Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!На Переяславщині вдруге відбувся спортивно-культурний просвітницький захід «Дніпро ревучий»

30 липня 2017 року, вдруге, на території Переяслав-Хмельницького району (Київщина) відбувся спортивно-культурний просвітницький захід під назвою «Дніпро ревучий». Це унікальна подія, яка об’єднує науковців, політиків, культурних діячів, громадські організації, а також жителів затоплених сіл України, які сьогодні знаходяться під водами штучних водосховищ найбільшої річки нашої держави. Метою такого об’єднання є збереження пам’яті про унікальні затоплені місця Переяславщини, збереження української історії та культури, розвиток туристичного потенціалу, популяризація активного та здорового способу життя.
Організаторами заходу стали:
-                     Переяслав-Хмельницька РДА
-                     Переяслав-Хмельницька міська рада,
-                     Циблівська сільська рада
-                     міський та районний відділи культури
-                     міський відділ з питань фізичної культури, молоді та спорту
-                     відділ з питань молоді та спорту Переяслав-Хмельницької РДА 
-                     громадська  ініціатива «Корінь нації»
-                     громадська організація «Старий Дніпро»
-                     громадська культурно-просвітницька організація «Переяславський Скарб»
Варто зазначити, що місце проведення такої події обрано не випадково. Сам захід проходить у радіусі затоплених унікальних сіл України, які мали велику культуру, традиції, чарівну природу та місця сили, завдяки чому були джерелом творчого натхнення генія української нації – Тараса Григоровича Шевченка.
Спілкування, вирішення актуальних культурних, екологічних та спортивних питань, заплив на дистанцію 1500 і 3000 м, змагання з гирьового спорту, тематичні фотовиставки, презентації та багато іншого було складовою програми  «Дніпро ревучий». Дуже важливою та цікавою стала участь жителів затоплених сіл, не менш цікавими були презентації проектів та майбутніх експонатів тематичного музею. Ну а головною кульмінацією заходу відбувся заплив по річці Дніпро, який став цікавою подією як для любителів, так і самих спортсменів.
Цього року, погодні умови бажали бути кращими. Спершу, оргкомітету довелося перенести заплив на добу пізніше, щоб не піддавати учасників ризику під час прогнозованої на ввесь день грози, а наступного дня, перешкодою були штормові хвилі, через які навіть не всі супроводжуючі плавзасоби могли дістатися місця проведення (відкриття) «Дніпро ревучий». Хоча це не стало великою проблемою, а навпаки – замість того, щоб перепливати Дніпро у небезпечних для життя умовах, було прийнято рішення пливти більш безпечним маршрутом, попід берегом, проти високих хвиль. Дистанція від цього не змінилася, а найголовніше те, що місцем старту була територія, де знаходилося до затоплення село В’юнищі. Саме в цьому селі Тарас Григорович Шевченко писав свої головні пророчі твори, саме в цьому селі пройшов найінтенсивніший період творчості видатного українського поета (6 відомих творів за 9 днів).
Цьогоріч, у запливі «Дніпро ревучий»  взяли участь 15 учасників,  які є жителями Переяслава, Переяславщини, Борисполя, Києва та Обухова. Серед учасників можна було побачити і голову Переяслав-Хмельницької РДА Андрія Пряхіна та голову міста Переяслава-Хмельницького Тараса Костіна, які гідно прийняли участь, не дивлячись на штормові хвилі при вітрі 8 м/с. Троє учасників, які представляли ГО «Старий Дніпро», одержали кубок за найчисельнішу команду
У змаганнях з гирьового спорту, на відміну від запливу вже здобувалися призові місця. Тож, переможцем став Костянтин Яковченко, а друге та третє місця розділили між собою Микола Богатир та Руслан Потупа.
Спілка майстрів Переяславщини «Мистецтво життя» презентували рушники із зображенням затоплених сіл Переяславщини, які доповнять колекцію експозиції майбутнього музею затоплених сіл, який планується звести найближчим часом у Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини 17-19 століття, за ініціативи та сприяння ГО «Старий Дніпро». А громадська ініціатива «Корінь нації» започаткувала книгу пропозицій та цікавих фактів при спільному проекті «Дніпро ревучий». Буде дуже добре, якщо ця книга наповниться інформацією за участі жителів сіл переселенців і теж доповнить колекцію майбутнього музею.
Особливо зворушливими були виступи жителів затоплених сіл.
Фахівцями ГІС асоціації України для ГО «Старий Дніпр»" було створено набори геопросторових данних на основі карт різних років. Набори геопросторових даних дозволяють використання у різних ГІС платформах, та відкритих системах. Засобами Гугл карти можна спільно вносити інформацію про мешканців садиб різних років. На територію Київського водосховища зроблено представлення русла Дніпра до затоплення засобами компанії ESRI.
Під час запливу «Дніпро ревучий» було представлено карту русла Дніпра 1885 року та інші карти різних часів.
Актуальні та необхідні питання були підняті під час обговорення та написання резолюції. Одна з головних тем резолюції – закладання пам’ятного об’єкту пам’яті Тарасові Григоровичу Шевченку.
Також, не можна минути увагою і партнерів заходу:
-                     «ГІС-Асоціація України»
-                     «Фокус медіа» - рекламна компанія
-                     «Новий Погляд» - інтернет телеканал
-                      «Вісник Переяславщини»- міськрайонна газета
-                     ФГ «Геркулес». Керівник Віктор Шеремета.
-                     «Підсінний»- торговий центр
-                     ВКФ «Укрпромпостач-95» ЛТД. Керівник Доброскок Сергій Григорович.
-                     ТОВ «МИЗА». Керівник Пироговський Андрій Олександрович
-                     «Тріатман»- спортивний клуб (м. Київ)
-                     «Джерело Надії» - дитячий табір
-                     «Переяслав» - яхта. Капітан - Горбаченко Григорій Володимирович
-                     Переяслав-Хмельницький РС ГУ ДСНС України.
Також, у Великій команді «Дніпро ревучий» задіяні волонтери, які допомагають як з води так і з суші. Всім, хто долучався до організації проведення заходу, оргкомітет висловлює щиру подяку.
Разом, ми можемо робити великі справи!