День соборності України в навчальних закладах району

22 січня 2019 року в навчальних закладах району відбулися урочистості, присвячені Дню соборності України.

Тож, у Лецьківському НВО була проведена святкова лінійка. Взяли участь всі учні школи. Флеш-моб у вигляді поєднання всіх областей України не залишив байдужим ні одного учня та вчителя.

У Світанківському НВО підтримали традицію живого ланцюга об'єднання, взялися за руки і усвідомили, що наша країна – Єдина Соборна.

Педагог-організатор провела гру «Як я знаю Україну?» Це інтелектуальне змагання для тих, хто відчуває себе українцем. Завдяки ньому учні поповнили свої знання про історію, географію, народні звичаї, традиції та літературу нашого народу. Переглянули відео прямої трансляції з м.Києва про відзначення цього знаменного Дня в історії України. Проведений виховний захід для учнів «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». У вихованців ДНЗ відбувся круглий стіл на тему: "Я – українець суверенної держави!"

А у Дем’янецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів організовано та проведено ряд заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру. З самого ранку всі учні, вчителі прийшли у вишиванках та взяли участь у загальношкільній лінійці «Україна – єдина соборна держава». На лінійці виступив учитель історії Мамітько С. О., який розповів про історичні події далекого 1922 року. Виступ учителя супроводжувався презентацією та документальними відеоматеріалами тих подій, а наприкінці урочистої лінійки всі присутні переглянули відеоролик «Ми, діти України, за руки візьмемось. З’єднавшись назавжди, один одному всміхнемось», який напередодні зняли учні, члени шкільного парламенту. Класні керівники та класоводи підготували та провели уроки пам’яті, години спілкування, тематичні виставки, конкурс малюнків, патріотичні ігри, круглі столи на теми: “Україна – єдина країна” , “22 січня - День Соборності України ”, “Єдність – це наша сила”, “Ми – нація єдина! Ми – діти твої, Україно!”, “ Україна завжди буде єдина”, “Україна: Схід і Захід разом”, “З Україною в серці”,  “І обнялися береги одного, вічного народу”, створення тематичного постеру, “Єднання заради Незалежності”, усний журнал “Моя єдина Україна”, “В єднанні сила й міць держави”.

Учні школи впевнені в бажанні будувати українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України у Виповзькому НВО було  організовано та проведено ряд заходів:

-виховні години: «Україна – єдина Соборна держава»;

-книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці “Соборна Україна: від ідеї до життя”;

- учні та вчителі об’єдналися в живий «Ланцюг єдності»;

-загальношкільний захід під гаслом .

Було проведено ряд заходів і в ЗДО «Сонечко» ,присвячених Дню Соборності. Спочатку вихователь,Охріменко І.В., пояснила дітям значення слова "соборність" та здійснила разом з ними невеличкий екскурс у минуле нашої України. Потім,для того,щоб діти краще зрозуміли,що "разом" краще, ніж "окремо" чи "самому" було проведено декілька конкурсів таких,як "перетягування канату", "перенеси сам і перенесемо гуртом", під час яких дошкільнята відчули перевагу більшості і згуртованості,а також отримали безліч задоволення,граючи і перемагаючи разом.

В Хоцьківській школі було проведено ряд заходів, метою яких було:

- виховання нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави;

-  поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення;

-   пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу;

-  виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

План заходів доДня Соборності України

1. Оформлення інформаційної стіни.
  2. Виставка у шкільній бібліотеці - тематична полиця: «Складний шлях Соборності»
  3. Історичні хвилинки «Долоньки єдності» (група ГПД)
  4. Історико-патріотична гра для учнів 5-8 класів «Великий День Злуки»
  5. Естафета єдності – виготовлення карти України.
  6. Патріотична година для учнів 9-11 класів «Україна є, Україна буде. Нам берегти тебе, соборну і єдину»
  7. Музичний флешмоб «Заспіваймо гімн України разом»
  8. Акція до Дня Соборності України «Живий ланцюг єдності»