Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Ознайомчий тур маршрутами Переяславщини для туристичних гідів

10 квітня відбулось знайомство гідів Києва з туристичним потенціалом і зокрема туристичними маршрутами Переяславщини, які розробила громадська ініціатива «Корінь нації».  Учасники апробаційного туру із захопленням пізнавали  для себе нові, унікальні та незвідані туристами місця, які в сукупності представляють новий формат, що підходить для значної частини екскурсантів  - одноденних комплексних екскурсій.

Чи не вперше за всю історію, Переяслав-Хмельницький район поступово починає ставати практично самодостатнім та цікавим не лише для окремої групи туристів, але і для гідів та туристичних фірм - як потенційне поле для їх роботи.  Хоча, як зазначає методист з питань розвитку туризму  РБК Микола Богатир – головним туристичним завданням району, є і має бути реалізація можливостей створення комфортних умов перебування туриста на Переяславщині протягом 2-3 днів, а також позиціонування регіону не лише як туристичного, але і патріотично-просвітницького центру.  Такі цілі та їх досягнення однозначно позитивно вплинуть на показники економіки, культури та рівень любові до України. Попри відсутність джерел фінансування на даному етапі, це є цілком реальне завдання і його частково можна реалізувати вже  до початку туристичного сезону 2020 року, якщо об’єднають зусилля місто, район,  Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав», підприємці та активні громадські організації.  Золотим фундаментом для об’єднання є обласний туристично-просвітницький проект  «Корінь нації-мандрівка Україною крізь віки».

Інф. відділу культури РДА


 

Делегація Переяслав-Хмельницького району взяла участь у заході із відзначення 100-ліття народного повстання у Холодному Яру

Делегацію очолили заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Анна Скляренко, начальник відділу культури Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Віталій Біденко, депутат районної ради Сергій Шаменко.
До складу делегації увійшли: активна молодь Переяславщини, діти з багатодітних родин та родин, що перебувають у складних життєвих обставинах.
Просвітницько-патріотичний захід проходив неподалік урочища Холодний Яр у селі Мельники та хутора Буди, біля дуба Залізняка.
Фестиваль вперше відбувся у 2015 році і став традиційним. Та вшанування героїв Холодноярської Республіки проходять вже понад 20 років у селах урочища Холодний Яр, як данина пам’яті українцям, що боролися проти московсько-комуністичної окупації на теренах Черкащини.
            Мета заходу – військово-патріотичне виховання підростаючого покоління та збереження унікальної історії українського народу.        
Досягнення першої мети відбувається шляхом змістового наповнення головних локацій фестивалю. Програма фестивалю складалася із зібрань за участі відомих політиків та громадських активістів, відомих письменників, майстер-класів, а також музичної сцени. При цьому орагнізатори обирали теми, пов'язані з національно-визвольними змаганнями українців різних історичних періодів, ідеологічними дискусіями, культурними новинами та презентаціями книг. Гурти й артисти на фестивалі виконують пісні українською мовою.
Делегація вшанувала пам'ять Василя Чучупака, героїв Холодного Яру та сотника Івана Компанійця.
На території Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Черкаської області урочисто відкрили пам’ятник на честь загиблих воїнів легендарної 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», які полягли в боротьбі за волю України на Донбасі. Скульптуру встановлено обабіч польової дороги поруч з Мотриним монастирем у Холодному Яру. Крім діючих та колишніх військовослужбовців бригади, участь у заході взяли курсанти вищих військових навчальних закладів, військові ліцеїсти з Києва й Одеси, учасники бойових дій.
Завершився захід на хуторі Буда. Гості фестивалю мали можливість відвідати ярмарок народних майстрів та книжковий ярмарок. Із літературно-музичної сцени присутнім лунали пісні української революції 1917-1927 рр. Голова Історичного клубу “Холодний Яр”, письменник Роман Коваль в рамках фестивалю презентував нову книгу «Скажи батькам, що був чесний».
Інф. відділу культури РДА


 

Відбулася чергова атестація народних аматорських колективів району

6 квітня у приміщенні районного будинку культури відбулася чергова атестація народних аматорських колективів району на предмет підтвердження їм звання народний аматорський та зразковий.

Члени атестаційної комісії: голова комісії  Негода Тамара Михайлівна, директор  КЗ Київського обласного центру народної творчості,кавалер ордена  княгині  Ольги  ІІІ ступеню,Заслужений  майстер   народної творчості  України, Кукліна  Інна  Миколаївна -  Заслужений  працівник  культури України, провідний  методист  по  фольклору ,завідуюча  відділом  народної  творчості  Національного  музею  архітектури та побуту  с.Пирогово, Синєок  Віра  Андріївна - Заслужена  артистка України, голова  Київського  обласного осередку Національної  хореографічної   спілки   України, Костянтин   Васильович  Калієвський - заступник   голови  Київського  обласного осередку Національної  хореографічної   спілки  України, високо   оцінили   майстерне  виконання,   як   музичних  творів  колективами,  так і  колективи, які  виступили  в  хореографічному  та  театральному  жанрах.  

Почесне  звання  народний  аматорський   підтвердили   -  фольклорний  колектив  «Вербиченька» клубу с.Пристроми (керівник Ольга  Мірошніченко)  та  театральний     колектив  «Світоч»  Будинку  культури  с.Світанок ( режисер Наталія Філімончук).

Також за рішенням   атестаційної   комісії  було  підписано    протоколи  про   присвоєння  почесного звання   народний   аматорський   колектив  української  пісні «Мальви»  Будинку  культури  с.Дем’янці (керівник  Заслужений   працівник  культури України Микола  Губар)  та 

почесне  звання  зразковий   хореографічному   колективу  «Реверанс»  Будинку  культури  с.Велика  Каратуль  (керівник  Владислава  Девко).

Комісія   відзначила   високу  виконавську майстерність  та  сценічну  культуру   усіх   творчих  колективів  Переяславщини.

До  атестації   долучилися   аматорські  колективи  з  Березані, Дівичківської  та  Студениківської   об’єднаних   територіальних  громад.

     

 

Вшанування ювіляра

6 квітня 2019 року з нагоди 90-річчя від дня народження приймав вітання Янчук Павло Кузьмович, житель села Пологи-Вергуни.
Подякою начальника відділу культури Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Віталія Біденка та грошовою винагородою з букетом троянд ювіляра вітали: заслужений працівник культури України Палатна Тетяна Федорівна (начальник відділу культури П-Хм. РДА 1998-2014 рр.), методист районного будинку культури Холодна Тетяна Андріївна, які не один десяток років працювали з Павлом Кузьмовичем.
Павло Кузьмович майже 20 років був режисером театру Полого-Вергунівського сільського будинку культури, завдяки йому в 1987 році за багаторічну творчу працю колективу драматичного театру було присвоєно звання «народний». Працював в тісній співпраці з драматургом Володимиром Канівцем. За роки своєї праці театр поставив понад 60 п’єс. Відомий не лише в районі, а й далеко за його межами.
Павло Кузьмович відомий в селі як голова ради ветеранів первинного осередку, тому без уваги не залишився, від голови ради ветеранів війни і праці Переяслав-Хмельницького району Тенетко Любов Володимирівни, яка подякувала за активну життєву позицію.
Гості бажали ювіляру здоров’я та довгих років життя.
 
Інф. відділу культури РДА


 

Працівники культури організували генеральне прибирання біля прилеглої території районного будинку культури

Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про благоустрій населених пунктів», розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р «Деякі питання проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів», на виконання розпорядження голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації від 15.03.2019 № 78 «Про проведення в Переяслав-Хмельницькому районі двомісячника благоустрою населених пунктів»,  листа Управління культури, національностей та релігій КОДА від 25.03.2019 № 599/01-11 «Щодо проведення акції «За чисту Київщину»» у  вівторок 26.03.2019,  відділ культури  Переяслав-Хмельницької   районної  державної  адміністрації  на  чолі  з начальником  відділу  Віталієм  Ігоровичем  Біденко   організував  генеральне  прибирання біля прилеглої території  районного будинку культури. 

Працівники  культури організували заходи по озелененню, обрізці дерев, облаштуванню клумб, прибиранню побутового сміття. Керівники   клубних  закладів району на виконання наказу відділу культури від 18.03.2019 № 10 «Про відповідальність керівників закладів культури за благоустрій прилеглих територій»  також  долучаються  до  акції та  впорядковують  свої  прилеглі  території, території   місцевих  кладовищ та  пам’яток  історії  та культури.

#чистакиївщина

 

 

Відбулася розширена колегія управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації

21 березня 2019 року працівники культури Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації взяли участь в розширеній колегії управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації за участі заступника голови Київської облдержадміністрації В’ячеслав Кучер, начальників управлінь, відділів, секторів культури, національностей та релігій райдержадміністрацій та міськвиконкомів (міст обласного значення), об’єднаних територіальних громад установ культури обласного підпорядкування, працівників управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, працівників галузі культури, представників громадських організацій та творчих спілок Київської області.

Виконуючий обов’язки начальника управління культури Віталій Томнюк доповів про підсумки роботи галузі культури у 2018 році та перспективи розвитку у 2019 році;

На засіданні колегії були присутні представники Міністерства Культури України. Серед головних питань порядку денного детально розглянули питання публічних бібліотек в умовах децентралізації.

Корисною та цікавою інформацією для працівників культури стали представлення презентації грантових програм Українського культурного фонду щодо забезпечення розвитку та підтримки галузі культури, презентації грантових програм Українсько-Скандинавського центру щодо забезпечення розвитку та підтримки галузі культури, а також присвоєння та підтвердження звання «народний», «зразковий» аматорський колектив (студія).

Одне з актуальних питання сьогодення постає, щодо переходу релігійних громад до Православної Церкви України. Як зазначив Віталій Томнюк, що робоча група управління готова допомогти громадам в роз’яснювальній роботі.

Завдяки зусиллям митців і працівників галузі демонструє значну життєздатність, засвідчує величезний творчий потенціал українського суспільства, міцність його культурних і духовних традицій. У культурній політиці держави настає поворотний етап, який забезпечить зміну культурного життя від моделі виживання до моделі стабільного розвитку української культури як повноправної складової європейського і світового культурного простору.

 

Літературно-мистецькою годиною «Україна Тараса Шевченка» закінчився цикл березневих шевченківських читань

Літературно-мистецькою годиною «Україна Тараса Шевченка» закінчився цикл березневих шевченківських читань, присвячених 205 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, в центральній районній бібліотеці Переяслав-Хмельницької ЦБС.
Захід відбувся 14 березня 2019р. в читальному залі ЦРБ.
В літературній годині брали участь: Голова шевченківського товариства «Тарасовий заповіт» Авраменко Юрій, Голова громадської організації «Корінь нації», методист районного відділу культури з питань туризму Богатир Микола, народна майстриня-вишивальниця Лазенко Ніна Іванівна, учні старших класів ЗОШ № 2 та інші користувачі бібліотеки.
Юрій Авраменко ознайомив присутніх з Лауреатами Шевченківської Премії 2018 року.
Микола Богатир розповів про туристичні стежини по місцях пов’язаних з перебуванням Т.Г. Шевченка на Переяславщині. Також надав для перегляду присутніх відеоролик «Шевченко і затоплені села».
Лазенко Ніна Іванівна виставили для широкого загалу свою вишиту «Шевченкіану», та прочитала вірш, присвячений Тарасу Шевченку.
Провідний бібліотекар читального залу Жарко Лариса зробила бібліографічний огляд літератури з книжкової виставки «Україна Тараса Шевченка»
На закінчення присутні прослухали пісню на слова Т.Шевченка «Зоре моя, вечірняя» на мелодію «Місячної сонати» Себастьяна Баха у виконанні Оксани Мухи.

 

Творчий колектив Переяслав-Хмельницького РБК відвідав східну частину нашої країни з концертною програмою

Днями творчий колектив Переяслав-Хмельницького районного будинку культури  за ініціативи Переяслав-Хмельницької РДА в особі голови адміністрації Клименка Ю.В.,  депутата Переяслав-Хмельницької районної ради Сергія Шаменка та депутата Київської обласної Ради Ігоря Домбровського відвідав східну частину нашої країни з концертною програмою  створеної  на підтримку воїнів ООС, а також з гостинцями від громади Переяславщини.
Переповнені духом патріотизму та бажанням допомогти, артисти вирушили  в давно заплановану поїздку, щоб підтримати та дати змогу хлопцям відчути себе потрібними, подарувати тепло та свою творчість .
1 березня відбувся перший концерт для бійців добровольчого українського корпусу «Правий Сектор» в місті Новогородівка Донецької області. Наступного дня ще два концерти вдалось подарувати захисникам в місті Велика Новосілка  та Курахове.
 Мета артистів була лише одна,  за допомогою свого таланту та  творчості, відволікти, занурити в атмосферу добра, любові, сімейного затишку хоча б на мить наших бійців. Тому і репертуар був дуже різноманітним.  Дует у складі Олександра Шарабуркіна та В’ячеслава Галенка (с.Велика Каратуль) презентував свою авторську творчість на тему патріотизму та війни. Владислава Девко дарувала нестримні та енергійні танці, гурт «Дівчата» у складі Юлії Ковалівської та Тетяни Чайки разом та окремо кожна оспівували в своїх піснях  любов, мир та неньку Україну. Також хлопців помітно вразили виступи Павла Рекуна, який акомпонував собі на бандурі та співав патріотичних пісень пронизаних козацьким духом тісно переплетених з подіями сьогодення. Ведучими ж всіх концертів були заступник голови адміністрації Анна Скляренко та начальник відділу культури Віталій Біденко.
Приймали наших артистів захисники дуже тепло, пригощали смачними стравами власного приготування, дякували  та просили завітати ще, адже їм так бракує світлих емоцій, посмішок та елементарного спілкування з людьми.
Під враженням всі артисти , з нетерпінням чекають наступної поїздки, адже до кінця усвідомили на скільки важливою є їхня творчість саме для такої особливої та справді вдячної аудиторії.
Відділ культури Переяслав-Хмельницької РДА висловлює щиру подяку керівнику ПАО «Україна» Поралу Григорію Степановичу за надану матеріальну допомогу та підприємцю, власнику магазину «АвтоСвіт» Чепігі Леоніду Івановичу, який передав вкрай необхідні бійцям акумулятори живлення. А також всім хто був небайдужим та долучився до збору гуманітарної допомоги бійцям ООС.