У Циблівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся профілактичний виховний захід на тему «Булінг: причини наслідки, допомога»

21 січня у Циблівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся профілактичний виховний захід на тему «Булінг: причини наслідки, допомога» для учнів 9-11 класів, який провела психолог, громадська активістка Барабаш Марія Олександрівна.

Булінг (англ. bully — залякувати, цькувати, задирати) — це агресивна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини. Така поведінка дає можливість агресору самоствердитися за рахунок когось, заслужити загальний авторитет.

В системі  цькування (булінгу) вирізняють три сторони: жертви, агресори та свідки. Вплив цькування відбувається на всі три категорії.

Жертвою цькування може стати абсолютно будь-яка дитина, не дивлячись на те, якою б сильною або здібною вона не була б. Однак найчастіше жертвами стають ті, хто найбільше виділяються, не такий, як всі (дивно одягнений, дивно поводиться, неохайний і т.д.).

Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони здоров’я 2016 року, Україна посідає 9 місце серед 42 досліджуваних країн за відсотком жертв булінгу серед 15-річних.

За даними дослідження «UNICEF Україна» за 2017 рік, 67% дітей зіштовхувалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування - взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися по допомогу.

18 грудня 2018 року - Верховна Рада України підтримала запровадження штрафів за булінг (цькування) учнів. Відповідне рішення підтримали 228 нардепів.

Вся інформація супроводжувалася переглядом відеороликів, слайдів про моделі фізичного та психологічного булінгу. В кінці заходу учні висловили власну думку як уникнути булінгу та закликати всіх не бути байдужими щодо проявів насильства у школі  та за її межами.