерських господарств – членів кооперативу);
відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою (для членів кооперативів плодово-ягідного, овочевого, напрямів діяльності, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин);
довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, - у паперовій або електронній формі;
довідку, видану банком із зазначенням реквізитів банківського рахунка кооперативу;
копію платіжного доручення;
акт приймання-передачі техніки та обладнання;
свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та/або машини (якщо техніка підлягає обов’язковій державній або відомчій реєстрації).
Крок 5. отримує на поточний рахунок компенсацію 70 відсотків вартості без урахування ПДВ придбаної техніки та обладнання
 
Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва
Фермерські господарства можуть отримати на безповоротній основі компенсацію у розмірі 40 відсотків вартості придбаної техніки та обладнання вітчизняного виробництва
       
 

25 %

за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників»

за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва»

 
   

15%

за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801230 «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств»

 
 
 


Крок 1. вибрати постачальника техніки чи обладнання, згідно з Переліком вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету, з яким можна ознайомитись на офіційному сайті Мінагрополітики за посиланням http://minagro.gov.ua/uk/support_apk?nid=24338
Крок 2. закупити техніку чи обладнання вітчизняного виробництва
Крок 3. подати до уповноваженого банку заявки за двома програмами та підтвердні документи:

- копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи);

-відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;

-копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 000 000 гривень; фермерським господарствам, зареєстрованим у поточному році, – копія фінансового звіту за останній квартал;

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;

-згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною уповноваженим банком;

- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство;  не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом

- копію платіжного доручення, що підтверджує оплату через уповноважений банк

- акт приймання-передачі техніки та обладнання

 
Крок 4. отримати компенсацію на рахунок в державному банку
 
Здешевлення кредитів
 
Фермерському господарству та сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу
передбачено компенсацію за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами, залученими у національній валюті
через уповноважений банк
 
у розмірі  1,5 облікової ставки Національного банку,
що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 1 відсотковий пункт
до 1 року, обсяг кредиту – не перевищує 500 000 гривень для  покриття виробничих витрат;
до 3 років, обсяг кредиту – не перевищує 9 000 000 гривень для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення
Крок 1.  відкрити рахунок в уповноваженому банку через кредитний договір
Крок 2.    подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи:

- копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи), або копія статуту сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу;

-відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою (стосовно сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу - для кожного члена кооперативу);

-копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 000 000 гривень; фермерським господарствам, зареєстрованим у поточному році, – копія фінансового звіту за останній квартал; сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу – баланс і звіт про фінансові результати за останній звітний період за встановленою формою або виписка з банку про рух коштів на поточному рахунку (для СОК, зареєстрованих у поточному році);

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;

-згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною уповноваженим банком;

- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство;  не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом

Крок 3.  взяти кредит для покриття виробничих витрат або витрат, пов’язаних з придбанням основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення.
Крок 4. щомісяця отримувати компенсацію за сплачені відсотки за кредитним договором в уповноваженому банку.
 
Часткова компенсація витрат, пов’язаних з отриманими дорадчими послугами сільськогосподарським дорадчим службам,
пов’язаних з наданням дорадчих послуг за напрямами: агрономія, ветеринарія, зоотехнія, бухгалтерський облік, маркетинг, юридичні консультації
у розмірі 90 відсотків вартості, але не більше ніж 10 000 гривень на 1 фермерське господарство чи СОК
 
Крок 1.  укласти договір про надання дорадчих послуг
Крок 2.  надати дорадчі послуги згідно з договором
Крок 3.  скласти акт наданих послуг
Крок 4.  подати заявку та підтвердні документи до державного банку:
Крок 5.  отримати компенсацію
 
Бюджетна субсидія на (1 гектар) новоствореним фермерським господарствам
(у перші три роки після його створення для провадження сільськогосподарської діяльності)
 
Через Український державний фонд підтримки фермерських господарств у розмірі 3000 гривень на 1 гектар
але не більше 60 000 гривень на одне фермерське господарство
 
Крок 1.  Для отримання субсидії новоствореним фермерським господарствам слід особисто подати до регіональних відділень Укрдержфонду заявку й такі підтвердні документи:

- копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи);

-відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;

-копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 000 000 гривень; фермерським господарствам, зареєстрованим у поточному році, – копія фінансового звіту за останній квартал;

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;

-згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною уповноваженим банком;

- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство;  не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом.

 
Крок 2.  отримати кошти на рахунок в уповноваженому банку.
 
Бюджетна субсидія фермерським господарствам
(крім новостворених)
 
Через Український державний фонд підтримки фермерських господарств
у розмірі 12 тис грн на одного члена ФГ
але не більше 40 000 гривень на одне фермерське господарство
Фермерському господарству, голова якого на момент надання заявки має вік до 35 років, бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) надається відразу у максимальному розмірі без врахування інших членів господарства.
 
Крок 1.  Для отримання субсидії новоствореним фермерським господарствам слід особисто подати до регіональних відділень Укрдержфонду заявку й такі підтвердні документи:

- копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи);

-відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;

-копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік для фермерського господарства, а зареєстрованим в поточному році, - копію фінансового звіту за останній квартал;

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі;

-згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною уповноваженим банком;

- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство;  не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом.

Крок 2.  отримати кошти на рахунок в уповноваженому банку.
 
 
Контактні дані Київського  регіонального відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств
 

 (044) 235 27 08 (м. Київ, вул. В. Васильківська, 13/1, к. 317)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Панасюк Василь Васильович - директор відділення

097 875 25 59

 

Доній Ольга Опанасівна – головний спеціаліст

097 253 14 02

Збір урожаю пізніх сільськогосподарських культурСтаном на 04 вересня 2019 в сільськогосподарських підприємствах Переяслав-Хмельницького району проходить збір урожаю пізніх сільськогосподарських культур.

Зібрано соняшник на площі 100 гектарів, урожайність від 20 ц/га до 26 ц/га, сою на площі 300 гектарів, урожайність від 20 ц/га до 25ц/га.

Господарства готуються до збору урожаю кукурудзи.

Підготовлено ґрунту під посів озимих культур урожаю 2020 року на площі 10 тис. га, що становить 100%.

Проведено зяблеву оранку на площі 3000 гектарів.

Сільськогосподарські підприємства посіяли під урожай 2020 року озимий ріпак на площі 2000 гектарів, що становить 100%, на сьогодні стан озимого ріпаку критичний.

У аграріїв викликає занепокоєння недостатність вологи у ґрунті для посіву озимих зернових культур, так за 8 місяців 2019 року при нормі опадів 378 мм фактично випало 270 мм, серпень місяць при нормі 54 мм випало 5,8 мм, тому озимі зернові на даний час сіяти не розпочали.
Сільськогосподарські підприємства району продовжують розрахунок  з населенням за оренду земельних  часток(паїв), проведено розрахунок в межах  45% орендної плати за земельні частки (паї), а саме: готівкою, зерном та послугами.
Господарствами району заготовлено 1400 тонн сіна, закладено 7500 тонн сінажу, та закладено 6000 тонн силосу.

Інф. відділу агропромислового розвитку
управління економічного, агропромислового розвитку,
архітектури та житлово-комунального господарства
Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації

Збір ранньої групи сільськогосподарських культур

Станом на 07 серпня 2019 року господарства Переяслав-Хмельницького району закінчили збір ранньої групи сільськогосподарських культур.
Зібрано ранніх зернових та зернобобових культур на площі 12653 гектари (100%), валовий збір становить 55314 тонн при середній урожайності 43,7 ц/га, що більше на 7 ц/га від минулого року, в тому числі
- горох зібрано на площі - 1087 га, середня урожайність біля 30 ц/га, господарства СГ «Альта» зібрало більше 34 ц/га, ПП «Земля Переяславщини», ТОВ «Стейк Агро» зібрали по 33 ц/га;
- озима пшениця зібрана на площі - 9391 га,  середня урожайність становить біля 50 ц/га, господарства ФГ «Геркулес», ПП «Ані», ФГ «Світ ланів» зібрали більше 70 ц/га;
- озимий ячмінь зібрано на площі 257 га, урожайність 40 ц/га, господарства  ФГ «Геркулес» зібрало 90 ц/га, ПП «Ані» 60 ц/га;
- ярий ячмінь зібрано  на площі 1623 га, середня урожайність 35 ц/га, господарства СГ «Альта», ФГ «Бебешко», ТОВ «Стейк Агро», ПО а/ф «Україна» зібрали більше 40 ц/га;
- озиме жито зібрано на площі 55 га, урожайність 25 ц/га;
- яра пшениця зібрана на площі 103 га, урожайність 30 ц/га, господарство ФГ «Святослав» зібрало 50 ц/га;
- овес зібрано на площі 137 га, урожайність 25 ц/га, господарство ФГ «Бебешко В.І.» зібрало по 40 ц/га, ПП «Земля Переяславщини», ПП «Євронива», СП ТОВ «Нива Переяславщини» зібрали біля 40 ц/га.
Крім цього зібрано 2648 га озимого ріпаку, середня урожайність 30 ц/га, господарства ПП «Земля Переяславщини», ПП «Євронива», СП ТОВ «Нива Переяславщини» зібрали біля 40 ц/га.
         Господарствами району заготовлено 1400 тонн сіна, та закладено 7500 тонн сінажу.
         Господарства продовжують розрахунок  з населенням  за оренду земельних  часток(паїв).
На даний час сільськогосподарські підприємства району проводять догляд за посівами пізніх сільськогосподарських культур, іде підготовка ґрунту під посів озимих культур урожаю 2020 року. Господарства посіяли озимого ріпаку на площі 500 гектарів.
  

Збір ранньої групи сільськогосподарських культур

Станом на 10 липня 2019 року господарства Переяслав-Хмельницького району проводять збір ранньої групи сільськогосподарських культур.

Всього до збирання ранніх сільськогосподарських культур 15,3 тисячі гектарів,  в тому числі зернових 12,65 тисяч гектарів, та 2650 гектарів озимого ріпаку.

Зібрано ранніх зернових та зернобобових культур на площі 2900 гектарів (23%), валовий збір становить 10250 тонн при середній урожайності 35,3 ц/га:

- в тому числі горох 900 га -  намолочено 2250 тонн, урожайність 25 ц//га, озима пшениця 1000 га -  намолочено 5000 тонн, середня урожайність становить біля 50 ц/га, озимий ячмінь зібрано на площі 200 га, урожайність 30 ц/га,  ярий ячмінь зібрано  на площі 250 га -  намолочено 750 тонн,  урожайність 30 ц/га.

Крім цього зібрано 1500 га озимого ріпаку (57%), урожайність 30 ц/га.

Господарства для збору урожаю ранньої групи сільськогосподарських культур забезпечені паливо-мастильними матеріалами та технікою.

В господарствах району нараховується більше 150 комбайнів різних марок, з яких 89 знаходиться у великих сільськогосподарських підприємствах та 68 комбайнів мають фермерські господарства.

Комбайнів іноземного виробництва господарства району мають більше 50.

На зборі ранньої групи сільськогосподарських культур працює 62 комбайни.

Всі господарства району готові до приймання та доочистки зерна, для цього в районі є три елеватори, а саме:

- Перевантажувальний термінал Філія «Переяславська» товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «Нібулон»;

- Приватне акціонерне товариство «Переяславський Експериментальний Комбінат Хлібопродуктів»;

- Товариство з обмеженою відповідальністю «Переяслав-Хмельницький комбікормовий завод», крім цього в господарствах є 16 сушильних комплексів.