Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Керівникам сільськогосподарських підприємств

Відділ агропромислового розвитку Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Інформує.

Згідно інформаційного повідомлення Держспоживслужби у Київській області від 13.04.2017 року  агрометеорологічні умови для весняного росту і розвитку сільськогосподарських культур були сприятливими, запаси продуктивної вологи залишалися достатніми та оптимальними.

В теплі сонячні дні в посівах озимої пшениці тривав вихід і живлення хлібних блішок, цикадок, п'явиць, відроджувались личинки попелиць. Їх чисельність була нижче порогу шкідливості, а пошкодження рослин не перевищували 10% в слабкому ступені. За зростання чисельності шкідників та досягнення рослинами фази виходу в трубку, необхідно провести  обробку  інсектицидами проти комплексу фітофагів.

Із з'явленням сходів ярих зернових (пшениця, ячмінь) почалось їх заселення блішками, п'явицями. Чисельність фітофагів невисока (3-9 екз./100 п.с.), за пошкодження 5-10% рослин в слабкому ступені, проте за підвищення середньодобових температур повітря і сонячній погоді чисельність і шкодочинність  блішок,  п'явиць, цикадок  на сходах ярих помітно зростатиме, що викличе необхідність проведення крайових обробок посівів. За утримання прохолодної і вологої погоди значних пошкоджень на сходах ярих не очікується.

Періодичні опади, що перевищують норму, сприятливі для поширення і розвитку в посівах озимої пшениці хвороб: борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, запас інфекції яких зберігався на посівах з осені (ПП «Василинівка», П-Хмельницького р-ну)..

 Із з'явленням сходів гороху на них з площ бобових трав мігрували бульбочкові довгоносики, заселяючи крайові смуги. Пошкодженість рослин не перевищує 5-10% в слабкому ступені. Сприятливі умови для росту гороху дадуть можливість рослинам «втекти» від значних пошкоджень бульбочковими довгоносиками.

 Прогрівання орного шару грунту  призвело  до переміщення жуків звичайного та  сірого бурякових довгоносиків в верхні шари. В кінці березня-на початку квітня в теплі сонячні дні вони почали виходити на поверхню грунту і обігріватися. Проте подальше похолодання, місцями до заморозків і значні опади змушували їх ховатися під грудочки грунту. Станом на 13.04  на глибині 0-5 см зосередилось до третини жуків, що перезимували. Під грудочками на бурячищах враховується 0,5, максимально до 1 екз. на кв.м. жуків звичайного бурякового довгоносика (СФГ «Баші», Миронівського р-ну). 12.04 в східних районах відмічали вихід і розселення жуків сірого довгоносика. На площах, де попередником була соя, чисельність шкідника досягала 1,5 екз. на кв. м. В області відбувається масовий посів буряків. Достатня кількість вологи в грунті сприяє швидкому проростанню і з'явленню сходів культури. Незважаючи на те, що посів буряків проводиться тількипротруєним  насінням, сходи необхідно тримати під постійним контролем, а за виявлення на посівах шкідників в чисельності, що перевищує порогову – 0,3 екз. на кв.м. проводити захисні заходи.

Озимий ріпак заселяли та пошкоджували жуки стеблових прихованохоботників та хрестоцвітих блішок, їх чисельність складала 1-3 екз. на рослину, за пошкодження від 9 до 20% рослин в слабкому ступені (СФГ «Баші», Миронівського р-ну). Більш помітними пошкодження хрестоцвітними блішками були на сходах ярого ріпаку на невеликих площах фермерських господарств (ФГ «Бебешко», П-Хмельницького р-ну). В області проводились захисні обробки ріпаків інсектицидами.

Cірий бруньковий довгоносик, а також гусениці брунькової та плодової листокруток почали живлення в кронах яблуневих дерев. Відродились і розпочали живлення личинки попелиць, медяниць, кліщів.  Відбувається дозрівання аскоспор парші яблуні і груші в перитеціях.

В першій декаді квітня в південних районах розпочався літ ранніх видів садових совок: войовничої, ранніх темносірих совок. Жуків сірого брунькового довгоносика виявляли в кронах 10, на присадибних ділянках 50% плодових дерев в чисельності 2 екз. на дерево, пошкоджено 5-10% листків, що розпускаються (ПСП «Шевченківське», К-Святошинського р-ну).