Зустріч з воїнами АТО

Вже вкотре Пристромській ЗОШ I-III ступенів Переяслав-Хмельницького району відбулася зустріч з воїнами-патріотами, випускниками школи – Федоренком Анатолієм Володимировичем та Марчуком Сергієм Івановичем. Федоренко Анатолій розповів, що в серпні 2014 р. був мобілізований до Львова в 80-у аеромобільну бригаду, де до листопада проходив військову підготовку на Яворівському полігоні, потім їх направили до Донецької області м. Костянтинівки. Це був постійний пункт дислокації. Наступний маршрут був до Донецького аеропорту. До березня місяця солдати тримали оборону аеропорту, потім їх замінили інші бійці.

Також Федоренко Анатолій розповів, що через два тижні відпочинку вони заступили на оборону м. Авдіївки. Під час боїв загинули товариші, були поранені, чимало потрапило до полону. Але їх через деякий час звільнили. Велику допомогу їм надавали волонтери та односельці села Пристроми.

Марчук Сергій ознайомив учнів з бойовими діями під селом Мар’янкою, де він брав участь.

«Важко було в бою, бо щоб подати снаряд, треба добре їсти, а його вага понад 53 кг. Але з харчами справи не погані, своя польова кухня, свіжі продукти, непогані кухарі. Формою солдати забезпечені добре, яку змінюють два рази на м’ясець, зброєю теж забезпечені, є аптечка першої медичної допомоги. Солдати тримають оборону, а перемагають, бо сильні духом, люблять свою Україну!» -розповів Сергій.

На зустріч завітав учитель-пенсіонер, викладач початкової військової підготовки – Гордієнко Микола Петрович. Він розповів учням, що раніше в школах за програмою викладався цей предмет в 9-10 класах. Хлопці вивчали будову автомата, ознайомлювались з бойовою технікою сучасної армії, проводився огляд-конкурс пісні, ігри на військову тематику: «Зірниця», «Орлятко». Хлопці вже мали початкові ази і в армію йшли підготовлені.

В кінці зустрічі гостям подарували учнівські вироби та солодощі. Після урочистої частини учні переглянули фільм про Донецький аеропорт.

Бібліотекар Пристромської ЗОШ І-ІІІ ст.
Кисляк Н.О.
Заступник з виховної роботи
Пристромської ЗОШ І-ІІІ ст.
Широкова Т.Р.