Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Дніпро Ревучий

Науковці, громадські діячі, чиновники, військові, спортсмени та навіть колишні жителі затоплених сіл вчетверте перепливали Дніпро в районі Переяслава, незважаючи на штормовий вітер і метрові хвилі. Плавці з Переяславщини, Києва, Кропивницького, Кременчуга, Обухова та Борисполя подолали дистанції 10 і 3,7 км з правого берега - на лівий (з Трахтемирова і Батуриної гори - до околиць Переяслава). Подія відбулася в рамках спортивно- культурологічної акції «Дніпро Ревучий», що має на меті досить багато завдань, а саме:

  • Збереження пам’яті про унікальні затоплені місця Переяславщини;
  • Популяризація активного та здорового способу життя;
  • Збереження української історії та культури;
  • Формування патріотичної та екологічної свідомості;
  • Розвиток туристичного потенціалу;
  • Сприяння розвитку творчих ініціатив молоді.

Захід відновлює пам’ять про забуті затоплені місця, де похований скарб української культури. Саме тут пройшов найбільш інтенсивний творчий період Т. Шевченка, де й народилися його геніальні величні пророчі твори. Збереження національної пам’яті та пропагування національної ідеї сьогодні – це невід’ємний пріоритет для української держави.  

 Саме тому, «Дніпро Ревучий»- це не лише подія, в рамках якої перепливають найбільшу річку України, але й комплекс ряду культурно-просвітницьких заходів, яких з року в рік стає все більше й більше. «Дніпро Ревучий» набирає обертів і тому в цього разу організатори трішки змінили основну локацію для кращого рівня проведення заходу, зробити його в триденний термін та додали дещо нового.

28 червня 2019 року відбулось відкриття довгострокової виставки клеймованої цегли з архітектурних споруд затоплених сіл, а також інших об’єктів Київщини та України (Туристично-інформаційний центр «Переяслав», за центральною сценою міста).  Її автором є засновник «Дніпро Ревучого» Микола Богатир.

29 червня 2019 року, а це основний день,  відбулись основні події заходу. Дуже зручним для такого міроприємства стала нова центральна локація – територія дитячого табору «Скаутвілль», що в урочищі Козинські горби.  Владислав Шекмар відкрив захід виконанням авторської музичної роботи в сучасному етнічному стилі, а продовжила вести захід чудова ведуча Ольга Аніскіна. До вітального слова було запрошено міського голову Переяслава Тараса Костіна (втретє перепливає Дніпро в рамках «Дніпра Ревучого») та заступника голови РДА Анну Скляренко.  Відразу після вітальних слів учасники в рамках брифінгу ознайомилися із деталями участі та заходами безпеки. Варто відзначити, що цього річ супровід був на належному рівні. Долучилась також і водна поліція. Дмитро Полупан, представник спортивної організації UNITED ATHLETES, забезпечив учасників спеціальними буйками для плавців, яких видно на воді здалеку і які дозволяють утриматися плавцеві на воді в разі виникнення судоми.

Однозначно історичною подією «Дніпра Ревучого» є введення в програму проекту запливу на марафонську дистанцію (10 км.) від Трахтемирова, а також презентація нової книги з серії «Затоплені села Переяславщини" -  "Нам Підсінне тепер тільки сниться...". 448 сторінок спогадів і документів, що відтворюють історію села від часу його створення. Упорядниками книги стали співорганізатор  заходу «Дніпро Ревучий», уродженець Трахтемирова  Микола Михняк  та науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» Світлана Зубер. Презентацію провів голова ГО «Старий Дніпро» Віталій Іващенко. Також, на заході можна було ознайомитися з краєзнавчими виставками на тему затоплених сіл і туризму, які забезпечили  ГО «Старий Дніпро» , Переяслав-Хмельницька районна бібліотека, Наталя та Віктор Ревега (нові дослідження по селу Комарівка), ГІ «Корінь нації», відділ культури Переяслав-Хмельницької РДА.

Не минаючи традиції, до слова запрошувались і представники затоплених сіл. Микола Михняк розповів про цікаві факти з життя у Трахтемирові, а Василь Ревега про Комарівку . Раніше виступали представники с Зарубинці, В’юнищі, Козинці. 

Багато нових досягнень  обласного патріотично-просвітницького проекту «Корінь нації-мандрівка Україною крізь» було представлено на заході «Дніпро Ревучий», який включений до проекту першого. Завдяки фотовиставці, кожен бажаючий міг  ознайомитися також і з QR-кодами, які несуть спеціальну патріотичну, туристичну, екологічну та причетну до затоплення найближчих сіл інформацію. Чудові вишиті роботи по темі «Затоплені села Переяславщини» від творчої спілки «Мистецтво життя» представила вишивальниця Ніна Лазенко. Ці експонати варті почесного місця в музеї. У добірку партнерів «Дніпра Ревучого» - Гіс-Асоціації України є теж не мало досягнень та напрацювань по даній темі, але плідна співпраця продовжується. Найбільш успішним результатом може бути віртуалізація тих місць,  що сьогодні є під водою. Такі проекти будуть цікаві  не лише науковцям, але і туристам.

Сам же заплив проходив у складних умовах через шквальний вітер та високі хвилі. Не дивлячись на це, до місця старту приїхало до 30 плавців-любителів, з яких  21 наважились перепливати Дніпро.

16 чолові  брали участь в запливі на 3.7 км (старт від Зарубиної гори). Не дивлячись на те, що даний заплив не має формату змагань і тут не нагороджують за місця, все ж таки кожному, хто фінішує власним ходом видається спеціальна медаль та сертифікат фінішера із зазначенням часу. Кращий результат у запливі на 3.7 км як і минулого року показав Киянин Андрій Васильєв – 1 год 08 хв.

В історичному, марафонському запливі на 10 км (старт від Трахтемирова), взяло участь 5 плавців з Кременчуга, Києва, Переяслава-Хмельницького та с. Лецьки (Переяслав-Хмельницький район). Кращий результат показав Сергій Кірчик з Кременчуга, тренер з плавання, організатор спортивних заходів та запливів. 10-ти кілометрову дистанцію він спромігся пройти за 3 год. 33 хв.  Наші земляки теж показали досить не погані результати по при таку погоду. Юрій Герасименко проплів за 4 год 20 хв  8 км, а Микола Богатир з таким же часом повну дистанцію - 10 км.

Всі учасники отримали свої нагороди та скуштували смачної каші. Традиційно, організатори визначали та нагороджували команду, представників якої було найбільше в запливі. Команда «Старого Дніпра» виборола спеціальний кубок та поповнить колекцію нагород у своєму офісі.

 Ярина Буренко виконала музичний твір гурту «Кому Вниз» на слова Т. Шевченка  - «Холодний Яр». Варто зазначити що цей твір був написаний 1845 року у затопленому селі В’юнищі, неподалік місця проведення заходу «Дніпро Ревучий».

У вечірній програмі було передбачено  «Багаття дружби», обговорення перспектив заходу,  а наступного дня, після ночівлі в таборовому містечку, в рамках спортивно-культурологічної акції «Дніпро Ревучий», кожен її учасник мав можливість поплавати на байдарках над затопленими селами навпроти трахтемирівських гір.

Всі витрати взяли на себе організатори та партнери.

ОРГАНІЗАТОРИ: Громадська ініціатива «Корінь нації»; Переяслав-Хмельницька РДА, Переяслав-Хмельницька міська рада, ГО «Старий Дніпро»; КПГО «Переяславський скарб»; сільська рада с. Циблі, дитячий табір «Скаутвіль».

ПАРТНЕРИ: Управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської обласної державної адміністрації, Київський обласний молодіжний центр; ГІС Асоціація-України, Національний історико-етнографічний заповідник  «Переяслав»;  Державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів», Туристично-інформаційний центр «Переяслав»; «Укрпромпостач-95», НЦК «Зустріч», Переяслав-Хмельницький РБК; Креативна Рекламна Агенція «Фокус Медіа»; газета «Вісник Переяславщини»; ТРК «Альта», інтернет видання «Новий Погляд», газета «Діловий Переяслав»,  творча спілка «Мистецтво життя», Музична школа NEVER GIVE UP, «UNITED ATHLETES».

P.S. Захід «Дніпро Ревучий» завершено, але робота на реалізацію його завдань не припиняється. До наступного року планується відкриття спеціального історико-краєзнавчого музею, інформаційного центру з патріотичними об‘єктами Київщини, створення оглядового майданчику на затоплені села (куди цього року вже приїздило в рамках патріотично-просвітницьких і туристичних заходів понад 1000 дітей і дорослих), встановлення пам’ятнику затопленим селам, друк  тематичних книг, тощо. Організатори планують удосконалити і сам захід «Дніпро Ревучий», але про конкретні нововведення інформація буде опублікована наступного разу.

  


  


   

Славний творчий шлях, довжиною в 25 років

16 червня 2019 року в сільському Будинку культури села Вовчків відбулося велике свято. Свій 25-річний ювілей відзначив художній колектив  «Червона калина».

Творчий  колектив разом з його назвою, утворився у 1994 році з великого бажання односельчан, закоханих в  мистецтво та народну  пісню.  Учасники  колективу - люди особливі: кожен з них на вагу золота.  

У  репертуарі колективу понад 200 різножанрових  творів.

«Червона  калина» – є візитівкою в культурно-мистецькому житті села  та району. Популяризуючи кращі зразки народної української пісні, що  передавалася з  покоління в покоління, як святий, неоціненний, народний скарб і є одним з найяскравіших квіток у вінку пісенного жанру  переяславського  краю.

Ансамбль пишається своїми творчими здобутками. В його арсеналі  чимало  дипломів  та  подяк  відділу  культури та Переяслав-Хмельницької  районної державної  адміністрації, в  його  перспективі  звичайно ж, здобуття  почесного  звання  «народний».

Велику допомогу в організації та проведенні свята надали працівники районного відділу культури на чолі з начальником Віталієм Біденком.

Колектив дякує постійним меценатам Романенку В.І., Забарі І.В., Розовику Ю.М. та усім хто прийшов розділити радість нашого свята!

Інф. відділу культури РДА

   

 

На Переяславщині відбувся урочистий мітинг з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на схилах Дніпра, біля пам’ятного знаку героям Букринського плацдарму, відбувся мітинг-реквієм за участі представників районних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, учасників АТО, громадських організацій, духовенства та громадськості. На грудях кожного майорів червоний мак – традиційний український символ пролитої крові.

Поминальну панахиду за жертвами Другої світової війни провели священослужителі Православної Церкви України протоієрей отець Іван Будняк та протоієрей отець Димитрій Волошин.

Пам’ять загиблих на війні та ветеранів, що не дожили до сьогоднішнього дня, вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку героям Букринського плацдарму.

З теплими словами вітань з Днем Перемоги та щирими побажаннями миру і добробуту, зі словами вдячності за військовий і трудовий подвиг у роки війни до присутніх звернулися голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Клименко та голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Качкалда.

Також до всіх присутніх звернулася голова районної ради ветеранів Любов Тенетко. Висловила щирі слова вдячності всім солдатам Перемоги і працівникам тилу Другої світової, усім тим героям, які в усі часи боронили і боронять від ворога неньку-Україну.

А своїми спогадами про страшні роки війни поділився голова первинного осередку ветеранів війни і парці с. Велика Каратуль, дитина війни Андрій Андрійович Сорока та зачитав рядки з листа свого батька, якого він писав перебуваючи на війні. Цього листа Андрій Сорока зберігає і донині, це єдине що залишилося та зберігає пам'ять про найдорожчих людей, адже вони один з одним в цьому житті навіть не побачилися.

Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Цього ж дня заступник голови адміністрації Анна Скляренко та голова ради ветеранів району Любов Тенетко завітали до оселі колишнього голови Переяслав-Хмельницької районної ради ветеранів Євгенія Антоновича Набойченка та привітали з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги. Анна Скляренко передала найщиріші вітання від голови РДА Юрія Клименка та голови районної ради Петра Качкалди, за що він зі сльозами на очах дякував за візит та теплі слова.

 

Відбувся ІІІ-й Національний чемпіонат з фольклору «EUROFOLK - Чернівці 2019»

04-05 травня  в  м. Чернівці   відбувся   ІІІ-й  Національний  чемпіонат  з  фольклору  «EUROFOLK - Чернівці 2019», в  якому   взяли   участь  три  творчі   аматорські  колективи  з  Переяславщини.

Після  здобуття  Гран-прі  на  другому  Національному  чемпіонаті  з  фольклору      народним  аматорським  ансамблем  «Строківчанка» (керівник  Світлана  Сахно) у  місті  Вінниця, його  учасники    автоматично  були  включені  в  програму   ІІІ-го та  успішно   виступили  й отримали  золоті  медалі  учасника  чемпіонату. Колектив  привіз  з собою  на виступ  цілий  арсенал  автентичних   речей  побуту  Київщини, а саме  свого  села: прядку, мотовило, витушку, терницю, сукало, днище, гребінь, гребінку та ін. та  виконав  три  народні  твори  « Повій  вітре,  да  буйнесенький», «Ой, летіла  зозуля  через  круту  гору», « Попід  нашим  яром»,  чим  приємно  здивував,  як  членів  журі, так  і  глядачів.

         Також   заявку   на  чемпіонат з  фольклору  подали  учасники   народного  аматорського  фольклорного  колективу «Помокляночка»( керівник  Наталія Ходан) , Будинку  культури  с.Помоклі. Вони   відтворили  на сцені  обряд  «Бгання  короваю»  та  стали  Лауреатами  І премії.

         Слідом  за  фольклорними  колективами , учасниками   чемпіонату  у  хореографічному  жанрі, свій виступ  показав  народний  танцювальний  ансамбль  танцю  «Ластівка» Циблівського сільського Будинку  культури (керівник  Надія Данько), які  представили   дві  композиції    «Козачок» та  «В  ніч  на Івана Купала»  та  отримали  ІІ та ІІІ премії.

Колективи  гідно   представили  Переяславщину  на   Національному чемпіонаті  з  фольклору та вдячні  своїм  спонсорам за  фінансову  підтримку.

Колектив  «Строківчанка»  дякує  особисто  керівникові  ПП «Строкова-Агро»  Володимиру  Яремі  та  відділу  культури   Переяслав-Хмельницької  РДА  за організацію поїздки  та  фінансову підтримку.

Інф. відділу культури РДА


Ознайомчий тур маршрутами Переяславщини для туристичних гідів

10 квітня відбулось знайомство гідів Києва з туристичним потенціалом і зокрема туристичними маршрутами Переяславщини, які розробила громадська ініціатива «Корінь нації».  Учасники апробаційного туру із захопленням пізнавали  для себе нові, унікальні та незвідані туристами місця, які в сукупності представляють новий формат, що підходить для значної частини екскурсантів  - одноденних комплексних екскурсій.

Чи не вперше за всю історію, Переяслав-Хмельницький район поступово починає ставати практично самодостатнім та цікавим не лише для окремої групи туристів, але і для гідів та туристичних фірм - як потенційне поле для їх роботи.  Хоча, як зазначає методист з питань розвитку туризму  РБК Микола Богатир – головним туристичним завданням району, є і має бути реалізація можливостей створення комфортних умов перебування туриста на Переяславщині протягом 2-3 днів, а також позиціонування регіону не лише як туристичного, але і патріотично-просвітницького центру.  Такі цілі та їх досягнення однозначно позитивно вплинуть на показники економіки, культури та рівень любові до України. Попри відсутність джерел фінансування на даному етапі, це є цілком реальне завдання і його частково можна реалізувати вже  до початку туристичного сезону 2020 року, якщо об’єднають зусилля місто, район,  Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав», підприємці та активні громадські організації.  Золотим фундаментом для об’єднання є обласний туристично-просвітницький проект  «Корінь нації-мандрівка Україною крізь віки».

Інф. відділу культури РДА


 

Делегація Переяслав-Хмельницького району взяла участь у заході із відзначення 100-ліття народного повстання у Холодному Яру

Делегацію очолили заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Анна Скляренко, начальник відділу культури Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Віталій Біденко, депутат районної ради Сергій Шаменко.
До складу делегації увійшли: активна молодь Переяславщини, діти з багатодітних родин та родин, що перебувають у складних життєвих обставинах.
Просвітницько-патріотичний захід проходив неподалік урочища Холодний Яр у селі Мельники та хутора Буди, біля дуба Залізняка.
Фестиваль вперше відбувся у 2015 році і став традиційним. Та вшанування героїв Холодноярської Республіки проходять вже понад 20 років у селах урочища Холодний Яр, як данина пам’яті українцям, що боролися проти московсько-комуністичної окупації на теренах Черкащини.
            Мета заходу – військово-патріотичне виховання підростаючого покоління та збереження унікальної історії українського народу.        
Досягнення першої мети відбувається шляхом змістового наповнення головних локацій фестивалю. Програма фестивалю складалася із зібрань за участі відомих політиків та громадських активістів, відомих письменників, майстер-класів, а також музичної сцени. При цьому орагнізатори обирали теми, пов'язані з національно-визвольними змаганнями українців різних історичних періодів, ідеологічними дискусіями, культурними новинами та презентаціями книг. Гурти й артисти на фестивалі виконують пісні українською мовою.
Делегація вшанувала пам'ять Василя Чучупака, героїв Холодного Яру та сотника Івана Компанійця.
На території Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Черкаської області урочисто відкрили пам’ятник на честь загиблих воїнів легендарної 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», які полягли в боротьбі за волю України на Донбасі. Скульптуру встановлено обабіч польової дороги поруч з Мотриним монастирем у Холодному Яру. Крім діючих та колишніх військовослужбовців бригади, участь у заході взяли курсанти вищих військових навчальних закладів, військові ліцеїсти з Києва й Одеси, учасники бойових дій.
Завершився захід на хуторі Буда. Гості фестивалю мали можливість відвідати ярмарок народних майстрів та книжковий ярмарок. Із літературно-музичної сцени присутнім лунали пісні української революції 1917-1927 рр. Голова Історичного клубу “Холодний Яр”, письменник Роман Коваль в рамках фестивалю презентував нову книгу «Скажи батькам, що був чесний».
Інф. відділу культури РДА


 

Відбулася чергова атестація народних аматорських колективів району

6 квітня у приміщенні районного будинку культури відбулася чергова атестація народних аматорських колективів району на предмет підтвердження їм звання народний аматорський та зразковий.

Члени атестаційної комісії: голова комісії  Негода Тамара Михайлівна, директор  КЗ Київського обласного центру народної творчості,кавалер ордена  княгині  Ольги  ІІІ ступеню,Заслужений  майстер   народної творчості  України, Кукліна  Інна  Миколаївна -  Заслужений  працівник  культури України, провідний  методист  по  фольклору ,завідуюча  відділом  народної  творчості  Національного  музею  архітектури та побуту  с.Пирогово, Синєок  Віра  Андріївна - Заслужена  артистка України, голова  Київського  обласного осередку Національної  хореографічної   спілки   України, Костянтин   Васильович  Калієвський - заступник   голови  Київського  обласного осередку Національної  хореографічної   спілки  України, високо   оцінили   майстерне  виконання,   як   музичних  творів  колективами,  так і  колективи, які  виступили  в  хореографічному  та  театральному  жанрах.  

Почесне  звання  народний  аматорський   підтвердили   -  фольклорний  колектив  «Вербиченька» клубу с.Пристроми (керівник Ольга  Мірошніченко)  та  театральний     колектив  «Світоч»  Будинку  культури  с.Світанок ( режисер Наталія Філімончук).

Також за рішенням   атестаційної   комісії  було  підписано    протоколи  про   присвоєння  почесного звання   народний   аматорський   колектив  української  пісні «Мальви»  Будинку  культури  с.Дем’янці (керівник  Заслужений   працівник  культури України Микола  Губар)  та 

почесне  звання  зразковий   хореографічному   колективу  «Реверанс»  Будинку  культури  с.Велика  Каратуль  (керівник  Владислава  Девко).

Комісія   відзначила   високу  виконавську майстерність  та  сценічну  культуру   усіх   творчих  колективів  Переяславщини.

До  атестації   долучилися   аматорські  колективи  з  Березані, Дівичківської  та  Студениківської   об’єднаних   територіальних  громад.

     

 

Вшанування ювіляра

6 квітня 2019 року з нагоди 90-річчя від дня народження приймав вітання Янчук Павло Кузьмович, житель села Пологи-Вергуни.
Подякою начальника відділу культури Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Віталія Біденка та грошовою винагородою з букетом троянд ювіляра вітали: заслужений працівник культури України Палатна Тетяна Федорівна (начальник відділу культури П-Хм. РДА 1998-2014 рр.), методист районного будинку культури Холодна Тетяна Андріївна, які не один десяток років працювали з Павлом Кузьмовичем.
Павло Кузьмович майже 20 років був режисером театру Полого-Вергунівського сільського будинку культури, завдяки йому в 1987 році за багаторічну творчу працю колективу драматичного театру було присвоєно звання «народний». Працював в тісній співпраці з драматургом Володимиром Канівцем. За роки своєї праці театр поставив понад 60 п’єс. Відомий не лише в районі, а й далеко за його межами.
Павло Кузьмович відомий в селі як голова ради ветеранів первинного осередку, тому без уваги не залишився, від голови ради ветеранів війни і праці Переяслав-Хмельницького району Тенетко Любов Володимирівни, яка подякувала за активну життєву позицію.
Гості бажали ювіляру здоров’я та довгих років життя.
 
Інф. відділу культури РДА