"Урядова гаряча лінія"

Тематичною програмою до свята «Весни, жінки і кохання – 8 березня» та «Днем Переяславської Шевченкіани» продовжився фестиваль народної творчості «Мистецькі береги Переяславщини»

Ще дві творчі, світлі та душевно-теплі суботи провели глядачі в компанії творчих колективів району.

4 березня 2017 р.  щорічний  фестиваль аматорської творчості «Мистецькі береги Переяславщини» вдало поповнився тематичною програмою до свята Весни, жінки і кохання – 8 Березня, яку представили  аматорські колективи  клубу с. Пологи-Чобітьки, с.Мазінки, с.Воскресінське; будинку культури с.Переяславське та с.Мала Каратуль.

Тематичну програму  фестивального дня розпочинають найменші учасники – танцювальний колектив «Фаворит» РБК, керівник Анна Танана. Дітки  3-5 років, справжні артисти, у чудових сценічних костюмах, потішили своїм виступом усіх без винятку глядачів, щирі оплески вдячного глядача та солодощі  стали приємною нагородою юним артистам.

Творчу естафету від дітей приймає  вокальний ансамбль «Любава», c.Пологи-Чобітьки, художній керівник Любов Лагутіна, музичний керівник – Владислав Брик. Чудовий репертуар із народних пісень у сучасній обробці, «Масляна» та «Веснянка», пісень українських композиторів, сценічний одяг, вдало підібрані поезія і гумор стали домінантою успішного виступу творчого колективу.

Далі учасниками святкового дійства стали  молоді, талановиті співаки Євген Сімороз та Олександра Книш-Міськова із с.Мазінки. Професійний спів, сценічна майстерність вокалістів знайшли щирий відгук у серцях глядачів. Поетеса-аматор Любов Ковба  подарувала переяславцям  свої вірші. Відрадно, що юні мазінчани люблять вірші В.Симоненка, Б. Олійника, гумор П.Глазового. Власну  мініатюру-жарт про підготовку чоловіка до жіночого свята  показав талановитий  Віталій Перчук.

Cвоє творче обличчя і почерк мають учасники  аматорського мистецтва  сіл Мала Каратуль  та Воскресінське. Вони порадували глядачів естрадними піснями сучасних українських композиторів, віршами  про маму і Україну. Приємним  подарунком  напередодні свята всіх жінок став акробатичний номер у виконанні Левченко Анастасії та Захарченко Інни.

Село Переяславське представили народний фольклорний ансамбль  «Переяславка»,  художній керівник Віктор  Дмитренко, солісти, вокальні тріо та дуети. Пісні звучали, як у супроводі, так і а-сареllа. Програма  тематично витримана. Репертуар колективу поповнився новими піснями сучасних композиторів України.

Продовженням творчого злету фестивалю народних талантів «Мистецькі береги Переяславщини»  11  березня став  « День Переяславської   Шевченкіани», який як і належить розпочався із «Заповіту» великого Кобзаря і літературно-музичної композиції  за містерією Т.Г.Шевченка «Великий льох. Три душі».  У власній  музичній обробці невмирущий твір виконала талановита переяславська бандуристка, лауреат Всеукраїнського конкурсу читців поезії  Т.Шевченка  – Леся Горобець.

Вокальний ансамбль «Мальви» с.Дем’янці, художній керівник  заслужений  працівник культури України – Микола Губар, після невеликої оповіді свого керівника про життя поета на Переяславщині, професійно виконав пісню на вірші  Олега Князенка «Переяславський край». Колектив настільки  пройнявся  Шевченківською тематикою, що програма виступу включала і пісні  на слова самого Кобзаря, і пісні, які  великий Тарас так любив слухати. Майстерні обробки Кобзаревих пісень заслуговують на особливу увагу фахівців  музичної Шевченкіани , а виступ ансамблю – це був справжній театр Шевченкової пісні.

Майже годину тримав у  колі своєї уваги  виступ знаного творчого колективу – народного аматорського ансамблю «Чорнобривці» будинку культури с.Гланишів, художній керівник – Михайло Бобик. Злагоджений спів, прекрасний професійний акомпанемент – і  розлого, на всю міць зазвучала Кобзарева пісня «Реве та стогне Дніпр широкий», а потім полилися пісні, про край, де народився, про любов до матері, про сорочку-вишиванку, синочків, які розлетілися з отчого дому. А  ще про трьох музик: із бубоном, народним інструментом «Бугаєм», гарним настроєм талантів із народу. Співали  дуети, тріо, чоловічий квінтет заспівав пісню «Будем  жити», а пісня «Ой у полі криниченька» вразила своїм щирим народним звучанням.

Однією із улюблених пісень Т.Г.Шевченка  «Ой зійди, ти, зіронько вечірняя» розпочав свій виступ народний фольклорно-етнографічний ансамбль  «Червона калина» клубу с. Пристроми, художній керівник – Любов Макаренко, музичний керівник  – Анатолій Барабаш. Ніжно і задушевно зазвучали народні пісні «Чиста криниця», «На високій дуже кручі», «Ой посію конопельки», «Повела розмову мати» та інші. Поезію дарувала юна Аліна Очеретяна, а Галина 3абірова – гумор.  Жіноче тріо  а-сареllа виконало народну пісню «Ой Василю-Василю», взявши на підмогу бубона.

Наповненими  по вінця піснями, віршованим словом, добрим  і веселим гумором  були ці святкові фестивальні суботи. Попереду  ще не одна тепла зустріч  із народними талантами Переяславщини.