Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – тема сьогодення

У нинішніх умовах проблемою залишається легалізація зайнятості населення та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів по недопущенню виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб'єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати, повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Сьогодні існує багато випадків, коли працівники отримують офіційну зарплату на рівні або меншу за мінімальну, а решту зарплати – «у конверті». Це явна ознака прихованої зайнятості, коли людей оформлюють на роботу погодинно, проставляють їм у табелі робочого часу 2 або 4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день. Відповідно й показують зарплату за 2 або 4 години, а решту платять «у конвертах». У результаті людина втрачає велику частку майбутньої пенсії.

Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин.

Надходження в бюджет – це кошти для соціальної сфери, шкіл, дитячих садків, лікарні послугами якими користуються без виключення всі жителі району. Тому 15.07.2015 в приміщенні районної державної адміністрації відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На засідання були запрошені керівники підприємств, які за перший квартал 2015 року нарахували середньомісячну заробітну плату найманим працівникам у розмірі нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.  Завдання робочої групи детінізації трудових відносин, а також здійснення соціального захисту працюючого населення, розширення сфери застосування праці та зниження рівня безробіття, наповнення бюджету.

Проблема легалізації праці залишається наразі актуальною. Шановні працівники! Вам вирішувати, що є найголовнішим - жити сьогоденням або мати впевненість у завтрашньому дні, забезпечуючи своїм родинам добробут і спокій, отримувати певні соціальні гарантії.

Шановні роботодавці! Закликаємо Вас зробити крок назустріч суспільству - легалізувати зайнятість населення та відмовитись від зарплати “в конвертах”. Це дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу а, по-друге, дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.

Надія Ясинчук

начальник управління