Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!День безпечного Інтернету в освітніх закладах району

5 лютого 2019 року світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Відповідні заходи проходять у всьому Світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного інтернет простору для наймолодших користувачів.

В Україні щорічно зростає кількість дітей, які мають доступ до мережі Інтернет та зростає кількість підлітків, які наражаються на небезпеку бути ошуканими шахраями та злочинцями. Найбільшого занепокоєння викликають

злочини сексуального характеру щодо дітей в онлайн просторі, тому що вони є найбільш латентною категорією злочинів.

З метою захисту дітей від сексуального насильства та експлуатації через

мережу Інтернет Циблівська ЗОШ І-ІІІ ступенів долучилася до Дня безпечного інтернету та приєдналися до всеукраїнської акції #STOP_SEXтинг. Для учнів 7-11 класів були  проведені такі заходи: урок на тему «Інтимні селфі в Інтернеті - жарт чи небезпечний ризик?», перегляд відео «Online сексуальне насильства над дітьми». Учні 8-11 класів стали учасниками онлайн-уроку на YouTube з нагоди Дня безпечного Інтернету, який проводить Програма Мережних академій Cisco, Кіберполіція України та компанія ERС за підтримки ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Вчителі взяли участь у  вебінарах  з таких тем:

  • "#STOP_SEXтинг. Сексуальні ризики інтернету: як провести урок в 7-11 класах";
  • «Дитина онлайн: від загроз до можливостей»;
  • «Захист дітей в інтернеті від сексуальних ризиків»;
  • «Цифрові інструменти та можливості Google для інформаційної безпеки».

В Україні на сьогодні 3  058  630 дітей у віці від 11 до 18 років. Тобто близько 489  381 дитини надсилають свої оголені фото. З них кожна друга (55  %) дитина надсилає свої фото друзям, кожна третя (33  %) ділиться цими матеріалами з людьми, яких вона знає лише в Інтернеті. З січня 2017 по червень 2018 року на дитячу гарячу лінію в Україні звернулися 2  627 дітей щодо секстингу1, а проблема онлайн-грумінгу2 хвилювала 1 047 дітей.

1Секстинг — це обмін власними фото/ відео/текстовими матеріалами інтимного характеру, із застосуванням сучасних засобів зв’язку: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж. Секстинг стає все більш популярним серед підлітків.

2Онлайн-грумінг — це побудова в мережі Інтернет дорослим/групою дорослих осіб довірливих стосунків з дитиною (підлітком) з метою отримання її інтимних фото/відео та подальшим її шантажуванням про 6 розповсюдження цих фото. Це робиться з метою отримання грошей, більш інтимних зображень чи навіть примушування до особистих зустрічей.

Також цього дня й учні Виповзького НВО прийняли активну участь в проведені Дня Безпечного інтернету. Під час виховної години діти обговорювали ризики та небезпеки, які очікують на необачного інтернет-користувача. В ході дискусії школярі створили таблицю «Переваги та недоліки інтернету», «Павутину залежності сучасного підлітка» та зняли відео-ролик, присвячений Дню Безпечного інтернету.