У Стовп’язькій школі Переяслав-Хмельницького району святкували День Захисника України

Cеред усіх релігійних свят Покрову в українців здавна вважали чи не найбільшим. Козаки вважали Матір Божу своєю заступницею і помічницею. Цариця Небесна завжди була покровителькою славетного лицарства. І настільки шанобливо відзначали «Третю Пречисту», що впродовж століть в Україні це свято набуло вже історичного змісту і отримало назву – Козацька Покрова. Але в новій незалежній Україні цей день донедавна не мав такого сакрального значення.

Згідно з Указом Президента України Петра Порошенка свято Покрови, 14 жовтня, відзначається як державне. Це – День Захисника України.

Стовп′язька ЗОШ І-ІІІ ступенів Переяслав-Хмельницького району Київської області не залишилася осторонь відзначення цієї дати. Напередодні тут було проведено ряд заходів з нагоди свята. Зокрема, конкурс стінних газет для учнів 1-5 класів на тему «Козацькому роду нема переводу». Переможцями конкурсу стали учасники гуртка «Джура» під керівництвом Алли Лазенко. У кожному класі проведено уроки мужності, під час яких учні написали листи воїнам, що захищають нашу землю на східних рубежах країни. Педагогом-організатором Ніною Мазур та вчителем фізкультури Світланою Ступаковою було організовано вже традиційні «Козацькі розваги» для учнів 6-8 класів. Перемогу у змаганнях здобула команда восьмикласників «Нащадки козацької слави». Всі команди були нагороджені дипломами та подарунками.

Надія Петрова, заступник директора
з виховної роботи Стовп′язькоЇ ЗОШ І – ІІІ ступенів