Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Професія вчителя – найблагородніша!

День працівників освіти відзначається щорічно у першу неділю жовтня тож з цієї нагоди, 2 жовтня, у районному будинку культури  відбулося свято   з нагоди Дня працівника освіти «Учитель – порадник та друг».

На святкування зібралась майже вся когорта освітян району.  

Із професійним святом педагогів привітали в.о. голови районної державної адміністрації Андрій Коркач  та голова районної ради Петро Качкалда.     

До слів привітання керівників району приєдналася  начальник відділу освіти районної державної адміністрації Таміла Дубина, яка зазначила,  що професія вчителя – найблагородніша серед інших, вона об’єднує людей щирих помислів, сердець, почуттів і навіть самопожертви, адже вони  прищеплюють  своїм вихованцям любов до знань, сіють в їх серцях зерно прекрасного, світлого, вічного, відкривають  складний духовний світ буття. Кожен, хто обирає педагогічний фах, бере на себе відповідальність за тих, кого вчить і виховує, разом з тим відповідає за самого себе, свою професійну підготовку, своє право носити таке високе й почесне звання.

Окрім того, за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток освіти, виховання учнівської   молоді та з нагоди Дня працівників освіти кращих працівників галузі  нагородили Грамотою Міністерства освіти і науки України, Подяками  департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Подяками Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації  та районної ради.

  Також із професійним святом освітян Переяславщини привітала голова профспілки працівників освіти району Надія Каменська та відзначила Подяками керівників закладів загальної середньої освіти.

Приємно, що на святі  чимало номерів художньої самодіяльності виконували  учні   закладів освіти, це свідчить про те, що вони вдячні своїм наставникам за їх відданість та любов.

Ольга Іщенко,
методист районного  методичного кабінету
 
   


  
  

   

   
   

На Переяславщині триває районний етап військово-патріотичної гри "Джура"

Виховання дітей та молоді, які сповідують принципи здорового способу життя, любові до держави, її символів та традицій, є важливою умовою для успішного розвитку країни. 

Цьогоріч І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура -2019:  Переяславщина звитяжна» приймає  село Пологи-Вергуни.

Відкриття змагань відбулося на території Полого-Вергунівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ».

Вітаючи учасників гри, головний суддя змагань Бугаєнко І.І. побажав їм успіхів, наснаги, нових вражень, перемоги та наголосив, що "Джура" є дуже популярною серед молодого покоління. От і у ці дні 120 юних захисників України змагатимуться за звання найкращої команди Переяславщини. Минуть роки і вони стануть  гідними синами України з високим рівнем самосвідомості та активною громадянською позицією.

Змагальна частина гри розпочалася з конкурсу строю та пісні «Впоряд» та  з силової підготовки. На спортивному майданчику  Полого-Вергунівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ»  рої демонстрували навички з стройового вишколу, вміння діяти злагоджено, виконувати команди як в поодиночному порядку, так і в складі підрозділів. Змагання з силової підготовки складалися з виконання двох вправ: підтягування на перекладині й згинання та розгинання рук в упорі на брусах.

Мистецький конкурс-ватра «Слава героям!» продемонстрував готовність у будь-яку мить стати на захист свободи та незалежності України, істинний патріотизм усіх учасників районного етапу гри.

Змагання триватимуть три дні. Джури змагатимуться  у стрільбі, долатимуть смугу перешкод, змагатимуться в перетягуванні линви, відповідатимуть  на тестові питання зі знання історії України, козацтва та Збройних Сил України, а також, звичайно,  дивуватимуть  своїми талантами. 

Бажаємо всім успіхів!

Тетяна Красюк, директор БДЮТ

            

Свято дитинства

Найкращий спосіб зробити дітей хорошими –
це зробити їх щасливими

У перший літній день в Україні, як і у цілому світі, відзначають чудове і радісне свято – Міжнародний день захисту дітей. Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

30 травня 2019 року на території Великокаратульської заагальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено традиційне свято дитинства для дошкільнят, присвячене Міжнародному дню захисту дітей.

На святі були присутні начальник відділу освіти Таміла Дубина та головний спеціаліст молоді та спорту Валентина Курило. Вони звернулися до дітей зі словами привітань з нагоди свята, побажали їм злагоди, миру, любові, добра, теплих і щирих посмішок, вірних друзів та якомога більше радісних та щасливих подій у їхньому житті.

Для малят була підготовлена розважальна програма «Подорож у казковий світ». У ході програми для діток була проведена ціла низка рухливих ігор, музичних вікторин, танцювальних конкурсів. Також працювали локації «Музична», «Спортивна», «Кільцекіт», «Мильні бульбашки». Малята розважалися на батутах та  розмальовувалися аквагримом, які надані приватним підприємцем Катериною Єдіною. Дошкільнята гралися в дидактичні ігри «Мишки» та «Дракон».  По завершенню програми всі учасники отримали подарунки, які надали районна організація профспілки працівників освіти і науки, сільський голова села Велика Каратуль Олександр Середній та директор ПОА «Україна» Григорій Порало.

Дитинство – це чудова пора надій і сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій. Діти – це майбутнє нашої держави, яке формується в сьогоденні.

Олена Петрик,
методист методичного кабінету відділу освіти
Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації

    

Районний фестиваль обдарованих дітей «Яскрава палітра Переяславщини – 2019»

Дружня шкільна спільнота.
Високий натхнений наш злет.
В науці, у спорті, в мистецтві
Ми разом крокуємо вперед.

29 травня 2019 року на території водно-спортивної бази Переяслав-Хмельницького клубу юних моряків відбувся традиційний фестиваль обдарованих дітей «Яскрава палітра Переяславщини – 2019», яким підведено підсумки роботи дитячих та педагогічних колективів Переяслав-Хмельницького району за навчальний рік. Під час фестивалю відбулася урочиста церемонія нагородження переможців – учнів, які показали високий рівень знань, захищали честь району та стали переможцями й призерами обласних та Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, інших інтелектуальних, творчих та спортивних конкурсів, змагань, турнірів обласного та Всеукраїнського рівнів.

Не варто доводити, що кожна нація сильна своїми талантами. А талант завжди родом з дитинства. Кажуть, що кожна людина народжується із зерном в руці, тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. У нашому краї виростає талановита молодь, яка вплете у національний вінок цвіт свого таланту.

Привітати і підтримати обдаровану, творчу молодь та їх наставників завітали голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Клименко, голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Качкалда, керівник апарату Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Валерій Перчук, заступник голови Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Анна Скляренко, начальник відділу освіти Таміла Дубина та голова профспілки працівників освіти і науки Переяслав-Хмельницького району Надія Каменська.

За результатами виступів учнів на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів 12 учнів вибороли перемоги в 10 олімпіадах і стали переможцями: І місце здобула 1 учениця Дем’янецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, ІІ місця здобули 4 учні, ІІІ місця – 7 учнів. Учні Дем’янецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шинкар Дмитро та Петренко Інна здобули перемоги (ІІ місце) і на ІV Всеукраїнській олімпіаді з графічної підготовки імені Віктора Сидоренка. Таким чином у цих талановитих дітей з Дем’янецької школи по 3 перемоги. 3 учні здобули перемоги на ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.

    Цьогоріч порадували своїми перемогами учні, які брали участь у Всеукраїнських та обласних етапах інтелектуальних і творчих конкурсів. Переможцями стали 37 вихованців та танцювальний колектив «Реверанс».

33 педагогічних працівники протягом навчального року плекали юні обдарування і були відзначені Подяками голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації та голови Переяслав-Хмельницької районної ради та грошовою винагородою.

Нагородження учнів-переможців обласних етапів олімпіад і конкурсів та педагогічних працівників було проведено за сприяння районної державної адміністрації та районної ради.

Окрасою свята стали яскраві танцювальні номери колективу «Денс Лайф», подаровані вихованцями Олександра Яночка та танцювального колективу «Реверанс» під керівництвом Влади Девко.

Сьогоднішні перемоги Переяславських школярів є стартовим майданчиком для творчого, інтелектуального та духовного зросту. Попереду нові відкриття і здійснення мрій. Обдаровані діти – це той ресурс, з якого створюється інтелектуальна еліта держави. Їм відкривати всесвітні таємниці, сягати нових вершин, розбудовувати рідну країну. Їм бути господарями на цій землі. Їм належить майбутнє. Хай же буде воно щасливим! 

Олена Петрик,
методист методичного кабінету відділу освіти
Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації

 


  

      


    


Розпочато роботу пришкільних та мовних таборів

З 27 травня 2019 року у районі розпочато оздоровчу літню кампанію 2019 року. Протягом 20-24 травня 2019 року фахівці Переяслав-Хмельницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області Олена Вовк та Олена Катаругіна обстежили заклади загальної середньої освіти з метою належної підготовки та додержання вимог законодавства у сфері оздоровлення та відпочинку дітей. При перевірці закладів взяли участь керівник апарату адміністрації Валерій Перчук, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Сергій Тищенко та начальник відділу освіти Таміла Дубина. Всі заклади освіти району отримали Довідки комісійного обстеження та розпочали роботу 15 пришкільних та 12 мовних таборів, у яких відпочивають 730 дітей.

Відділ освіти РДА

       

Нарада керівників закладів загальної середньої освіти

10 квітня 2019 року в залі засідань Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації відбулася нарада керівників закладів загальної середньої освіти.
У роботі наради взяли участь голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Юрій Клименко та начальник відділу освіти Таміла Дубина.
У ході заходу розглянуто такі  питання: про порядок завершення 2018/2019 навчального року та проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти; про хід проведення двомісячника благоустрою; про результати атестації педагогічних працівників у 2018/2019 навчальному році; про організацію національно-патріотичного виховання в районі; про проведення навчально-польових зборів та практичних стрільб з юнаками; про деякі питання організації у 2019 році підвищення кваліфікації педагогічних працівників у зв’язку  із запровадженням Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»; про методичні рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 навчальному році; щодо прийому дітей до перших класів у 2019 році; про формування закладами освіти району замовлення на курси підвищення кваліфікації на 2019/2020 навчальний рік; про захист неповнолітніх від негативних явищ в учнівському середовищі.
По завершенню наради прийнято відповідні рішення.
 
Інф. Переяслав-Хмельницького
районного методичного  кабінету


 

Відбулося засідання атестаційної комісії відділу освіти

02-04 квітня 2019 року відбулося засідання атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти. Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

Метою атестації є стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

У 2018/2019 навчальному році підлягли атестації 56 педагогічних працівників закладів загальної освіти та закладів дошкільної освіти району.

Рішенням  атестаційної комісії ІІ рівня 5 педагогам присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 3 педагогам присвоєно педагогічне звання «старший учитель», 35 педагогічних  працівників атестовано  на  відповідність  раніше  присвоєній  кваліфікаційній  категорії  «спеціаліст  вищої  категорії», 1  - на  відповідність раніше  присвоєного  педагогічного  звання  «учитель – методист», 18  -  на  відповідність  раніше  присвоєного  педагогічного  звання  «старший  учитель», 1 – на  відповідність  раніше  присвоєного  педагогічного  звання  «старший  вихователь».

4 керівників закладів загальної середньої освіти, 3 керівників закладів дошкільної освіти та 7 заступників директорів закладів загальної середньої освіти проатестовано на відповідність займаній посаді.

Відділ освіти райдержадміністрації


 

Відбулося заняття обласної школи передового педагогічного досвіду під керівництвом вчителя трудового навчання Полого-Вергунівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Ярослава Солодухи

27 березня 2019 року на базі КЗ КОР «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» відбулося друге заняття обласної школи передового педагогічного досвіду під керівництвом вчителя трудового навчання Полого-Вергунівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Ярослава Солодухи. Традиційно, слухачами стали вчителі трудового навчання Переяслав-Хмельницького району, міста Переяслав-Хмельницький та Київської області. 
У теоретичній частині заходу Ярослав Солодуха презентував послідовність процесу проектування виробу. Особлива увага відводилася саме організаційно-підготовчому та конструкторському етапах проектування. З невичерпним ентузіазмом керівник ділився своїми оригінальними ідеями щодо художнього конструювання виробів. Присутні були вражені від творчого потенціалу Ярослава Солодухи. Не менш вражаючою стала і практична частина заняття. Слухачі із задоволенням і зацікавленністю поринули у виготовлення виробів технікою газетоплетіння. Під керівництвом талановитого, досвідченого вчителя всі долучилися до виготовлення декоративної вази. Присутні отримали емоційне задоволення під час практичної роботи.
Керівник методичної комісії вчителів трудового навчання Переяслав-Хмельницького району Анатолій Науменко поділився з присутніми своїми творчими доробками. Учасники заходу долучилися до створення виробів технікою орігамі.
Друге заняття ОШППД пройшло в поєднанні плідної творчої праці, живого спілкування та дружньої атмосфери.