Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Славний творчий шлях, довжиною в 25 років

16 червня 2019 року в сільському Будинку культури села Вовчків відбулося велике свято. Свій 25-річний ювілей відзначив художній колектив  «Червона калина».

Творчий  колектив разом з його назвою, утворився у 1994 році з великого бажання односельчан, закоханих в  мистецтво та народну  пісню.  Учасники  колективу - люди особливі: кожен з них на вагу золота.  

У  репертуарі колективу понад 200 різножанрових  творів.

«Червона  калина» – є візитівкою в культурно-мистецькому житті села  та району. Популяризуючи кращі зразки народної української пісні, що  передавалася з  покоління в покоління, як святий, неоціненний, народний скарб і є одним з найяскравіших квіток у вінку пісенного жанру  переяславського  краю.

Ансамбль пишається своїми творчими здобутками. В його арсеналі  чимало  дипломів  та  подяк  відділу  культури та Переяслав-Хмельницької  районної державної  адміністрації, в  його  перспективі  звичайно ж, здобуття  почесного  звання  «народний».

Велику допомогу в організації та проведенні свята надали працівники районного відділу культури на чолі з начальником Віталієм Біденком.

Колектив дякує постійним меценатам Романенку В.І., Забарі І.В., Розовику Ю.М. та усім хто прийшов розділити радість нашого свята!

Інф. відділу культури РДА

   

 

На Переяславщині відбувся урочистий мітинг з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на схилах Дніпра, біля пам’ятного знаку героям Букринського плацдарму, відбувся мітинг-реквієм за участі представників районних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, учасників АТО, громадських організацій, духовенства та громадськості. На грудях кожного майорів червоний мак – традиційний український символ пролитої крові.

Поминальну панахиду за жертвами Другої світової війни провели священослужителі Православної Церкви України протоієрей отець Іван Будняк та протоієрей отець Димитрій Волошин.

Пам’ять загиблих на війні та ветеранів, що не дожили до сьогоднішнього дня, вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку героям Букринського плацдарму.

З теплими словами вітань з Днем Перемоги та щирими побажаннями миру і добробуту, зі словами вдячності за військовий і трудовий подвиг у роки війни до присутніх звернулися голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Клименко та голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Качкалда.

Також до всіх присутніх звернулася голова районної ради ветеранів Любов Тенетко. Висловила щирі слова вдячності всім солдатам Перемоги і працівникам тилу Другої світової, усім тим героям, які в усі часи боронили і боронять від ворога неньку-Україну.

А своїми спогадами про страшні роки війни поділився голова первинного осередку ветеранів війни і парці с. Велика Каратуль, дитина війни Андрій Андрійович Сорока та зачитав рядки з листа свого батька, якого він писав перебуваючи на війні. Цього листа Андрій Сорока зберігає і донині, це єдине що залишилося та зберігає пам'ять про найдорожчих людей, адже вони один з одним в цьому житті навіть не побачилися.

Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Цього ж дня заступник голови адміністрації Анна Скляренко та голова ради ветеранів району Любов Тенетко завітали до оселі колишнього голови Переяслав-Хмельницької районної ради ветеранів Євгенія Антоновича Набойченка та привітали з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги. Анна Скляренко передала найщиріші вітання від голови РДА Юрія Клименка та голови районної ради Петра Качкалди, за що він зі сльозами на очах дякував за візит та теплі слова.

 

Відбувся ІІІ-й Національний чемпіонат з фольклору «EUROFOLK - Чернівці 2019»

04-05 травня  в  м. Чернівці   відбувся   ІІІ-й  Національний  чемпіонат  з  фольклору  «EUROFOLK - Чернівці 2019», в  якому   взяли   участь  три  творчі   аматорські  колективи  з  Переяславщини.

Після  здобуття  Гран-прі  на  другому  Національному  чемпіонаті  з  фольклору      народним  аматорським  ансамблем  «Строківчанка» (керівник  Світлана  Сахно) у  місті  Вінниця, його  учасники    автоматично  були  включені  в  програму   ІІІ-го та  успішно   виступили  й отримали  золоті  медалі  учасника  чемпіонату. Колектив  привіз  з собою  на виступ  цілий  арсенал  автентичних   речей  побуту  Київщини, а саме  свого  села: прядку, мотовило, витушку, терницю, сукало, днище, гребінь, гребінку та ін. та  виконав  три  народні  твори  « Повій  вітре,  да  буйнесенький», «Ой, летіла  зозуля  через  круту  гору», « Попід  нашим  яром»,  чим  приємно  здивував,  як  членів  журі, так  і  глядачів.

         Також   заявку   на  чемпіонат з  фольклору  подали  учасники   народного  аматорського  фольклорного  колективу «Помокляночка»( керівник  Наталія Ходан) , Будинку  культури  с.Помоклі. Вони   відтворили  на сцені  обряд  «Бгання  короваю»  та  стали  Лауреатами  І премії.

         Слідом  за  фольклорними  колективами , учасниками   чемпіонату  у  хореографічному  жанрі, свій виступ  показав  народний  танцювальний  ансамбль  танцю  «Ластівка» Циблівського сільського Будинку  культури (керівник  Надія Данько), які  представили   дві  композиції    «Козачок» та  «В  ніч  на Івана Купала»  та  отримали  ІІ та ІІІ премії.

Колективи  гідно   представили  Переяславщину  на   Національному чемпіонаті  з  фольклору та вдячні  своїм  спонсорам за  фінансову  підтримку.

Колектив  «Строківчанка»  дякує  особисто  керівникові  ПП «Строкова-Агро»  Володимиру  Яремі  та  відділу  культури   Переяслав-Хмельницької  РДА  за організацію поїздки  та  фінансову підтримку.

Інф. відділу культури РДА


Ознайомчий тур маршрутами Переяславщини для туристичних гідів

10 квітня відбулось знайомство гідів Києва з туристичним потенціалом і зокрема туристичними маршрутами Переяславщини, які розробила громадська ініціатива «Корінь нації».  Учасники апробаційного туру із захопленням пізнавали  для себе нові, унікальні та незвідані туристами місця, які в сукупності представляють новий формат, що підходить для значної частини екскурсантів  - одноденних комплексних екскурсій.

Чи не вперше за всю історію, Переяслав-Хмельницький район поступово починає ставати практично самодостатнім та цікавим не лише для окремої групи туристів, але і для гідів та туристичних фірм - як потенційне поле для їх роботи.  Хоча, як зазначає методист з питань розвитку туризму  РБК Микола Богатир – головним туристичним завданням району, є і має бути реалізація можливостей створення комфортних умов перебування туриста на Переяславщині протягом 2-3 днів, а також позиціонування регіону не лише як туристичного, але і патріотично-просвітницького центру.  Такі цілі та їх досягнення однозначно позитивно вплинуть на показники економіки, культури та рівень любові до України. Попри відсутність джерел фінансування на даному етапі, це є цілком реальне завдання і його частково можна реалізувати вже  до початку туристичного сезону 2020 року, якщо об’єднають зусилля місто, район,  Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав», підприємці та активні громадські організації.  Золотим фундаментом для об’єднання є обласний туристично-просвітницький проект  «Корінь нації-мандрівка Україною крізь віки».

Інф. відділу культури РДА


 

Делегація Переяслав-Хмельницького району взяла участь у заході із відзначення 100-ліття народного повстання у Холодному Яру

Делегацію очолили заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Анна Скляренко, начальник відділу культури Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Віталій Біденко, депутат районної ради Сергій Шаменко.
До складу делегації увійшли: активна молодь Переяславщини, діти з багатодітних родин та родин, що перебувають у складних життєвих обставинах.
Просвітницько-патріотичний захід проходив неподалік урочища Холодний Яр у селі Мельники та хутора Буди, біля дуба Залізняка.
Фестиваль вперше відбувся у 2015 році і став традиційним. Та вшанування героїв Холодноярської Республіки проходять вже понад 20 років у селах урочища Холодний Яр, як данина пам’яті українцям, що боролися проти московсько-комуністичної окупації на теренах Черкащини.
            Мета заходу – військово-патріотичне виховання підростаючого покоління та збереження унікальної історії українського народу.        
Досягнення першої мети відбувається шляхом змістового наповнення головних локацій фестивалю. Програма фестивалю складалася із зібрань за участі відомих політиків та громадських активістів, відомих письменників, майстер-класів, а також музичної сцени. При цьому орагнізатори обирали теми, пов'язані з національно-визвольними змаганнями українців різних історичних періодів, ідеологічними дискусіями, культурними новинами та презентаціями книг. Гурти й артисти на фестивалі виконують пісні українською мовою.
Делегація вшанувала пам'ять Василя Чучупака, героїв Холодного Яру та сотника Івана Компанійця.
На території Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Черкаської області урочисто відкрили пам’ятник на честь загиблих воїнів легендарної 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», які полягли в боротьбі за волю України на Донбасі. Скульптуру встановлено обабіч польової дороги поруч з Мотриним монастирем у Холодному Яру. Крім діючих та колишніх військовослужбовців бригади, участь у заході взяли курсанти вищих військових навчальних закладів, військові ліцеїсти з Києва й Одеси, учасники бойових дій.
Завершився захід на хуторі Буда. Гості фестивалю мали можливість відвідати ярмарок народних майстрів та книжковий ярмарок. Із літературно-музичної сцени присутнім лунали пісні української революції 1917-1927 рр. Голова Історичного клубу “Холодний Яр”, письменник Роман Коваль в рамках фестивалю презентував нову книгу «Скажи батькам, що був чесний».
Інф. відділу культури РДА


 

Відбулася чергова атестація народних аматорських колективів району

6 квітня у приміщенні районного будинку культури відбулася чергова атестація народних аматорських колективів району на предмет підтвердження їм звання народний аматорський та зразковий.

Члени атестаційної комісії: голова комісії  Негода Тамара Михайлівна, директор  КЗ Київського обласного центру народної творчості,кавалер ордена  княгині  Ольги  ІІІ ступеню,Заслужений  майстер   народної творчості  України, Кукліна  Інна  Миколаївна -  Заслужений  працівник  культури України, провідний  методист  по  фольклору ,завідуюча  відділом  народної  творчості  Національного  музею  архітектури та побуту  с.Пирогово, Синєок  Віра  Андріївна - Заслужена  артистка України, голова  Київського  обласного осередку Національної  хореографічної   спілки   України, Костянтин   Васильович  Калієвський - заступник   голови  Київського  обласного осередку Національної  хореографічної   спілки  України, високо   оцінили   майстерне  виконання,   як   музичних  творів  колективами,  так і  колективи, які  виступили  в  хореографічному  та  театральному  жанрах.  

Почесне  звання  народний  аматорський   підтвердили   -  фольклорний  колектив  «Вербиченька» клубу с.Пристроми (керівник Ольга  Мірошніченко)  та  театральний     колектив  «Світоч»  Будинку  культури  с.Світанок ( режисер Наталія Філімончук).

Також за рішенням   атестаційної   комісії  було  підписано    протоколи  про   присвоєння  почесного звання   народний   аматорський   колектив  української  пісні «Мальви»  Будинку  культури  с.Дем’янці (керівник  Заслужений   працівник  культури України Микола  Губар)  та 

почесне  звання  зразковий   хореографічному   колективу  «Реверанс»  Будинку  культури  с.Велика  Каратуль  (керівник  Владислава  Девко).

Комісія   відзначила   високу  виконавську майстерність  та  сценічну  культуру   усіх   творчих  колективів  Переяславщини.

До  атестації   долучилися   аматорські  колективи  з  Березані, Дівичківської  та  Студениківської   об’єднаних   територіальних  громад.

     

 

Вшанування ювіляра

6 квітня 2019 року з нагоди 90-річчя від дня народження приймав вітання Янчук Павло Кузьмович, житель села Пологи-Вергуни.
Подякою начальника відділу культури Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Віталія Біденка та грошовою винагородою з букетом троянд ювіляра вітали: заслужений працівник культури України Палатна Тетяна Федорівна (начальник відділу культури П-Хм. РДА 1998-2014 рр.), методист районного будинку культури Холодна Тетяна Андріївна, які не один десяток років працювали з Павлом Кузьмовичем.
Павло Кузьмович майже 20 років був режисером театру Полого-Вергунівського сільського будинку культури, завдяки йому в 1987 році за багаторічну творчу працю колективу драматичного театру було присвоєно звання «народний». Працював в тісній співпраці з драматургом Володимиром Канівцем. За роки своєї праці театр поставив понад 60 п’єс. Відомий не лише в районі, а й далеко за його межами.
Павло Кузьмович відомий в селі як голова ради ветеранів первинного осередку, тому без уваги не залишився, від голови ради ветеранів війни і праці Переяслав-Хмельницького району Тенетко Любов Володимирівни, яка подякувала за активну життєву позицію.
Гості бажали ювіляру здоров’я та довгих років життя.
 
Інф. відділу культури РДА


 

Працівники культури організували генеральне прибирання біля прилеглої території районного будинку культури

Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про благоустрій населених пунктів», розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р «Деякі питання проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів», на виконання розпорядження голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації від 15.03.2019 № 78 «Про проведення в Переяслав-Хмельницькому районі двомісячника благоустрою населених пунктів»,  листа Управління культури, національностей та релігій КОДА від 25.03.2019 № 599/01-11 «Щодо проведення акції «За чисту Київщину»» у  вівторок 26.03.2019,  відділ культури  Переяслав-Хмельницької   районної  державної  адміністрації  на  чолі  з начальником  відділу  Віталієм  Ігоровичем  Біденко   організував  генеральне  прибирання біля прилеглої території  районного будинку культури. 

Працівники  культури організували заходи по озелененню, обрізці дерев, облаштуванню клумб, прибиранню побутового сміття. Керівники   клубних  закладів району на виконання наказу відділу культури від 18.03.2019 № 10 «Про відповідальність керівників закладів культури за благоустрій прилеглих територій»  також  долучаються  до  акції та  впорядковують  свої  прилеглі  території, території   місцевих  кладовищ та  пам’яток  історії  та культури.

#чистакиївщина