Підсумки проведення місячника благоустрою у загальноосвітніх навчальних закладах району

З метою забезпечення належних санітарно-гігієнічних і естетичних вимог до утримання територій навчальних закладів Переяслав-Хмельницького району, в період з 14 вересня по 14 жовтня, було проведено місячник благоустрою, до якого залучилась учнівська молодь Переяславщини, а також працівники закладів освіти та батьківська громадськість. В рамках місячника приведено в належний стан закріплені території навчальних закладів, дитячі та спортивні майданчики, сквери, парки, куточки відпочинку, квітники, очищено від сміття береги річок, озер, ставків.

Особливу увагу було приділено упорядкуванню братських могил, військових кладовищ, пам’ятників та меморіальних комплексів. Зокрема молодь та батьківська громадськість надали суттєву допомогу з упорядкування садиб ветеранам війни та праці, вдовам, інвалідам.

У рамках місячника було впорядковано та очищено від сміття прилеглі до навчальних закладів вулиці, відремонтовано 12 дитячих та 18 спортивних майданчиків, 13 майданів, 6 парків, 2 сквери, висаджено 180 дерев та 100 кущів. Біля кожного навчального закладу впорядковано і доглянуто квітники та газони. У ході осіннього місячника благоустрою в районі приведено у належний стан 18 братських могил, 15 пам’ятників та 5 меморіальних комплексів, а молодші школярі прикрасили освітні заклади яскравими малюнками та поробками на осінню тематику.

Керівниками навчальних закладів та волонтерами проведено інформаційно-просвітницькі заходи з метою підвищення екологічної свідомості населення, а саме: круглі столи та екологічні виставки. Під час проведення місячника благоустрою вжито всіх належних заходів щодо недопущення травмування учасників навчально-виховного процесу.

Осіння пора - час корисних заходів, які об’єднують громаду заради єдиної мети – створення краси, затишку, гармонії навколо нас. Адже потрібно серцем сприйняти всю красу природи і оберігати її, дбати, щоб ніколи не змовкав ранковий хор птахів, вічно шуміли над нами дуби, бо Природа – це казка, яку можна прочитати лише серцем!

Марія Черниш,

спеціаліст відділу освіти