Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Екскурсія у місто-музей

З метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності учні Гланишівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» 18 березня 2016 року відвідали виставку «Майдан.Україна понад усе!», присвячену другій річниці героїчно-трагічних подій на Майдані та перемоги Революції Гідності, що експонується в Музеї Кобзарства НІЕЗ «Переяслав».
 
Діти слухали розповідь екскурсовода про події осені 2013-весни 2014 років, що відбувалися в Україні та ознайомилися з унікальними експонатами, привезеними з Майдану. Переглянули світлини переяславців - безпосередніх учасників тих трагічних подій та героїв Небесної Сотні.

Експозиція містить артефакти, передані земляками із зони АТО. Документи, прапори, військова форма, спорядження, патрони і зброя - все побачили учні і навіть могли приміряти на себе шоломи. Екскурсовод у доступній формі розповіла дітям про переяславців, які перебувають на передовій в зоні АТО, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Своїм прикладом вони показують, що не тільки словами можна любити Батьківщину, але й вчинками доводити це. 

У приміщенні музею також експонуються портрети відомих кобзарів України, музичні інструменти (ХІ-ХVІІІ ст.), книги, речі побуту. Розділ «Пісня як зброя» не залишив байдужими учнів.

Працівники музею продовжують поповнювати виставку «Майдан. Україна понад усе!» новими матеріалами та запрошують усіх переяславців та гостей міста ознайомитися з цією експозицією, що триватиме до 15 квітня 2016 р.
Учні також відвідали музей-діораму «Битва за Дніпро», де доторкнулися серцем до подвигу воїнів, які загинули восени 1943 року, боронячи рідну землю від фашистської навали. Вони, як і сучасні воїни АТО на Сході нашої держави, не шкодували власного життя заради звільнення від ворога. 

Екскурсія у місто-музей завершилась у меморіальному музеї поета Г.С.Сковороди. Тут учні дізналися про сторінки життя видатного філософа-гуманіста, пов’язані з перебуванням у Переяславі.

Стомлені, але задоволені екскурсією, учні повернулись додому, ділячись враженнями від побаченого. Віримо, що наші учні не будуть байдужими, а на прикладі справжніх героїв України різних поколінь завжди відстоюватимуть своє право жити у вільній країні і щиро любитимуть її.

Валентина Савчук, 
заступник директора з навчально-виховної роботи