Деклараційна кампанія - 2018

Карта залучення міжнародної допомоги

Реформи

Федерація футболу

На допомогу захисникам Батьківщини!Операція «Акциз - 2019» у Київській області

У липні поточного року співробітниками податкової міліції ГУ ДФС
у Київській області припинено незаконну діяльність 3-ох автозаправочних комплексів.

В рамках проведення операції «Акциз - 2019» та розслідування кримінального провадження за ч.1 ст. 204 КК України встановлено, що на території трьох населених пунктів області працюють нелегальні автозаправочні комплекси, через які здійснюється незаконна реалізація паливо-мастильних матеріалів.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених на території Київської області, з незаконного обігу вилучено та передано на відповідальне зберігання 17 тис. літрів дизельного пального, 3,8 тис. літрів бензину марки
«А-95», 5 тис. літрів скрапленого газу та 3 автозаправочні комплекси.

Всього вилучено ТМЦ на суму понад 1,4 млн. грн., у т.ч. підакцизних товарів на суму майже 700 тис. грн.

Триває слідство.

ГУ ДФС у Київській області

 

Відбувся семінар для бухгалтерів

Відділом агропромислового розвитку управління економічного, агропромислового розвитку, архітектури та житлово-комунального господарства Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації 17 липня 2019 року в залі засідань районної державної адміністрації проведено навчальний семінар для керівників і бухгалтерів в аграрному секторі на тему; "Використання пального без ліцензії (до31.12.19), оновлене блокування ПН/РК, оренда землі, РКО,"

Семінар підготовлений Департаментом агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації спільно з Центром професійних бухгалтерів. В заході взяли участь бухгалтери сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств району.

Представники Центру професійних бухгалтерів висвітлили основні зміни в чинному законодавстві України, які введені на 2019 рік .

Учасники семінару мали змогу отримати найактуальнішу інформацію з наступних питань:

 • використанням пального без ліцензії(до 31.12.19);
 • земельні відносини: законні варіанти обчислення розміру орендної плати за землю в 2019 році;
 • трудові відносини: подання податкової звітності у період відпустки керівника/головного бухгалтера;
 • податок на додану вартість: розбіжності у вазі при оприбуткування зерна;
 • єдиний податок 4 групи ;
 • ПДФО, ВЗ, ЄСВ;         постачання с.г. продукції в рахунок оплати оренди земельних ділянок;
 • плата за землю та воду: сплата земельного податку за фізосіб-орендодавців;
 • податок на нерухомість, транспортний податок, екоподаток; звільнення від сплати земельного податку при здачі в оренду нерухомості;
 • розрахунково-касові операції: чи обов’язкове         застосування токенів для зберігання електронних підписів та печатки;
 • судова практика:         поновлення договору оренди землі з місцевою адміністрацією;
 • господарська діяльність: оновлена статистична звітність с.г. товаровиробників.

На задані запитання під час навчального семінару учасники отримали фахові відповіді.

Інформація управління економічного, агропромислового розвитку,
архітектури та житлово-комунального господарства
Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації

ЗАЯВА ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ ДОКУМЕНТУ ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ ПРОЕКТУ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ ТЕРИТОРІЇ ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА З ВИРОБНИЦТВА М'ЯСО-КІСТКОВОГО БОРОШНА ТА ЖИРУ В МЕЖАХ ОБЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ СТУДЕНИКІВСЬКОЇ С

 

1.Відомості про замовника.

 

         Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація Київської області, в особі В.о голови адміністрації Коркач Андрій Григорович, що діє на підставі Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

 

 

 

2.Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування

 

Вид Документу Державного Планування.

 

Детальний план території є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території, що розробляється на виконання статті 19 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”.

 

Склад та зміст детального плану визначає ДБН Б.1.1.-14:2012 «Склад та зміст детального плану території». Рішення детального плану мають відповідати вимогам чинного законодавства, державним будівельним нормам, санітарним правилам, державним стандартам України у сфері містобудування.

 

Детальний план території розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

 

Детальний план території для розміщення підприємства з виробництва м'ясо-кісткового борошна та жиру в межах об'єднаної територіальної громади

 

розроблений з урахуванням прогресивних технологій, ефективного використання територій, чіткого функціонального зонування, транспортних потоків, створення умов для роботи підприємства. Потужність підприємства складає 41600кг/на зміну або 81350 кг/добу.

 

Планувальна структура визначилася будівництвом підприємства, її технологію, транспортними зв’язками, санітарними та протипожежними нормами. Архітектурно-планувальне рішення сформоване на підставі аналізу існуючої ситуації, враховуючи особливості території з точки зору санітарно-гігієнічних умов, інженерного забезпечення та інші.

 

При розробці проекту використані наступні вихідні дані:

 

- кадастровий номер: 3223384000:04:008:0003

 

- тип власності: державна власність

 

-цільове призначення: 01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва

 

-площа: 4,2397 га

 

-радіус дії санітарно-захистної зони -1000м.

 

На території знаходиться хімсклад (недіючий), а проектним планом передбачено головний виробничий корпус, АПК №1, АПК №2 з лабораторією, котельня, дільниця безтарного завантаження, мийка автомобілів, прохідна, дезбар'єр, ГРП, трансформаторна підстанція, вага автомобільна, насосна станція протипожежного водопостачання, резервуар протипожежного водопостачання 500м³, свердловина, сміттєзбірник, очисні споруди, нафтовловлювач, резервуар-усереднювач, технічна водойма.

 

Для обслуговування території також запроектовано об'єкти сільськогосподарського товарного виробництва, виробничі, водні об'єкти, благоустрій території. Вулично-дорожня мережа, автомобільна дорога загального користування з твердим покриттям та озелененими територіями доріг.

 

Схему інженерної підготовки території, що проектується, розроблено згідно планувальних рішень на топографічному матеріалі масштабу 1:1000 і виконано у відповідності до ДБН Б.2.2-12:2018.

 

Вертикальне планування територій виконано з ув'язкою системи при урахуванні максимального збереження природного рельєфу, ґрунтового покриву та існуючих зелених насаджень, а також з урахуванням наступних вимог:

 

– максимального збереження рельєфу;

 

– максимального збереження ґрунтів і трав'янистих насаджень;

 

– мінімального обсягу земляних робіт і мінімального дисбалансу;

 

На проїздних дорогах пропонується влаштування з твердим покриття.  Враховуючи особливості існуючого рельєфу місцевості, планувальної структури території, проектну мережу вулиць визначилось відведення дощового стоку передбачено відкритою та закритою мережею самопливної дощової каналізації зі скидом на очисні споруди, які забезпечують ефективне очищення, що відповідає санітарно-екологічним вимогам. Кількість стоків – 144м³/добу, в тому числі 3,6 м³ побутові стоки з побутових приміщень. Щодо каналізаційних стоків проходять очистку на очисних спорудах, далі очищена вода скидається у технічну водойму з якої частково відбувається випаровування та на частково полив навколишніх полів.

 

Цілі Документа Державного Планування.

 

-         організація належного водопостачання (артезіанські свердловини) для оптимального виробництва продукції на підприємстві;

 

-          розробити чітку систему водопостачання для технічних цілей; Дотримання зон суворого режиму на свердловинах питного водопостачання, запровадження сучасних методів економії вод;

 

-          впровадження сучасних технологій очищення викидів в атмосферне повітря полютантів від стаціонарних та пересувних джерел-забруднювачів;

 

-         оперативне забезпечення екологічного моніторингу та громадського інформування за станом атмосферного повітря, контроль основних забруднюючих речовин;

 

створення системи організації руху транспорту з урахуванням викидів діоксиду азоту, оксид вуглецю, сполуки сірки, метаном;

 

-         інженерне обладнання та інженерна підготовка території;

 

-         організація постійного технічного стану інженерного обладнання;

 

-         охорона навколишнього середовища, визначення та дотримання умов захисту життя і здоров'я населення від негативного впливу оточуючого виробництва;

 

-         забезпечення зону відпочинку для працюючих;

 

-         забезпечення санітарно-епідеміологічного добробуту населення, навколишніх територій.

 

 

 

3. Визначення Документу Державного Планування для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів).

 

 

 

    Реалізація проектних рішень детального плану території може мати ймовірні наслідки для таких складових, як атмосферне повітря, ґрунти та геологічне середовище.

 

Таблиця 1

 

         Результати аналізу стратегічних цілей наведені в таблиці.

 

Сфери охорони довкілля

Основні виявлені проблеми, пов’язані із проектом

Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків

1

2

3

Атмосферне повітря

Забруднення атмосферного повітря діоксидом азоту, оксидом вуглецю, сполуками сірки, метаном.

Викиди газів в атмосферне повітря від котельні.

Вплив автомобільного транспорту на рівень забруднення атмосферного повітря.

Проведення заходів щодо нагляду за встановленим обладнанням.

Контроль та фіксація температурних режимів.

Впровадження технологій, спрямованих на зменшення забруднення атмосферного повітря.

Дотримання санітарно-захисних зон котельні в населеному пункті.

Проведення тех. огляду за обладнанням котельні.

Стан водного басейну

Вплив на водний басейн:

- видобуток води для господарських та побутових проблем;

- очистка стічних вод побутової каналізації;

- очистка стічних вод господарської каналізації;

- визначення потужностей та умов експлуатації очисних споруд;

- потенційна загроза ускладнення санітарно- епідемічної ситуації;

-висока енергоємність централізованого питного водопостачання та водовідведення.

 

- Встановити планове спостереження за станом води.

- Зменшення забруднення поверхневих стічних вод очисних споруд.

- Поліпшення нефільтрованої, використаної води.

-  Будівництво та дотримання всіх норм очищення стічних вод.

- Розподілення каналізації та дотримання встановлення її по всій території підприємства.

 Стан ґрунтів

 

Вплив на стан грунтів

Відсутність ефективного ґрунтово-агрохімічного та ґрунтово-агроекологічного моніторингу стану ґрунтів.

Забруднення ґрунтів в районі діяльності промислових і транспортних підприємств.

Забруднення за рахунок поверхневих стоків.

Порушення грунтового покриву при будівництві  підприємства.

 

- Організаційні заходи щодо  діяльності  підприємства  та нагляду, за встановлення сучасного фільтрового обладнання.

- Вирішення проблем, пов’язаних з не безпечним збором,  зберіганням, утилізацією, переробкою використаних відходів на підприємстві.

-Затвердження детальної схеми санітарного очищення.

-Підвищення благоустрою територій, покращення якості прибирання відходів.

 ліквідація втрат сировини, для запобігання винесення забруднюючих токсичних речовин з поверхневим стоком та потрапляння в грунт.

 

 

Акустичний режим

 

Вплив на акустичний режим:

Шуми від виробничого комплексу.

Вплив автомобільного транспорту на акустичний режим.

-Встановлення санітарно-захисних зон (санітарні-зони встановлюються з урахуванням ДБН.В.1.1.-31:2013).

-Створення система організації руху транспорту з врахуванням викидів діоксидом азоту, оксидом вуглецю, сполуками сірки, метаном, газів.

-Смуги зелених насаджень.

-Використання сучасного низько-шумного технологічного та енергоефективного  обладнання.

 

 

 

 

    Виконання стратегічної екологічної оцінки Документу Державного Планування передбачає аналіз та оцінку ймовірних наслідків та ризиків реалізації проектних рішень як на окремі компоненти, а також на здоров’я населення.

 

Таблиця 2

 

Оцінка ймовірних наслідків впливу об'єктів виробництва м'ясо-кісткового борошна на довкілля відповідно до контрольованого переліку

 

Чи може мати вплив на довкілля

Так

Ймовірно

Ні

Повітря

1

Збільшення викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел

 

+

 

2

Збільшення викидів забруднюючих речовин від пересувних джерел

+

 

 

3

Погіршення якості атмосферного повітря

 

 

+

4

Появу джерел неприємних запахів

 

 

+

5

Зміни повітряних потоків, вологості, температури або ж будь-які локальні зміни клімату

 

 

+

Водні ресурси

6

Збільшення обсягів скидів у води

 

 

 

7

Будь-які зміни якості вод (такі показники як температура, розчинний кисень, прозорість, але не обмежуючись ними)

 

 

+

8

Збільшення скидами від виробництва вод у водні об'єкти

 

 

+

9

Значне зменшення кількості вод, що використовується для водопостачання населенню

 

 

+

10

Збільшення навантаження на каналізаційні системи та погіршення якості очисних стічних вод

 

 

+

11

Появу загроз для людей пов'язаних з водою(зокрема паводки, підтоплення)

 

 

+

12

Зміни напрямів і швидкості течії поверхневих вод

 

 

+

13

Порушення гідрологічного та гідрохімічного режиму річки Надри та регіону

 

 

+

14

Зміни напряму або швидкості потоків підземних вод

 

 

+

15

Зміни обсягів підземних вод (шляхом відбору чи складів або ж шляхом порушення водоносних горизонтів)

 

 

+

16

Забруднення підземних водоносних горизонтів

 

 

+

Земельні ресурси

17

Порушення, переміщення, ущільнення грунтового шару

 

+

 

18

Будь-яке посилення вітрової або водної ерозії грунтів

 

 

+

19

Зміни в топографії або в характеристиках рельєфу

 

 

+

20

Появу таких загроз як землетруси, зсуви, селеві потоки, провали землі та інші подібні загрози через нестабільність літогенної основи або зміни геологічної структури

 

 

+

21

Суттєві зміни в структурі земельного фонду, чинній або плановій практиці використання земель

 

 

+

Біорізноманіття та рекреаційні зони

22

Негативний вплив на об'єкти природно-заповідного фонду( зменшення площ, початок небезпечної діяльності у безпосередній близкості або на їх території тощо)

 

 

+

23

Зміни у кількості видів рослин або тварин, їхній чисельності або територіальному представництві

 

 

+

24

Збільшення площ зернових культур або с/г угідь в цілому

 

 

+

25

Порушення або градація середовищ існування диких видів тварин

 

 

+

26

Будь-який вплив на кількість і якість наявних рекреаційних можливостей

 

 

+

27

Будь-який вплив на наявні об'єкти історико-культурної спадщини

 

 

+

28

Інші негативні впливи на естетичні показники об'єктів довкілля (перепони для публічного огляду мальовничих краєвидів, появу естетично неприйнятних місць, руйнування пам'ятників природи тощо)

 

 

+

Населення та інфраструктура

29

Зміни в локалізації, розміщенні, щільності та зростанні кількості населення будь-якої території

 

 

+

30

Вплив на нинішній стан забезпечення житлом або виникнення нових потреб у житлі

 

 

+

31

Суттєвий вплив на нинішню транспортну систему. Зміни в структурі транспортних потоків

 

 

+

32

Необхідність будівництва нових об'єктів для забезпечення транспортних сполучень

 

+

+

33

Потреби в нових або суттєвий вплив на наявні комунальні послуги

 

 

+

34

Появу будь-яких реальних або потенційних загроз для здоров'я людей

 

 

+

Екологічне управління та моніторинг

35

Послаблення правових і економічних механізмів контролю в галузі екологічної безпеки

 

 

+

36

Погіршення екологічного моніторингу

 

 

+

37

Усунення наявних механізмів впливу органів місцевого самоврядування на процеси техногенного навантаження

 

 

+

38

Стимулювання розвитку екологічно небезпечних галузей виробництва

 

 

+

Інше

39

Підвищення рівня використання будь-якого виду природних ресурсів

 

 

+

40

Суттєве вилучення будь-якого невідновного ресурсу

 

 

+

41

Збільшення споживання значних обсягів полива або енергії

 

+

 

42

Суттєве порушення якості природнього середовища

 

 

+

43

Такі впливи на довкілля або здоров'я людей, які самі по собі будуть незначними, але у сукупності викличуть значний негативний екологічний ефект, що матиме значний негативний прямий або опосередкований вплив на добробут людей

 

+

 

 

 

 

4.Виконання СЕО передбачає:

 

1)ймовірні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення:

 

-  стан атмосферного повітря, який залежить від обсягів забруднюючих речовин;

 

- забруднення зон ґрунтового покриву під впливом діяльності котельні, де може фіксуватися перевищення ГДК (гранично допустима концентрація) по вмісту важких металів на території;

 

- поліпшення нефільтрованої, використаної води;

 

- забезпечення котелень, проведення технологічного огляду.

 

- зменшення викидів забруднюючих речовин у повітрі на території шляхом встановлення для підприємств визначених законодавством санітарно-захисні зони;

 

- оптимізація схем дорожнього руху;

 

- використання сучасного низько-шумного технологічного та енергоефективного  обладнання.

 

 

 

2)ймовірні наслідки для території з природоохоронним статусом:

 

-  встановити планове спостереження за станом води;

 

         - зменшення забруднення поверхневих стічних вод очисних споруд;

 

         - ліквідація втрат сировини, для запобігання винесення забруднюючих токсичних речовин з поверхневим стоком та потрапляння в грунт.

 

         - забезпечення добробуту на території та охорони навколишнього середовища.

 

         3)ймовірні транскордонні наслідки для довкілля:

 

         - транскордонні наслідки відсутні.

 

        

 

    Зважаючи на державну політику в галузі енергозбереження, забезпечення

 

екологічної безпеки, раціонального використання природних ресурсів, при будівництві об`єкту доцільно максимально повно використовувати сучасні високоефективні еко-енерго-зберігаючі технології та матеріали, зокрема огороджуючі конструкції з мінімальним коефіцієнтом теплопровідності, інженерне обладнання з високим коефіцієнтом корисної дії, тощо.

 

Перелік і стисла характеристика проектних рішень, комплекс яких включає:

 

- ресурсозберігаючі заходи – збереження і раціональне використання земельних та водних ресурсів, повторне їх використання та ін.;

 

- планувальні заходи – функціональне зонування, організація санітарно-захисних зон та санітарних розривів, озеленення та ін.;

 

- відновлювальні заходи - нормалізація стану окремих компонентів навколишнього середовища тощо;

 

- захисні заходи.

 

 

 

     5. Розгляд альтернатив

 

 У контексті СЕО проекту детального плану території в Київської області з метою розгляду альтернативних проектних рішень та їх екологічних наслідків передбачається розглянути перспективу впровадження проектних змін необхідністю розвитку промислово-виробничих ділянок галузі з виробництва кісткового борошна.

 

Якісна оцінка екологічних проблем розвитку території є основою для початку розроблення документації з СЕО. В багатьох випадках 50% і більше загального часу на проведення СЕО витрачається саме на визначення базового рівня стану довкілля. Разом з тим, такий аналіз дозволяє оцінити альтернативи пропонованій стратегії розвитку території, обумовлені об’єктивними тенденціями зміни стану довкілля.

 

Зважаючи на державну політику в галузі енергозбереження, забезпечення екологічної безпеки, раціонального використання природних ресурсів, при будівництві м'ясо-кісткового виробництва доцільно максимально повно використовувати сучасні високоефективні  технології та матеріали, зокрема здорову сировину, сучасні альтернативні джерела, інженерне обладнання з високим коефіцієнтом корисної дії, тощо.

 

Об’єктом планованої діяльності є будівництво комплексу м'ясо-кісткового виробництва та транспортна інфраструктура в адміністративних межах Студениківської сільської ради Переяслав-Хмельницього району Київської області. Під час розробки детального плану території альтернативні варіанти щодо території розташування не розглядались. Вибір земельної ділянки під будівництво обгрунтовано наступним:

 

- ділянка вільна від забудови;

 

-екологічні, санітарно-епідемологічні, протипожежні і містобудівні обмеження щодо планувальної діяльності об’єктом проектування витримуються;

 

-ділянка не належить до пам’яток культурної спадщини, археологічних територій.

 

Вибір земельної ділянки обгрунтовано місцем розташування існуючими об’єктами промислового значення (межуючими з ділянкою проектування), транспортних шляхів та являється найбільш оптимальним.

 

Реалізації будівництва м'ясо-кісткового борошна та жиру призведе до економічного розвитку регіону, а негативні фактори впливу на оточуюче середовище при функціонування об’єкту можна оцінити як незначні при дотриманні усіх вимог та норм будівництва та експлуатації.

 

        

 

         6.Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки.

 

Проведення стратегічної екологічної оцінки Проекту відбуватиметься у відповідності до Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» з використанням Методичних рекомендацій із здійснення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування (Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України № 296 від 10.08.2018р.).

 

Основною метою прогнозу є оцінка можливої реакції навколишнього природного середовища на прямий чи опосередкований вплив людини, вирішення задач раціонального природокористування у відповідності з очікуваним станом природного середовища. Всі методи прогнозування об'єднують у дві групи: логічні і формалізовані.

 

До логічних методів відносять методи індукції, дедукції, експертних оцінок, аналогії. При відсутності про об'єкт прогнозування достовірних відомостей і, якщо об'єкт не підлягає математичному аналізу, використовують метод експертних оцінок, суть якого полягає у визначені майбутнього на основі думок кваліфікованих спеціалістів-експертів.  Метод аналогій полягає в тому, що закономірності розвитку одного процесу з певними поправками можна перенести на інший процес, для якого потрібно зробити прогноз.

 

         Формалізовані методи поділяють на статистичний, екстраполяції і моделювання. Статистичний метод ґрунтується на кількісних показниках, які дають можливість зробити висновок про темпи розвитку процесу в майбутньому. Сутність його полягає в отриманні і спеціалізованому обробленні прогнозних оцінок об'єкта через опитування висококваліфікованих фахівців (експертів) у певній сфері науки, техніки, виробництва. Метод екстраполяції полягає в перенесенні встановленого характеру розвитку певної території чи процесу в майбутнє. Цей метод ефективний при короткостроковому прогнозуванні стосовно об'єкта, який тривалий час розвивався рівномірно без значних відхилень. Ґрунтується він на вивченні кількісних і якісних параметрів досліджуваного об'єкта за попередні роки з подальшим логічним продовженням, окресленням тенденцій його розвитку у прогнозованому періоді. Метод моделювання полягає у побудові моделей, які розглядають з урахуванням імовірної або бажаної зміни прогнозованого явища на певний період, користуючись прямими або опосередкованими даними про масштаби та напрями змін. При побудові прогнозних моделей необхідно виявити фактори, від яких суттєво залежить прогноз, з’ясувати їх співвідношення з прогнозованим явищем, розробити алгоритм і програми моделювання змін довкілля під дією певних факторів.

 

Для здійснення стратегічної екологічної оцінки будуть використовуватись вищевказані методи, зокрема буде здійснено:

 

-   збір та аналіз інформації про поточний стан довкілля, включаючи значення ключових екологічних показників;

 

-   проведення аналізу слабких та сильних сторін Проекту з точки зору екологічної ситуації, SWOT-аналіз;

 

-   проведення консультацій з громадськістю щодо екологічних цілей;

 

-   визначення можливих чинників змін антропогенного та природного характеру;

 

-   проведення оцінки впливу Проекту на складові довкілля та на стан здоров’я й добробут населення;

 

-   моніторинг фактичного впливу впровадження Проекту на довкілля.

 

Передбачається виконання зовнішнього моніторингу об’єкту силами органів державного нагляду, місцевого самоврядування та місцевих громадських об’єднань.

 

Таблиця 3

 

Моніторинг будівництва

 

Об'єкт моніторингу

Параметри, що підлягають моніторингу

Періодичність

Хто проводить моніторинг

Індикатори результативності

Повітря

Вміст забруднюючих речовин в приміщеннях виробництва

2 рази на рік

Уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів

Відповідності статті: 9,10,17 ЗУ Про охорону атмосферного повітря № 2707-ХП; ЗУ 3353-12 від 28.04.2017 ДСТУ 4276:2004 та ДСТУ 4277:2004

Якість повітря в приміщеннях, де тимчасово зберігаються відходи

1 раз в квартал

Міжрайонний відділ лабораторних досліджень, Київської області

ГОСТ 12.1.005-88

Вміст забруднюючих речовин на кількість викидів в атмосферне повітря

2 рази рік

Уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів

Відповідності статті: 9,10,17 ЗУ Про охорону атмосферного повітря № 2707-ХП; ЗУ 3353-12 від 28.04.2017 ДСТУ 4276:2004 та ДСТУ 4277:2004

Ґрунти

Стан ґрунтів в межах ділянки будівництва

1 раз на рік

Міжрайонний відділ лабораторних досліджень, Київської області

Відповідність встановленим гранично допустимим концентраціям хімічних і біологічних речовин

Стан ґрунтів прилеглих територій

2 рази на рік

Міжрайонний відділ лабораторних досліджень, Київської області

Відповідність встановленим гранично допустимим концентраціям хімічних і біологічних речовин

Відходи

Місяця тимчасового зберігання виробничих відходів

Відповідно до плану перевірок та позапланово

Представники Держпродслужби, Державної екологічної інспекції, представники органів місцевого самоврядування та місцевих громадських організацій

Умови зберігання відходів мають відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.7.029-99

Вода

Стан ґрунтових вод на прилеглих територіях

2 рази на рік

Міжрайонний відділ лабораторних досліджень, Київської області

ДСанПіН 2.2.4.171.10

Рослинний світ

Спостереження на ділянці виробництва та прилеглої території, використання пасток

1 раз в тиждень

Еколог підприємства або особа, призначена відповідальною за ОНС

 

 

 

 

 

 

 

 

    7.Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування.

 

Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розглядати заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків на довкілля, визначені законодавством та нормативно-правовими актами.

 

Так, Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища», визначає загальні вимоги в галузі охорони навколишнього середовища.

 

Законом встановлено, що використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов’язкових екологічних вимог:

 

1) Раціонального і економного використання природних ресурсів на основі широкого застосування новітніх технологій;

 

2) Здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища;

 

3) Здійснення заходів щодо відтворення відновлюваних природних ресурсів;

 

4) Застосування біологічних, хімічних та інших методів поліпшення якості природних ресурсів, які забезпечують охорону навколишнього природного середовища і безпеку здоров’я населення;

 

5) Збереження територій, а також інших територій, що підлягають особливій охороні;

 

6) Здійснення господарської та іншої діяльності без порушення екологічних прав інших осіб;

 

7) Здійснення заходів щодо збереження і невиснажливого використання біологічного різноманіття під час провадження діяльності, пов’язаної з поводженням з генетично модифікованими організмами.

 

8) Розробка транспортної стратегії, перерозподіл транспортних потоків та впровадження комплексу заходів щодо зниження викидів.

 

9) Впровадження системи інформування про ризики для здоров’я населення від забруднення атмосферного повітря, впровадження її у загальний доступ.

 

Заходи спрямовані на запобігання, відвернення, уникнення, зменшення, усунення значного негативного впливу на здоров'я населення При здійсненні планованої діяльності у відповідності до вимог статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

 

Екологічний та соціальний моніторинг для об’єкту СЕО буде здійснюватися з метою забезпечення неухильного дотримання вимог законодавства під час її будівництва і експлуатації та втілення всіх заходів щодо мінімізації ймовірних впливів та наслідків на навколишнє природне та соціальне середовище.

 

Програма екологічного моніторингу буде працювати під час будівництва та експлуатації об’єкту. Вона складається із переліку дій та заходів, кожний із яких має певну мету та ключові індикатори та критерії для оцінки. Постійний моніторинг буде здійснюватися під час всього життєвого циклу об’єкту: будівництво - експлуатація - виведення із експлуатації.

 

Моніторинг включає, але не обмежується наступними етапами:

 

1. Вибір параметрів навколишнього природного та соціального середовища для певних аспектів, визначення певної ділянки, визначення санітарно-захисної зони;

 

2. Встановлення ключових параметрів моніторингу;

 

3. Візуальний огляд;

 

4. Регулярний відбір м'яса та жиру проведення аналізу в лабораторії (на якість) продукції;

 

5. Опитування та зустрічі із громадою, яка потенційно потрапляє в зону впливу об’єкту планованої діяльності;

 

6. Аналіз інформації, що була отримана під час моніторингу та за необхідності розробка комплексу заходів, що усувають або максимально пом’якшують вплив об’єкту на навколишнє природне та соціальне середовище;

 

7. Регулярний перегляд (не менше одного разу на рік) програми моніторингу та її коригування в разі необхідності.

 

 

 

      8.Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку.

 

1) зміст та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування;

 

2) характеристику поточного стану довкілля, у тому числі здоров’я населення, та прогнозні зміни цього стану, якщо документ державного планування не буде затверджено (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

 

3) характеристику стану довкілля, умов життєдіяльності населення та стану його здоров’я на територіях, які ймовірно зазнають впливу (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

 

4) екологічні проблеми, у тому числі ризики впливу на здоров’я населення, які стосуються документа державного планування, зокрема щодо територій з природоохоронним статусом;

 

5) заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення;

 

6) зобов’язання у сфері охорони довкілля, у тому числі пов’язані із запобіганням негативному впливу на здоров’я населення, встановлені на міжнародному, державному та інших рівнях, що стосуються документа державного планування, а також шляхи врахування таких зобов’язань під час підготовки документа державного планування

 

 

 

9.Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання:

 

         Переяслав-Хмельницька районна державна адміністрація Київської області, в особі В.о. голови адміністрації Коркач Андрій Григорович, що діє на підставі Закону України «Про місцеві державні адміністрації»

 

        

 

Строк громадського обговорення заяви про визначення обсягустратегічної екологічної оцінки  встановлюється замовником і не може становити менше як 15 днів з дня її оприлюднення ( відповідно до п.п.5,6 ст. 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»).

 

 

 

 

 

 

 

Відповідальна особа: Гич Олексій Григорович

 

контактні дані: +38096799538

 

 

 

 

  

 

17 ЛИПНЯ 2019 РОКУ СВЯТКУВАВ СВІЙ 80- РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ ДИКИЙ СТЕПАН МИХАЙЛОВИЧ – ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН РАЙОНУ З 2009 РОКУ

        
З нагоди ювілею Степана Михайловича вітали подякою Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації та Переяслав-Хмельницької районної ради, грошовою винагородою та букетом квітів заступник в.о. голови Переяслав-Хмельницької РДА Анна Скляренко та голова Переяслав-Хмельницької районної  ради ветеранів Любов Тенетко. У свою чергу іменинник щиро дякував за привітання, і з посмішкою на устах дякував Богу за відпрацьовані трудові роки в районі, як найкращі роки свого життя. В цьому підтримала і його дружня родина. У свої поважні роки вигляд має молодця.Нарада щодо питань безпечного використання газу в побуті


17 липня 2019 року в.о. голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації Андрій Коркач провів нараду у зв’язку із надзвичайною ситуацією –  вибухом газоповітряної суміші у с. Сеньківка на Бориспільщині.
У нараді взяли участь керівник апарату Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Валерій Перчук, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи райдержадміністрації Сергій Тищенко та головний інженер Переяслав-Хмельницького відділення ПАТ «Київоблгаз» Олександр Аврамич.
Сергій Тищенко повідомив присутнім, що у селі Сеньківка, що на Бориспільщині, сталася надзвичайна подія – у житловому будинку вибухнула газоповітряна суміш. Вибух вщент зруйнував будинок розміром 10х10 метрів, також виникло загорання на площі 5 м². Внаслідок вибуху загинула людина.
В ході  зустрічі учасники обговорили необхідність вжиття додаткових профілактичних заходів, які спрямовані на запобігання нещасним випадкам при використанні газу в побуті, розглянули основні недоліки і порушення, які можуть виникнути під час експлуатації обладнання. Також розглянули  питання ходу підготовки господарського комплексута об’єктів соціально-культурного призначення Переяслав-Хмельницького району до роботи в осінньо-зимовий період 2019/2020 року, зокрема закладів освіти та охорони здоров’я.
У підсумку наради присутні ухвалили рішення щодо ініціювання перевірки технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та побутових приладів та наголосили на недопущенні несанкціонованого встановлення балонів зрідженого газу та необхідності постійного проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо безпечної експлуатації газового обладнання.

Проведено перевірку ходу експлуатаційного ремонту доріг загального користування місцевого значення та будівництва амбулаторії первинної медичної допомоги у с.ХоцькиГоловою Переяслав-Хмельницької районної ради Петром Качкалдою та в.о. голови Переяслав-Хмельницької райдержадміністрації Андрієм Коркачем 16.07.2019 було проведено перевірку ходу проведення експлуатаційного ремонту доріг загального користування місцевого значення та будівництва амбулаторії первинної медичної допомоги у с.Хоцьки.
В ході перевірки встановлено, що експлуатаційний підрозділ ТОВ «Спецкомплектпостач» на даний час працює над підготовкою дорожнього покриття доріг автошляху «О-101703 (Переяслав-Хмельницький-Добраничівка-М-03) - Хоцьки» та  «О-101709 (Мала Каратуль-Пологи Яненки)» до проведення ямкового ремонту. На зазначених дорогах проводяться також грейдерування узбіч.
На будівництві амбулаторії в с.Хоцьки вже змонтовано внутрішні системи теплопостачання, водопостачання та водовідведення внутрішньої системи. Об`єкт готується до внутрішнього опорядження та благоустрою території.ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Анулювання реєстрації платника ПДВ, що реорганізується шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу чи виділення

Порядок анулювання реєстрації платників ПДВ визначено ст. 184 Податкового кодексу України та регламентовано розд. V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 із змінами і доповненнями.

Згідно з п.п. «б» п. 184.1 ст. 184 ПКУ реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі, якщо особа, зареєстрована як платник податку, прийняла рішення про припинення та затвердила ліквідаційний баланс, передавальний акт або розподільчий баланс відповідно до законодавства за умови сплати суми податкових зобов’язань із податку у випадках, визначених розділом V ПКУ.

Пунктом 5.2 Положення № 1130 вствановлено, що анулювання реєстрації згідно з п.п. «б» п. 184.1 ст. 184 ПКУ може бути ініційоване платником ПДВ – юридичною особою після складання комісією з припинення (комісією з реорганізації, ліквідаційною комісією) або ліквідатором ліквідаційного балансу, передавального акта або розподільчого балансу у разі реорганізації платника ПДВ відповідно до законодавства шляхом приєднання, злиття, поділу та перетворення (якщо датою державної реєстрації юридичної особи, утвореної в результаті перетворення, є дата завершення перетворення).

Таким чином, підлягає анулюванню реєстрація платника ПДВ, який реорганізується шляхом приєднання, злиття, поділу та перетворення (у випадку якщо датою державної реєстрації юридичної особи, утвореної в результаті перетворення, є дата завершення перетворення). Реєстрація платника ПДВ, що реорганізується шляхом виділу, анулюванню не підлягає.

ГУ ДФС у Київській області

 

У разі зміни місця податкової адреси ФОП - платника єдиного податку, необхідно зареєструвати нову книгу обліку доходів

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що облік доходів платники єдиного податк уведуть у книзі обліку доходів.     Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, та Порядок ведення книги обліку доходів і витрат платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість,затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 (далі – Порядки).

Книга обліку доходів (доходів і витрат) ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.     У разі обрання платником податку ведення книги в паперовому вигляді книга прошнурована та пронумерована безоплатно реєструється в контролюючому органі.

Книга засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою.
У разі обрання платником податку ведення книги в електронній формі контролюючий орган за основним місцем обліку реєструє заяву про обрання способу ведення книги в електронній формі в реєстрі поданих заяв та протягом 3 робочих днів формує і надсилає платнику податку повідомлення про реєстрацію книги із зазначенням реєстраційного номера книги та дати її реєстрації.

Дані книги заповнюються у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.
У разі зміни податкової адреси (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку необхідно зареєструвати нову книгу у контролюючому органі за новиммісцем обліку. У разі зміни податкової адреси (місця проживання) в межах одного адміністративного району фізична особа – підприємець – платник єдиного податку продовжує здійснювати записи наростаючим підсумком у зареєстрованій книзі.

ГУ ДФС у Київській області

 

Обчислення та сплата податку на нерухоме майно

Головне управління ДФС у Київській області нагадує, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Базовим податковим (звітним) періодом є календарний рік (п.п. 266.6.1 п. 266.6 ст. 266 ПКУ).

Враховуючи норми чинного законодавства, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів нежитлової нерухомості сплачується: юридичними особами - поквартально протягом 2019 року; фізичними особами – у 2019 році за 2018 рік.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за встановленою формою, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Фізичним особам контролюючий орган за місцем  податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком), надсилає (вручає) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості за 2018 рік за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені у цей період.

Пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, становлять:

-для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. м

-для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. м

-для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – 180 кв. м. ( п.266.4 статті 266 Податкового кодексу України).

Пільги з податку на нерухомість для фізичних осіб не застосовуються до:

- об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої ПКУ;

- об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості інформацію щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

ГУ ДФС у Київській області

 

Обчислення та сплата транспортного податку

Головне управління ДФС у Київській області нагадує платникам податків, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається Міністерством  економічного, соціального розвитку і торгівлі станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року Міністерство  економічного, соціального розвитку і торгівлі на своєму офіційному веб-сайті розміщує перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Перелік містить дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 грн.  за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Фізичним особам податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

ГУ ДФС у Київській області

 

Інформацію щодо платників, у яких є податковий борг можна переглянути на веб-порталі ДФС

Головне управління ДФС у Київській області інформує, що на  офіційному веб-порталі ДФС в електронному сервісі «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» зазначається інформація про наявність загального боргу платника податків.

Інформацію щодо наявності податкового боргу у платника податків можна перевірити, ввівши його код ЄДРПОУ або точну назвув одне з полів  і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання та повідомить про результати пошуку.

Оновлення інформації на веб-порталі щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованності) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету надає платнику податків шляхом використання електронного цифрового підпису, що сертифікований у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів, доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів.

Разом з цим,  на офіційному веб-порталі ДФС щомісячно оприлюднюється інформація про платників податків, які мають податковий борг. З цією інформацією можна ознайомитись за посиланням: Головна/Відкриті дані/Інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг.

ГУ ДФС у Київській області

 

Правильно заповнюйте платіжні документи на сплату ЄСВ

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє що  заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) визначено Порядком заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666.
При сплаті єдиного внеску поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

у полі № 1 – зазначається службовий код («*»);

у полі № 2 – друкується розділовий знак «;» та код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);

у полі № 3 – друкується розділовий знак «;» та код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

у полі № 4 – друкується розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

у полі № 5 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;

у полі № 6 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється;

у полі № 7 – друкується розділовий знак «;», поле не заповнюється.   

Відповідно до п. 15 додатка 7 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ  від 21.01.2004 №22 із змінами та доповненнями, при заповненні реквізита «Отримувач»:
- зазначається повне або скорочене найменування отримувача, яке міститься в Єдиному державному реєстрі або в Єдиному банку даних юридичних осіб,або в реєстраційному документі;

-  зазначається прізвище, ім’я, по батькові отримувача, що відповідає прізвищу, імені, по батькові отримувача, яке містить паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаним на території України для укладення правочинів);

-  під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.  Зазначений порядок розповсюджується і на платників ЄВ.
При цьому, відповідно до част.6  ст. 9 Закону № 2464 для зарахування ЄВ в органах  казначейської служби відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів.
Єдиний внесок не належить до доходів бюджету, тому код бюджетної класифікації не вказується, а у полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС та його код ЄДРПОУ.

ГУ ДФС у Київській області

 

Податок за земельну ділянку, надану у власність ФО – засновнику фермерського господарства для ведення фермерського господарства сплачує така фізична особа

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що  платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні - ст.ст. 269, 270 ПКУ.
Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.

Відповідно до ст.125 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Оскільки платником земельної ділянки є власник земельної ділянки, то фізична особа - засновник фермерського господарства, що отримала правовстановлюючий документ на земельну ділянку, в якому визначено цільове призначення земельної ділянки – для ведення фермерського господарства, сплачує земельний податок за вказану земельну ділянку.

Нагадуємо, що нарахування сум земельного податку фізичним особам здійснюється контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки, які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення суми податку - п. 286.5 ст. 286 ПКУ.

ГУ ДФС у Київській області

 

Заповнення уточненого Податкового розрахункуформи № 1ДФ

Головне управління ДФС у Київській області інформує платників, що порядок заповнення податковими агентами  уточненого Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку  за  формою № 1ДФ є таким же, як  і порядок заповнення звітного нового  Податкового розрахунку ф. №1ДФ (затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4).
Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.
Коригування показників розд. I:

-для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати «1» - на виключення рядка;

-для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати «0» - на введення рядка;

Тобто, для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на виключення, а в другому – «0» - рядок на введення.

Коригування показників розд. II:

підрозділ «Оподаткування процентів»:

для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Оподаткування процентів - виключення**» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Оподаткування процентів» відобразити правильну інформацію;

підрозділ «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею»:

для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею - виключення***» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Оподаткування виграшів (призів) у лотерею» відобразити правильну інформацію;

підрозділ «Військовий збір»:

для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір - виключення****» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію.

ГУ ДФС у Київській області

 

До уваги громадян! Київська митниця ДФС надає роз’яснення щодо процедури визначення країни походження транспортних засобів

В доповнення до інформації Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (лист від 01.11.2016 №4315-07/34849-03) щодо підтвердження країни походження товарів, які входять до переліку заборонених до ввезення на митну територію України (ПКМУ від 30.12.2015 №1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації» зі змінами та доповненнями), доведеної до митниць листом ДФС від 14.11.2016 №36438/7/99-99-19-03-02-17, повідомляємо про порядок визначення походження транспортних засобів, що ввозяться громадянами у разі відсутності одного з документів про походження, визначених статтею 43 Митного кодексу України (далі – Кодекс).

Згідно з частиною дев’ятою статті 43 Кодексу до додаткових відомостей про країну походження товару належать відомості, що містяться в товарних  накладних, пакувальних листах, відвантажувальних специфікаціях, сертифікатах (відповідності, якості, фітосанітарних, ветеринарних тощо), митній декларації країни експорту, паспортах, технічній документації, висновках-експертизах відповідних органів, інших матеріалах, що можуть бути використані для підтвердження країни походження товару.

У зв’язку з цим ідентифікаційний номер транспортного засобу (далі – VIN-код), який являє собою структуроване поєднання літеро-цифрових позначень, що надається виробником транспортному засобу з метою його ідентифікації та містить інформацію про географічну зону та країну виробництва (заводу-виробника), належить до додаткових відомостей про країну походження товару.

З урахуванням наведеного, для підтвердження того, що транспортні засоби не заборонені до ввезення в Україну, громадяни декларують країну походження транспортних засобів (крім тих, на які запроваджено особливі види мита) на підставі відомостей, що містяться в VIN-коді, інформація про який зазначається у технічному паспорті на транспортний засіб або в інших документах та декларується у графі  митної декларації.

У графі 44  митної декларації документ про походження транспортних засобів, складений компетентною особою/організацією відповідно до його VIN-коду, зазначається за кодом «7017».

Звертаємо увагу, якщо у органу доходів і зборів є підстави для підозри в тому, що товар походить з країни, товари якої заборонені до переміщення через митний кордон України згідно із законодавством України, то документ, що підтверджує країну походження товару, має подаватися обов’язково (частина друга статті 44 Кодексу).

ГУ ДФС у Київській області

 

Ліцензії при імпорті та експорті алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що відповідно до ст.15 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» імпорт,  експорт алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності без ліцензій. Оптова торгівля на території України алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється за наявності у суб’єктів господарювання всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб’єктами господарювання усіх форм власності за умови наявності у них ліцензії.

Імпорт або експорт пального здійснюється суб’єктом господарювання за наявності у нього  ліцензії на право виробництва або зберігання, або оптової чи роздрібної торгівлі пальним.

ГУ ДФС у Київській області

 

Повідомлення за ф. № 20-ОПП про об’єкти оподаткування по відокремлених підрозділах

Головне управління ДФС у Київській області інформує, що відокремлені підрозділи юридичних осіб: філії, представництва, які згідно з п. 15.1 ст. 15 ПКУ є платниками податків, зобов’язані стати на облік у контролюючих органах та повідомляти про всі об’єкти оподаткування, що знаходяться у них на  балансі, шляхом подання до контролюючого органу повідомлення за ф. № 20-ОПП.

Юридична особа подає до контролюючого органу повідомлення за ф. № 20-ОПП та інформує про всі об’єкти оподаткування крім тих, відомості щодо яких надані до відповідних контролюючих органів відокремленими підрозділами такої юридичної особи.

У разі закриття відокремленого підрозділу, відокремлений підрозділ подає до контролюючого органу повідомлення за ф. № 20-ОПП з інформацією про закриття об’єктів оподаткування, а юридична особа – повідомлення за ф. № 20-ОПП з інформацією про відкриття об’єктів оподаткування, що не припиняються із закриттям відокремленого підрозділу. Так само подаються повідомлення і у разі передачі об’єкта відокремленого підрозділу на баланс іншого відокремленого підрозділу чи юридичної особи, або якщо внаслідок організаційних чи інших змін об’єкт перестав бути об’єктом оподаткування відокремленого підрозділу.

Інформація з повідомлення за ф. № 20-ОПП вносяться до Єдиного банку даних юридичних осіб:

- не пізніше наступного робочого дня після їх надходження до контролюючого органу засобами електронного зв’язку в електронній формі (про результати опрацювання документу платнику направляється в електронному вигляді квитанція 2);

-  не пізніше 15 днів (30 днів для великих за обсягом) від дня їх надходження до контролюючого органу на паперових носіях.

Інформацію про об’єкти оподаткування платники податків можуть переглянути у приватній частині Електронного кабінету.

ГУ ДФС у Київській області

 

Утриманий ПДФО до бюджету не сплачений - права на податкову знижку немає

 Головне управління ДФС у Київській області нагадує, що податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку-резидента у зв'язку з придбанням товарів, робіт чи послуг у резидентів-фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу.

Статтею 78 Бюджетного кодексу України та Порядком інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені визначено, що поверненню з бюджету підлягають надміру або помилково сплачені суми грошових зобов’язань.

Податковим кодексом України (п.43.6 ст.43)встановлено, що повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Для розрахунку сум податку на доходи фізичних осіб, які підлягають поверненню платнику податку з бюджету у зв’язку з реалізацією ним права на податкову знижку, застосовується сума сплаченого, тобто зарахованого до відповідного бюджету податку, а не нарахованого (утриманого) податковим агентом.

Таким чином, якщо податковий агент утримав, але не перерахував податок на доходи фізичних осіб до бюджету, то фізична особа не має права на податкову знижку.

ГУ ДФС у Київській області

 

Порядок надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019  №565 затверджено Порядок надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Постанова №565 набирає чинності з 01 січня 2020 року.
Порядком визначено механізм надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через запровадження доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Прийняте рішення сприятиме розвитку такої форми господарювання, як сімейні фермерські господарства.
З повним текстом Постанови №565 можна ознайомитись на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади «Урядовий портал» за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/…/pro-zatverdzhennya-poryadku-nadann…

ГУ ДФС у Київській області

Господарства Переяслав-Хмельницького району продовжують збір ранньої групи сільськогосподарських культур


Станом на 17 липня 2019 року господарства Переяслав-Хмельницького району продовжують збір ранньої групи сільськогосподарських культур.
Зібрано ранніх зернових та зернобобових культур на площі 8144 гектари (64%), валовий збір становить 35889 тонн при середній урожайності 44.1 ц/га:
- в тому числі горох 1087 га -  намолочено 2718 тонн, урожайність 25 ц//га, озима пшениця 6000 га -  намолочено 30000 тонн, середня урожайність становить біля 50 ц/га, озимий ячмінь зібрано на площі 257 га, урожайність 30 ц/га,  ярий ячмінь зібрано  на площі 800 га -  намолочено 2400 тонн,  урожайність 30 ц/га.
Крім цього зібрано 2648 га озимого ріпаку, урожайність 30 ц/га.
Господарства для збору урожаю ранньої групи сільськогосподарських культур забезпечені паливо-мастильними матеріалами та технікою.
На зборі ранньої групи сільськогосподарських культур працює 62 комбайни.
Всі господарства району готові до приймання та доочистки зерна, для цього в районі є три елеватори, а саме:
- Перевантажувальний термінал Філія «Переяславська» товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського підприємства «Нібулон»;
- Приватне акціонерне товариство «Переяславський Експериментальний Комбінат Хлібопродуктів»;
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Переяслав-Хмельницький комбікормовий завод», крім цього в господарствах є 16 сушильних комплексів.
         Погодні умови, а саме невеликі дощі затримують комплекс збиральних робіт.
         Господарствами району заготовлено 1400 тонн сіна, та закладено 7500 тонн сінажу.