ІІІ Всеукраїнські змагання з гирьового спорту «Переяславська осінь - 2020»

17 жовтня у Переяслав-Хмельницькому районному будинку культури відбулися ІІІ Всеукраїнські змагання з гирьового спорту «Переяславська осінь», присвячені пам’яті нашого земляка у минулому Почесного працівника фізичної культури і спорту України – Бориса Михайловича Сонька, який доклав значних зусиль для розвитку фізкультури та спорту, та для популяризації гирьового спорту.

До Переяслава завітало 32 спортсменів та спортсменок, які представляли 7 регіонів України, а саме: Дніпропетровську, Чернігівську, Одеську, Кіровоградську, Полтавську, Донецьку і Київську області та місто Київ. Серед учасників змагань 11 майстрів спорту України, 3 майстрів спорту міжнародного класу, та дві зірки гирьового спорту і українського спорту загалом, це заслужені майстри спорту України з Полтавщини – Ігор Гавришко з Миргорода та Олег Коломієць з Карлівки, вони багаторазові переможці і призери чемпіонатів Європи та світу, члени збірної команди України.

До теплих слів вдячності та вітання учасників змагань були запрошені: керівник ФГ «Геркулес» Віктор Шеремета, міський голова Тарас Костін, заступник голови Переяслав-Хмельницької районної ради Іван Бугаєнко, керівник апарату Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Валерій Перчук та віцепрезидент союзу гирьового спорту України, майстер спорту міжнародного класу Віталій Андріяш. У залі також були присутні почесні гості, серед яких родина Бориса Сонька.

Почесне право відкрити турнір було надано дружині Бориса Михайловича – Ользі Григорівні Сонько.

Змагання проходили у спеціально облаштованій для цього залі, де завчасно було приготовлено гирі та все необхідне для одночасного виступу шести спортсменів. Було встановлено шість електронних табло. Тут же розмістилися судді. Змагалися спортсмени: чоловіки – напівмарафон 30 хв., 24 кг., ривок та поштовх; жінки – напівмарафон 30 хв., 16 кг., ривок.

Всіх учасників змагань та вболівальників своїми піснями на протязі дня вітав народний вокальний дует «Лілея».

Цього разу для проведення турніру організаторам вдалося залучити цілий ряд спонсорів, серед них такі відомі на Переяславщині люди, як голова Переяслав-Хмельницької РДА Сергій Дяченко, міський голова Тарас Костін, голова міжгосподарського спортивно-оздоровчого клубу «Колос» Микола Середа, директор ТОВ "ЕПГ "ЮГЕНЕРГОПРОМТРАНС" Андрій Мілюта; керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, підприємців та приватних осіб Переяславщини: Віктора Шеремету, Олександра Романа, Володимира Романенка, Василя Григоренка, Петра Губара, Олександра Ярему, Анатолія Диму, Віктора Коркача.