Методична студія керівників закладів загальної середньої освіти «Інклюзивне навчання як один із пріоритетних напрямів забезпечення рівного доступу дітей до освіти»

06 березня 2019 року на базі Комунальногозакладу «Переяслав-Хмельницький районний інклюзивно-ресурсний центр» відбулося засідання методичної студії керівників закладів загальної середньої освіти на тему «Інклюзивне навчання як один із пріоритетних напрямів забезпечення рівного доступу дітей до освіти».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася начальник відділу освіти Таміла Дубина, яка й розкрила питання менеджменту інклюзивної освіти та наголосила на його актуальності.
Директор Комунальногозакладу «Переяслав-Хмельницький районний інклюзивно-ресурсний центр» Світлана Шульга презентувала роботу закладу та провела екскурсію-огляд центром.
Учасники отримали кваліфіковану та вичерпну інформацію щодо пріоритетного значення інклюзивного навчання для забезпечення якісної освіти усіх дітей, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами, а також для побудови інклюзивного суспільства. Організація інклюзивного навчання у  закладах освіти забезпечує   урахування індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами на основі застосування особистісно орієнтованих освітніх технологій,  використання сучасного обладнання, здійснення можливості повноправної участі у житті учнівської  громади.
Також учасники методичної студії отримали рекомендації щодо алгоритму розроблення індивідуальної програми розвитку, методів, прийомів командної взаємодії в процесі спільної діяльності.
Надано поради щодо особливостей розвитку, навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами та забезпечення їх освітніх потреб.