Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!На Київшині на 16% зменшився рівень безробіття серед молоді

Про це наголосив директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук. Зокрема, він зазначив, що станом на 1 травня 2019 року кількість безробітних з числа молоді скоротилася  на 0,8 тисяч осіб, порівняно з минулим роком. Крім того, допомогу по безробіттю за січень-квітень 2019 року отримували 3,2 тис. молодих осіб.

“Протягом навчального року наші фахівці регулярно проводять для старшокласників  та студентів уроки на теми “Хочу. Можу. Треба.”, “Гендер і професія”, “Професії майбутнього”. А під час професіографічних екскурсій на підприємствах молодь дізнається більше про робітничі професії”, - зазначив Денис Дармостук.

Так, профорієнтаційними послугами у січні-квітні 2019 року скористалися 5,8 тисях безробітної молоді. Крім того, 92% зареєстрованої у службі зайнятості молоді мали професійний досвід, найбільше (21%) - раніше працювали в оптовій та роздрібній торгівлі, а найменше (5%) - у фінансовій та страховій діяльності.

Якщо є бажання перенавчитися чи підвищити кваліфікацію, пропонуємо завітати до служби зайнятості. З початку року майже 650 молодих людей у Київській області скористалися такою можливістю.

Також, за цей період до громадських та інших робіт тимчасового характеру долучилися 774  особи з числа молоді. Це 24% від загальної кількості залучених безробітних.

 

У Переяслав-Хмельницькому районі відкрито туристичний сезон 2019

Прес-конференції, презентації, екскурсії, експедиції, масові заходи на воді – все це було частиною відкриття туристичного сезону на Переяславщині, але далі буде ще цікавіше... 

    В травні та червні місяці цього року, відділ культури Переяслав-Хмельницької РДА  забезпечує учнів шкіл району безкоштовними екскурсіями, а вірніше екскурсійним супроводом по туристичних місцях Переяславщини. Така домовленість відбулась між відділом культури та відділом освіти району, з метою поглиблення учнями знань, що знадобляться їм на уроках краєзнавства, історії, літератури, біології, а також формування екологічної та патріотичної свідомості, розвитку туризму. Кожна школа та кожен клас району має право скористатися такою можливістю - все залежить тільки від бажання керівництва освітніх закладів, вчителів, учнів та їх батьків. Така співпраця здійснюється в рамках відкриття туристичного сезону у Переяслав-Хмельницькому районі.

    Окрім цього, відкриттю туристичного сезону передувала  прес-конференція  «Нові туристичні можливості Переяславщини, як елемент формування національно-патріотичної та екологічної свідомості», що відбулась 17 травня в залі засідань Переяслав-Хмельницької РДА.  Даний захід організували відділ культури Переяслав-Хмельницької РДА та ГІ «Корінь нації». В рамках заходу, після вітального слова першого заступника голови РДА Андрія Коркача та заступника голови РДА Анни Скляренко, відбулось відразу декілька туристичних презентацій, а саме:

-         Історична подія. Презентація нового унікального річкового маршруту «Крути-Коржі-Переяслав-Циблі-Канів»  та результатів 1-го етапу тижневої експедиції.  На лінії річкового шляху зосереджена велика кількість історичних та патріотичних місць, які передбачено пов’язати у один єдиний просвітницький механізм, з попереднім вирішенням екологічних і технічних питань. Але для початку буде виготовлене спеціальне відео, де в рамках експедицій розкривається туристичний потенціал маршруту трьох областей(Чернігівської, Київської, Черкаської), а також  проблемні питання, які потрібно вирішувати на різних рівнях. Про це все розповіли організатори проекту та його партнери, а саме: організатор, засновник ідеї та  ГІ «Корінь нації» Микола Богатир; співорганізатор  експедиції, голова ГО «Старий Дніпро» Віталій Іващенко; керівник туристичного клубу «Річкові Мандри» Анатолій Демиденко. 

-         Учасники заходу дізналися про нові досягнення обласного патріотично-просвітницького проекту «Корінь нації-мандрівка Україною крізь віки» і варто зазначити, що вищезгаданий маршрут є складовою даного проекту…  (доповідає ГІ «Корінь нації»).

-         Коротко був презентований Всеукраїнський проект «Паспорт мандрівника» https://travel-passport.com.ua , який розробили представники ТМ «Тур-Колекшн» (автори з Рівненщини), аби популяризувати найцікавіші місця України. У спеціальний туристичний паспорт потрібно зібрати та вклеїти спеціальні марки з топовими, цікавими та унікальними місцями, які туристи відвідують. Завдяки успішній співпраці, Переяславщина була включена до проекту та презентована найцікавішими 4-ма об’єктами, що входять до складу Переяслав-Хмельницького району, міста Переяслава-Хмельницького,  Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», а також маршруту «Корінь нації-мандрівка Україною крізь віки».  Такий проект об’єднує  місто, район та заповідник і сприяє тому, аби турист як можна довше затримувався на цій історичній та цікавій землі. Варто зазначити, що за декілька днів після презентації, Переяслав-Хмельницький  відвідали автори проекту «Паспорт мандрівника» Юлія та Василь Радченки.  Багато перспективних питань було обговорено, але сам паспорт сьогодні вже може придбати кожен бажаючий – він продається у Туристично-інформаційному центрі «Переяслав», який знаходиться на центральній площі міста.  На сьогоднішній день, «Паспорт мандрівника» - це найкреативніший та найцікавіший  туристичний сувенір і подарунок.

-         Також, в цей день відбулась презентація об’єкту «Давньоруське городище «Циблі-Узвіз». За допомогою матеріалів аерозйомки Туристично-інформаційного центру «Переяслав», учасники прес-конференції сповна оцінили його масштаби. Варто нагадати, що даний об’єкт знаходиться біля оглядового майданчику на затоплені села в селі Циблі і  цьогорічної зими там проводились міськрайонні патріотичні змагання з лижного спорту – «Під фортецею», присвячені борцям за волю України періоду 100-літньої давнини.

-         Від початку і до кінця заходу діяла фото та книжкова виставка по краєзнавству Переяславщини, у тому числі й затоплених сіл Канівського водосховища, яку забезпечили ГО «Старий Дніпро», районна центральна бібліотека та ГІ «Корінь нації».

-         Після завершення  прес-конференції та ряду презентацій, її учасники мали змогу відвідати оглядову екскурсію Переяславом, пройшовшись маршрутом «Україна-1187». А після 14:30, кожен бажаючий мав можливість безкоштовно сплавитися на 10-ти двомісних туристичних байдарках по історичній річці Трубіж, минаючи на маршруті цікаві місця і такі річки як Броварка, Альта, Попівка, Карань та фінішуючи біля самого Дніпра. Байдарки, як вже згадано що безкоштовно, були надані тур-клубом «Річкові мандри»,  з метою популяризації річкових маршрутів з патріотичним змістом.   

Кульмінацією відкриття туристичного сезону в Переяслав-Хмельницькому районі однозначно стала подія 18 травня. Це  масовий сплав на байдарках по маршруту «Затоплені села Переяславщини», які мали багату історію та велике відношення до творчості Тараса Шевченка.  Близько 20-ти людей відправились за цим маршрутом над затопленими селами Андруші, Козинці, В’юнищі та Циблі. Саме в цих місцях Шевченко набирався поетичної сили і саме тут найбільш інтенсивно писав свої головні шедеври, змальовував також чудові краєвиди, ловив рибу і на дубові сплавлявся теж у цих місцях. Саме звідси видно святії гори - Трахтемирівські гори. Для учасників відкриття туристичного сезону побувати тут, та ще і в таку чудову погоду, то є незабутнє враження і безліч позитивних емоцій.  На березі пляжу села Циблі учасників чекали глядачі (охочі теж поплавати), а також співорганізатори та партнери.  Не дивлячись на те, що вітер був трішки в лице і  на половині дистанції хвилі рухались у зворотному напрямку – всі учасники без травм і своїми силами дісталися місця фінішу та були запрошені на брейк-каву, яку забезпечила сільська рада на чолі з Сергієм Дяченком.  Опісля цього, організатори виступили перед присутніми, а Микола Богатир – методист з розвитку туризму районного будинку культури, ще й подарував селу від громадської ініціативи «Корінь нації» та Управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання КОДА спеціальний туристично-просвітницький QR-код, на якому у відео розповідається про творчість Шевченка в затопленому селі В’юнищі. Одним із тих, хто розповідає у відео про Кобзаря, є український майстер художнього слова, герой України Анатолій Паламаренко. Дана табличка має бути встановлена на оглядовому майданчику і дозволить безкоштовно туристам дізнатися частину історії цих унікальних, але затоплених нині сіл. Далі, дещо перепочивши, всі хто мав бажання відвідали руїни Іллінської церкви старого затопленого села Циблі за допомогою байдарок. Всього, на плавзасобах побувало близько 50 осіб і цього дня, всі без винятку теж безкоштовно. Безкоштовним був також і доїзд до Цибель від Переяслава.  

    Варто зазначити, що вищезгаданий  сплав відбувся в рамках експедиції «Крути-Переяслав-Циблі-Канів». Це був другий етап (Переяслав-Циблі). Третій етап (Циблі-Канів), очевидно що відбудеться в рамках спортивно-культурологічної акції «Дніпро Ревучий», наприкінці червня місяця, але до участі допускатимуться тільки фізично підготовлені учасники, адже при вітрі,  все може бути не легше, ніж на складному першому етапі.

    Коли ж учасники пройдуть всю дистанцію і виготовивши спеціальний ролик поєднають в один маршрут місце бою Героїв Крут, місце бою Героїв Трубежа,  майже десяток тисячолітніх фортифікаційних споруд, затоплені козацькі села, території, що пов’язані з першою літописною згадкою слова «Україна», місце де написаний безсмертний «Заповіт», найкращі пророчі твори Тараса Шевченка, а потім і могилу Кобзаря – батька української нації, от тоді ми побачимо яка є Україна і що річкові маршрути теж потрібно популяризувати та створювати на них умови для цього. Той, хто повторить маршрут особисто, крізь усі перешкоди, напевно переусвідомить своє відношення до багатостраждальної нашої держави, адже байдужим після цього до України може бути тільки не свідомий.

Організаторами та партнерами двох етапів річкової експедиції  стали: громадська ініціатива «Корінь нації»,  ГО «Старий Дніпро»,  туристичний клуб «Річкові мандри», відділ культури Переяслав-Хмельницької РДА, Туристично-інформаційний центр «Переяслав», «Укрпромпостач-95», СГ «Альта», відділ з питань фізичної культури, молоді та спорту виконавчого комітету Переяслав-Хмельницької  міської ради; Микола Іщенко, Гіс-Асоціація України, Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав», сільська рада села Циблі, сім’я Богатирів, комунальний заклад «Спортивний комплекс «Стадіон ім. В. Лобановського».

Інформаційні партнери: ТРК «Альта», «Вісник Переяславщини», "Діловий Переяслав" Group, Управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання КОДА,  Київський обласний молодіжний центр, Анатолій Брик.   

Відділ культури Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації

  
Заміна посвідчень постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕСЗгідно постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року №551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» в Переяслав-Хмельницькому районі, відділом з питань надзвичайних ситуацій продовжується прийом документів на заміну посвідчень старого зразка категорії 1.

Відповідно до даної постанови, передбачено до 1 січня 2020 року заміну посвідчень осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1) у зв’язку із затвердженням нових зразків посвідчень, а саме:

    -  «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» (категорія 1 серія А);

    -  «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи» (категорія 1 серія Б).

Станом на 23.05.2019 року на розгляді Регіональної комісії знаходяться 58 справ постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Переяслав-Хмельницького району.

 

 

 

Відбулася 30 чергова сесія Переяслав-Хмельницької районної ради

23 травня  2019 року під головуванням голови Переяслав-Хмельницької районної ради Петра Качкалди відбулося засідання 30 чергової сесії Переяслав-Хмельницької районної ради. Участь у роботі сесії взяли депутати, голова районної державної адміністрації Юрій Клименко, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, працівники виконавчого апарату районної ради та інші.

У ході пленарного засідання були розглянуті питання порядку денного, які були детально опрацьовані попередньо на засіданнях постійних комісій районної ради.

Зокрема, під час роботи сесії, депутати затвердили звіт про виконання фінансового плану та діяльності комунального некомерційного підприємства Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницька центральна районна лікарня» за І квартал 2019 року, перелік платних медичних послуг, які надаються комунальним некомерційним підприємством Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницька центральна районна лікарня», звіт про виконання фінансового плану та діяльності комунального некомерційного підприємства Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницький центр первинної медико-санітарної допомоги» за І квартал 2019 року та фінансовий план комунального некомерційного підприємства Переяслав-Хмельницької районної ради «Переяслав-Хмельницький центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2019 рік.

Також депутатами прийнято рішення «Про реорганізацію Дем’янецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в Дем’янецьке навчально-виховне об’єднання «заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів - заклад дошкільної освіти», а також затверджено районні Програми на 2019 рік та звіт про виконання районного бюджету Переяслав-Хмельницького району за I квартал 2019 року.

Відділ організаційної роботи та
внутрішньої політики апарату адміністрації

  

 

 

Рятувальники провели громадську акцію «Запобігти!Врятувати!Допомогти!» в дошкільному навчальному закладі «Малятко» с. Пристроми

             23 травня рятувальники Переяслав-Хмельницького районного сектору ДСНС розповіли дітям правила безпечної поведінки , дотримання правил пожежної безпеки в побуті, цікаві історії з власного досвіду, про пожежі та надзвичайні ситуації. Адміністрація садочку та рятувальники задоволені результатами проведення таких заходів, вони стали повчальними для дітей, кожен дізнався щось нове про Державну службу з надзвичайних ситуацій.

 

Будьте обережні на воді!З початку 2019 року на водоймах України загинуло 50 осіб, тож Переяслав-Хмельницький РС ГУ ДСНС України попереджає, щоб не трапилось найгіршого, потрібно пам’ятати та дотримуватись правил поведінки на воді:

  • не купайтеся в необладнаних, неперевірених для цього місцях;
  • ніколи не пірнайте в незнайомому місці, а спочатку обстежте водойму й переконайтесь, що під водою немає каміння, залізяк, гострих кілків або ж мілин;
  • ніколи не плавайте наодинці, особливо, якщо не впевнені у своїх силах;
  • уникайте води із швидкою течією;
  • не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці (периферичні судини дуже розширені для більшої тепловіддачі, а при охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м’язів, що спричиняє зупинку дихання);
  • не запливайте далеко, особливо за буї;
  • не наближайтеся до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • не стрибайте у воду з плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не призначені;
  • не забруднюйте і не засмічуйте водойми та територію пляжів;
  • не залишайте без нагляду на водоймах своїх дітей.
Начальник Переяслав-Хмельницького РС
ГУ ДСНС України у Київській області
підполковник служби цивільного захисту                           С.О.Лисенко
 

Верховна Рада відклала запровадження штрафів за євробляхи до 24 серпня 2019

Головне управління ДФС у Київській області інформує, що Верховною Радою України 16 травня 2019 відстрочено на три місяці початок терміну дії Закону України від 08.11.2018 № 2612-УІІІ «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», яким запроваджені штрафи за керування не розмитненими автомобілями.
Закон № 2612 мав набрати чинності 24 травня, тепер він вступить в дію з 22 серпня 2019. З цієї дати розпочнеться процедура притягнення до відповідальності та накладання штрафів за використання автомобілів на іноземній реєстрації з порушенням митного режиму.
Протягом  додаткових 3 місяців удасться розмитнити ще певну кількість автомобілів на іноземній реєстрації.
Нагадуємо, що пільговий період, протягом якого власники євро блях могли сплатити удвічі менший акцизний податок, завершився 22 лютого 2019. А 22 травня добігав терміну так званий перехідний період, протягом якого євро бляхи можуть вільно пересуватися на євро номерах.
Після цього правоохоронці мали реагувати на всі випадки порушення податкового та митного законодавства, зупиняючи, штрафуючи та відправляючи автомобілі порушників на штраф-майданчики.
ГУ ДФС у Київській області