Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

На допомогу захисникам Батьківщини!НА КИЇВЩИНІ ВІДБУВСЯ МАСШТАБНИЙ ОБЛАСНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ФОРУМ

18 грудня в Конференц-Холі (м. Ірпінь) відбувся Київський обласний молодіжний форум.
200 учасників з усієї Київщини приїхали, аби підвести підсумки молодіжної роботи у 2018 році, обмінятись досвідом та поговорити про перспективи подальшої співпраці.
Організатори заходу: управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської обласної державної адміністрації та КЗ КОР «Київський обласний молодіжний центр».
Офіційна частина форуму розпочалась з вітальних слів в.о. Ірпінського міського голови Анастасії Попсуй та заступника Міністра молоді та спорту України Олександра Яреми.
Начальник управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання КОДА Марина Попатенко презентувала діяльність управління за 2018 рік. Зокрема, було підведено підсумки щодо двох обласних конкурсів проектів. В рамках конкурсу у сфері молодіжної політики було профінансовано 15 проектів-переможців на суму 1 млн грн.
Щодо конкурсу у сфері національно-патріотичного виховання – тут було 14 переможців, проекти яких  профінансовано у розмірі 922, 42 тис грн.
Окрім цього, Марина Попатенко розповіла про реалізовані проекти у напрямах неформальної освіти, серед яких – тренінги «Активні громадяни» за програмою Британської ради в Україні, тренінги з медіаграмотності, а також програма «Відповідальна молодь Київщини. Тут і зараз».
Також у 2018 було підтримано 10 ініціатив інститутів громадянського суспільства. 18 заходів проведено спільно з Міністерством молоді та спорту України.
Кульмінацією року стало масштабне відкриття першого в Україні національного пластового вишкільного центру. Це величезне досягнення для Київщини.
Після детального звіту про виконану роботу управління, розпочалась  панельна дискусія «Відповідальна молодь Київщини. Тут і зараз». Під час цього блоку були представлені результати та рекомендації подальшої співпраці.
Далі перейшли до наступного обговорення – сучасних напрямків молодіжної роботи. Зокрема, говорили про актуальність створення молодіжних центрів, програму «Молодіжний працівник»,  ініціативу «Джем-толока» та участь молоді у прийнятті суспільно важливих рішень.
Останнім блоком в рамках форуму стала робота в групах за напрямками:
Національно-патріотичне виховання
Механізми включення молоді до прийняття рішень
Молодіжна інфраструктура, розвиток молодіжних центрів
Кращі практики молодіжної роботи (відповідно до інтересів молоді організатори підготували такі секції: культура, неформальна освіта та екологія)
Після тривалого обговорення в групах було представлено результати, зокрема  напрацьовано перелік ідей спільних проектів для реалізації на обласному рівні, створено 3 ініціативні групи щодо опрацювання питання молодіжних центрів, розпочато старт формування обласної молодіжної ради.
Багато підсумків підведено, ще більше – нових планів та перспектив.  До зустрічі у 2019!