Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Відбулася апаратна нарада у голови адміністрації

23 червня 2020 року голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Сергій Дяченко спільно із головою Переяслав-Хмельницької районної ради Петром Качкалдою провели апаратну нараду. Участь в нараді взяли також перший заступник голови адміністрації Андрій Коркач,  керівник апарату адміністрації Валерій Перчук, керівники установ, організацій та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Директор КНП «Переяслав-Хмельницька центральна районна лікарня» Лариса Кузьменчук поінформувала присутніх про поточну епідеміологічну ситуацію в районі.

Директор КНП «Переяслав-Хмельницький центр первинної медико-санітарної допомоги» Наталія Царенок повідомила, що центром постійно проводяться обстеження пацієнтів.

Начальник Переяслав-Хмельницького сектору головного управління надзвичайних ситуацій України в Київській області Сергій Лисенко поінформував про випадки  пожеж на території району, та вкотре наголосив на дотриманні правил пожежної безпеки.

Директор Переяслав-Хмельницької міськрайонної філії КОЦЗ Любов Красова повідомила, що на даний час на обліку перебуває 300 жителів району.

Директор Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Елла Смаль поінформувала про здійснені на минулому тижні виїзди у підконтрольні сім’ї. З даними сім’ями проведено профілактичні бесіди та надано відповідні рекомендації.

По завершенню апаратної наради, голова Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Сергій Дяченко та голова Переяслав-Хмельницької районної ради Петро Качкалда привітали колектив райдержадміністрації та працівників державних установ району із професійним святом – Днем державної служби. Щиро побажали міцного здоров’я, безмежного щастя, родинного тепла, затишку та миру. Також до привітань доєдналися голова Студениківської ОТГ  Марія Лях та голова Ташанської ОТГ Василь Вовчанівський.

За високий професіоналізм, вагомі досягнення в професійній діяльності, сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди професійного свята – Дня державної служби, державні службовці отримали подяки від райдержадміністрації та районної ради, а найкращих представників держслужби району відзначено Почесною грамотою Київської обласної державної адміністрації та Подяками Київської обласної ради.

 


22 ЧЕРВНЯ 2020 РОКУ НА ПЕРЕЯСЛАВЩИНІ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЖЕРТВ ВІЙНИ В УКРАЇНІ

В Україні 22 червня День скорботи і вшануванням пам'яті жертв війни. В цей день ми вшановуємо  пам'ять синів та дочок українського народу, їх подвиг та жертовність, згадуємо усіх, хто поліг у боях  за незалежність нашої рідної України.

Тож сьогодні, 22 червня 2020 року, за участю голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Сергія Дяченка, голови Переяслав-Хмельницької районної ради Петра Качкалди, Переяславського міського голови Тараса Костіна, учасників АТО, членів клубу «Пам’ять серця» відбувся захід, приурочений пам’яті загиблих захисників Вітчизни. Очільники району та міста у своїх виступах згадали про бої, які проходили на території Переяславщини, про увічнення пам’яті полеглих героїв та вшанування ветеранів.  Власну тематичну поезію присутнім зачитав житель міста Василь Потупа.

По завершенню заходу усі присутні поклали квіти до Братської могили воїнів часів Другої світової війни, до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам, до пам’ятника загиблим воїнам АТО/ООС, до Меморіального кургану слави та до пам’ятного знаку героям Букринського плацдарму, що встановлений на березі Дніпра під Переяславом. 
22 червня 2020 року – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Шановні жителі Переяславщини!

22 червня ми схиляємо голови перед загиблими у найбільшій в історії людства війні, згадуємо мільйони полеглих українців.

Гіркі спогади про те лихоліття не полишають нас, вони передаються від батьків до дітей, з покоління у покоління. Ні ми, ні наші нащадки ніколи не забудемо про велич подвигу і жертовність Українського народу, що зробив неоціненний внесок у розгром нацистської імперії.

Щиро дякуємо мужнім оборонцям рідної землі різних часів за самовіддане служіння Україні.

Миру, єдності, сили та стійкості всім нам, дорогі співвітчизники.

Світла пам'ять полеглим. Честь і слава живим героям!

Слава Україні!

 Голова райдержадміністрації Сергій ДЯЧЕНКО

Голова районної ради Петро КАЧКАЛДА


ПРОВЕДЕНО РЕЙД НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ ПЕРЕЯСЛАВЩИНИ

19 червня 2020 року працівниками Переяславського РС ГУ ДСНС України у Київській області спільно із засобами масової інформації проведено рейд на водних об’єктах. Рятувальники вручили відпочивальникам відповідні листівки із правилами безпечного перебування на воді, наголосили на дотриманні рекомендацій. Громадяни добре сприйняли інформацію та пообіцяли безпечно поводитися на водоймах.

Надання щорічної разової адресної грошової допомоги сім’ям, які складаються з двох та більше осіб з інвалідністю, в тому числі дітей з інвалідністю, особам з інвалідністю, які опинилися у складних життєвих обставинах, одиноким особам з інвалідністю, особа

          На виконання Київської обласної цільової програми соціальної підтримки в Київській області людей з інвалідністю на 2017-2020 роки,затвердженої рішенням Київської обласної ради від 22.06.2017 № 346-15-VІІ, зі змінами внесеними рішенням Київської обласної ради від 10.10.2018 № 499-23VІІ.

        Управління соціального захисту населення Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації  повідомляє, що у 2020 році надання допомоги продовжується.

        Для отримання допомоги необхідно сім’ям, які складаються з двох та більше осіб з інвалідністю, в тому числі дітей з інвалідністю, особам з інвалідністю, які опинилися у складних життєвих обставинах, одиноким особам з інвалідністю, особам з інвалідністю по зору та слуху І та ІІ груп, в тому числі дітям з вадами зору та слуху, подати заяву та пакет документів згідно затвердженого Порядку до управління соціального захисту населення за адресою: вул. Б. Хмельницького, 95, каб. 3.2. За детальною інформацією звертатися тел. 5-28-34

ТРИВАЄ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБІТТЮ

До Переяслав-Хмельницької міськрайонної філії КОЦЗ подали 51 пакет документів щодо отримання допомоги по частковому безробіттю.

Переяслав-Хмельницька міськрайонна філія КОЦЗ продовжує проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців та фізичних осіб-підприємців щодо отримання допомоги по частковому безробіттю.

У травні 2020 року було прийнято позитивне рішення щодо виплати допомоги по частковому безробіттю працівникам ТОВ «Костал Україна», на даний час здійснюється виплата допомоги по частковому безробіттю 581 працівнику підприємства. Також було прийнято позитивне рішення по ТОВ «Завод металовиробів «Вертикаль», ТОВ «Три Кита Сервіс», ПП «СКД», ПП «Авто Пас Лайн» щодо виплат допомоги по частковому безробіттю 145 працівникам підприємств.

До Переяслав-Хмельницької міськрайонної філії КОЦЗ звернулися 46 фізичних осіб-підприємців з пакетами документів на отримання допомоги по частковому безробіттю, на даний час прийнято 20 позитивних рішень.

 

Шановні роботодавці та фізичні особи - підприємці, скористайтеся можливістю державної підтримки в період карантинних заходів!

 

Для отримання більш детальної інформації  чекаємо на Вас за адресою: вул. Шевченка, 23, м. Переяслав,

Переяслав-Хмельницька міськрайонна філія Київського обласного центру зайнятості,

телефони для довідок (04567) 51754, 51682, 55395.

 Картопляна міль (Phthorimaea operculella Zell)

  Батьківщина картопляної молі - Південна Америка, звідки вона широко розповсюдилась на всі континенти. Зараз  є повідомлення  про шкідника в більш ніж 90 країнах Європи, Азії, Африки, Північної, Центральної, Південної Америки, Океанії. В Україні картопляну міль вперше виявили в 1980 році в Криму. Пізніше вогнища картопляної молі з'явилися в інших областях України. На сьогодні картопляна міль поширена Донецькій, Запорізькій, Одеській, Харківській та Херсонській областях та входить до списку найнебезпечніших шкідників, які пошкоджують рослини родини Пасльонових (Solanaceae).

Зовнішній вигляд: Розмах крил метеликів  10-15 мм. Передні крила широколанцетні, коричнево-сірі, з темнішим внутрішнім краєм, жовтими лусочками й темно-коричневими штрихами; задні крила по ширині майже рівні переднім, з виїмкою по зовнішньому краю, мають бахрому. У самців на задніх крилах розташована кисть з довгих волосків, що досягають майже середини крила. Яйце розміром 0,8 мм, овальне, перламутрово-біле. Гусениці голі, молоді довжиною 1,2 мм, дорослі - 8-10 мм, від жовто-рожевого до сіро-зеленого кольору з поздовжньою смугою посередині й дрібними темними щитками по тілу; грудний щиток чорний, анальний – жовтий. Лялечка коричнева, з невеликим кремастером і щетинками на кінці черевця, довжиною 5,5 - 6,5 мм, знаходиться в шовковистому сріблясто-сірому коконі.

Життєвий цикл та морфологічні ознаки: В умовах України масовий літ метеликів відбувається в травні (вночі). Парування починається через 24 години після початку льоту і через добу після спарювання, самки відкладають яйця з нижньої сторони листків, на стебла, ґрунт, в вічках оголених бульб. Доросла самка може відкласти від 60 до 200 яєць. Термін відродження гусені з яйця залежить від температури, та в середньому складає приблизно 5 діб. Живлення та розвиток гусениці в полі триває до двох тижнів, після чого відбувається заляльковування. В сховищах тривалість життя гусениці становить до 10 тижнів. Потім гусениці залишають місця живлення, переповзають в верхній шар ґрунту або в інші затишні місця (посохле листя, рослинні рештки, між бульбами у сховищах, тріщини в підлозі) та сплітають шовкові кокони, в яких заляльковуються. Через 7-12 діб з лялечок вилітають метелики, і після парування та відкладання яєць починається розвиток нового покоління.

Ознаки пошкодження: Картоплю міль ушкоджує найбільше, крім того, може оселятись на томатах, перці, баклажанах, тютюні та дикоростучих пасльонових. На листі гусениці вгризаються під епідерміс, створюють міни. Харчуючись тканиною листя, залишають верхній і нижній епідерміс недоторканим. Після проникнення  в бульби утворюють галереї (тунелі) заповнені шовковими нитками та екскрементами. Всередині тунелів, зроблених личинками, можуть розвиватись патогенні гриби, бактерії та кліщі, що призводить до гниття та виділення неприємного запаху. Шкідник  продовжує свій розвиток в сховищах і погребах, де пошкоджує картоплю на зберіганні. В результаті, продукція стає непридатною до вживання, насіннєва - втрачає свої посівні властивості. Здорові бульби заражаються від хворих, таким чином при зберіганні може бути знищений весь врожай.  

Перший тип пошкодження бульб - це так зване поверхневе пошкодження, коли гусениця проникає під шкірку бульби, а потім робить ходи майже під самою шкіркою. Шкірка поступово висихає, осідає і утворює при цьому помітний рубець.

Другий тип ушкодження - утворення більш глибоких ходів в бульбах. Такі ходи майже не помітні зовні, їх можна виявити при детальному огляді, після розрізання бульб.

Плоди томатів зазвичай піддаються незначному пошкодженню, але при відсутності звичайних для гусениць кормових рослини, як правило, при перших заморозках, такі ушкодження можуть бути значними. На листі картоплі і томатів утворюються міни, стінки яких непрозорі. Іноді гусениця живиться в складках молодого листя. Сплетіння листя павутиною, пошкодження стебел і пагонів найчастіше спостерігається на верхівках рослин. В плоди (томати, перець) гусениця проникає знизу, через плодоніжки, з верхівки - з місця залишку квітки. Крізь тонку шкірку плодів гусениці можуть потрапляти в місця, де плоди стикаються між собою або торкаються поверхні ґрунту або тари. Самостійно шкідник може переміщуватись на відстань до 1 км між культурами та заражати рослини або бульби, а на великі відстані із зараженими бульбами. Картопляна міль може розповсюджуватись в усіх стадіях розвитку (яйце, гусениця, лялечка, метелик). 

  Агротехнічні заходи боротьби з картопляною міллю передбачають дотримання сівозмін, недопущення повторних посадок картоплі (а також інших пасльонових) на попередньому місці протягом 3 років. Фумігація бульб картоплі перед посадкою, а також висадка тільки здорових бульб, глибина їх загортання повинна становити не менше 15 см. Впродовж вегетації, необхідно систематично знищувати пасльонові бур'яни, які є резерватами шкідника. Необхідно регулярно проводити підгортання кущів, щоб бульби нового врожаю перебували під шаром ґрунту не менше 5 см. Збирати врожай потрібно в стислі терміни на початку пожовтіння бадилля, не допускаючи її висихання. Викопані бульби необхідно відразу вивезти з поля, не залишаючи на ньому некондиційні і дрібні. Також не можна викидати бульби, плоди, уражені картопляної міллю на звалища, в лісосмуги та інші місця, тому що шкідник може перезимувати і в наступному році знову оселитися на полях і розширити межі вогнища. Зберігати бульби рекомендується при найбільш сприятливому температурному режимі + 3-5 ° С. При таких температурах, в промислових холодильниках, протягом 4-5 місяців зберігання гинуть всі стадії розвитку шкідника. Для хімічної боротьби з шкідником потрібно використовувати препарати, які дозволені для використання в боротьбі з картопляною міллю, відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. На томатах, баклажанах, перці, тютюні більшу частину періоду вегетації використання інсектицидів обмежена, тому боротьбу з картопляної міллю необхідно проводити, в основному, з використанням біологічних препаратів.

  Фітосанітарні заходи для локалізації та запобігання розповсюдженню: Забороняється вивезення картоплі та пасльонових культур з районів або господарств заражених картопляною міллю. Фітосанітарний контроль при переміщенні пасльонових культур, ґрунту, інших вантажів при переміщенні з карантинних зон всередині країни та при імпорті, а також систематичне обстеження посівів картоплі та пасльонових культур у період вегетації та готової продукції у сховищах.

  При виявленні картопляної молі, згідно з чинним законодавством України (Закон України «Про карантин рослин») на території де вона була виявлена запроваджується карантинний режим.

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області

провідний спеціаліст відділу карантину                                        

Олег Кутовець


Перевірка умов проживання та розвитку дітей в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах

18 червня 2020 року фахівцями Переяслав-Хмельницького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Мариною Пурденко та Ларисою Бобровник здійснено виїзд у сім'ї району, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Проінспектовано 10 сімей, що проживають в селах: Мала Каратуль, Велика Каратуль, Помоклі, Віненці, Лецьки, Пологи-Чобітьки, Циблі.

Поінформовано про порядок призначення і виплати соціальних допомог. Надано консультації щодо підвищення батьківського потенціалу, відповідального ставлення до розвитку та виховання дітей, формування сімейного мікроклімату в багатодітних родинах, набуття та розвиток навичок догляду за новонародженою дитиною, рекомендації щодо розвитку творчих здібностей дитини з обмеженими функціональними можливостями.

Під час візитів дотримувались всі санітарні норми в умовах карантину.